DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Już niedługo Niemcy zapomną, czym jest prywatność. Rząd Merkel chce wprowadzić „totalną inwigilację”

Już niedługo Niemcy zapomną, czym jest prywatność. Rząd Merkel chce wprowadzić „totalną inwigilację”
Zdjęcie ilustracyjne. fot. Lucas Lommer / commons.wikimedia.org, licencja cc

Rząd kanclerz Angeli Merkel forsuje prawo umożliwiające zakrojone na szeroką skalę szpiegowanie swoich obywateli. Chodzi między innymi o umożliwienie służbom infekowania komputerów i innych urządzeń programami pozwalającymi na wszechstronne śledzenie aktywności ich posiadaczy.

 

Reforma ma dać niemieckim służbom do ręki naprawdę potężne narzędzia. Służby będą mogły na komputerach i smartfonach obywateli instalować oprogramowanie szpiegowskie, które pozwoli im na odczytanie całej zawartości dysku twardego oraz na bieżącą obserwację aktywności w takich komunikatorach jak Messenger czy WhatsApp. Jak dotąd po podobne środki służby niemieckie mogły sięgać wyłącznie w ramach prewencji najpoważniejszych przestępstw, jak choćby zorganizowanej międzynarodowej działalności terrorystycznej.

 

Teraz ma się to zmienić. Teoretycznie chodzi o jeszcze lepsze przeciwdziałanie terroryzmowi, ale zmiany pozwolą na wykorzystywanie szpiegowskiego oprogramowania także podczas postępowań sądowych w sprawach podatkowych czy choćby oszustwach azylowych.

 

Niemiecką opinię publiczną szczególnie bulwersuje fakt, że służby będą mogły szpiegować nie tylko osoby podejrzane, ale także tych, którzy się z nimi kontaktują, o ile tylko śledczy uznają to za konieczne.

 

Niemieckie media powszechnie krytykują rządzącą koalicję (CDU/CSU-SPD) za zastosowanie swoistego tricku prawnego. Zmiany są procedowane niejako tylnymi drzwiami, tak aby od strony formalnej wszystko mogło pójść szybko i bez zbędnego rozgłosu. Niewykluczone jednak, że po wejściu nowych rozwiązań w życie posypią się w sądach skargi, bo według wielu ekspertów w istotny sposób naruszają one gwarantowane konstytucyjnie prawo do prywatności.

 

Źródła: sueddeutsche.de, n-tv.de

Pach


DATA: 2017-06-23 09:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

no to teraz juz wiemy do czego posluzylo zaproszenie emigrantow . Rzadzacy maja teraz pretekst do wprowadzenia calkowitej kontroli obywateli wmawiajac im , ze robia to w celu ich ochrony. Powraca faszyzm ...
ponad 3 lata temu / opinia
 
Profesor Mirosław Piotrowski, europoseł PiS, powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że Komisja Europejska przystępuje do ofensywy, która ma na celu przekształcenie UE w federalistyczne superpaństwo.Polityk przekonuje, że Bruksela wraca do koncepcji zacieśnienia integracji w ramach Unii Europejskiej, a Polska może na tym sporo stracić.Chodzi m.in. o powołanie unijnego SUPERRZĄDU, ustanowienie odrębnego Parlamentu Europejskiego dla krajów ze strefy euro, a docelowo ? wprowadzenie wspólnej waluty we wszystkich państwach członkowskich. Ten ostatni postulat ma wsparcie kontrowersyjnego miliardera George'a Sorosa."ND" pisze, że KE chce powołać Prokuraturę Europejską, która prowadziłaby śledztwa w państwach członkowskich bez nadzoru miejscowych prokuratur w sprawie wydawania funduszy unijnych. Nowa instytucja mogłaby stosować podsłuchy i kontrolę korespondencji.Według gazety Bruksela na nowo forsuje koncepcję europejskiego superpaństwa w związku z Brexitem
ponad 3 lata temu / do rzeczy
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.