DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Już nie tylko rezydenci. Protest rozszerza się na całą służbę zdrowia

Już nie tylko rezydenci. Protest rozszerza się na całą służbę zdrowia
Fot. M. Włodarczyk/Forum

Poniedziałkowe rozmowy działaczy Porozumienia Zawodów Medycznych przyniosły rezultat w postaci przejęcia postulatów lekarzy rezydentów i rozszerzenia ich protestu na grupy przedstawicieli innych zawodów medycznych, skupionych w tej organizacji.

 

PZM jest największą branżową organizacją skupiająca pracowników służby zdrowia. Składa się z kilkunastu różnych związków. Kiedy ruszył protest głodowy lekarzy rezydentów, należący do Porozumienia działacze utworzyli Komitet Protestacyjny Porozumienia Zawodów Medycznych.

 

PZM przejmuje protest głodowy Porozumienia Rezydentów i przekształca w protest głodowy Porozumienia Zawodów Medycznych. Ten protest rozszerza się od dnia dzisiejszego na cały kraj – powiedział w poniedziałek Tomasz Dybek, szef komitetu protestacyjnego PZM.

 

Komitet Protestacyjny PZM działa od 2 października.

 

Źródło: gosc.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2017-10-16 19:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już ponad 1/5 rezydentów wyjeżdża. I nie narzekają. Znajomy lekarz mówi wprost, że u nich na wydziale w ciągu jednego roku wyjechało 5! Pozostali biorąc pod uwagę sytuacje też to rozważają. Co do języka: większość studentów medycyny uczy się jednego z nich (wraz z terminologią) o nie jest to angielski ;) więc oni w przeciwieństwie do niektórych nie mają problemu z nauką języka, proszę mi uwierzyć :) Konieczność zapłaty za studia nie robi już na nikim wrażenia, gdyż np. Takie złe, lewackie Niemcy oferują spłatę kredytu m.in. Amerykanom i Brytyjczykom w zamian za kilka lat pracy za niezłą pensję ;)
ponad 2 lata temu / Anonimowy
 
Niech jadą za granicę. Oni nie "służba zdrowia" lecz "służba kasie". Trudno. Chciwość w miejsce pokory i miłości bliźniego zupełnie jak wąż w symbolu w miejsce Polskiego Czerwonego Krzyża.
ponad 2 lata temu / zol
 
Sprywatyzować z licytacji, wprowadzić dobrowolne ubezpieczenia, obniżyć podatki, zlikwidować stosowne ministerstwo, NFZ i wszystko się unormuje.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Głodówka rotacyjna to post postępackich lewaków, pewnie odpowiedż na prosbe z Fatimy o post i rózaniec. Wystarczy by szpitalni kapelani, tam gdzie sie pojawi" protest" dołożyli do ofiary postu różaniec pacjentów w intencji uleczenia z pychy i chciwości potomków lekarskiej kasty
ponad 2 lata temu / Prozelita
 
A niech jadą zagranicę, tylko najpierw trzeba się nauczyć jakiegoś języka i to z terminologią medyczną i jeszcze uwierzytelnić dyplom. Lekarz to nie magazynier czy murarz, że nie potrzebuje biegle znać języka obcego. I pleców też nikt tam nie ma. Polscy lekarze w GB regularnie narzekają na lekarzy hindusów, że to oni są bardziej lubiani i zbierają laury, choć popełniają karygodne błędy. Ale Hindusi potrafią się lepiej dogadać i z pacjentami i z kierownictwem.
ponad 2 lata temu / cud miód i malina
 
Jak ktoś chce się odchudzać to niech się odchudza, a Państwu nic do tego. Błędem Rządu jest podjęcie rozmów w takiej sytuacji. Należy wycofać się z nich i egzekwować istniejące prawo.
ponad 2 lata temu / Kisielin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.