DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Już nie tylko rezydenci. Protest rozszerza się na całą służbę zdrowia

Już nie tylko rezydenci. Protest rozszerza się na całą służbę zdrowia
Fot. M. Włodarczyk/Forum

Poniedziałkowe rozmowy działaczy Porozumienia Zawodów Medycznych przyniosły rezultat w postaci przejęcia postulatów lekarzy rezydentów i rozszerzenia ich protestu na grupy przedstawicieli innych zawodów medycznych, skupionych w tej organizacji.

 

PZM jest największą branżową organizacją skupiająca pracowników służby zdrowia. Składa się z kilkunastu różnych związków. Kiedy ruszył protest głodowy lekarzy rezydentów, należący do Porozumienia działacze utworzyli Komitet Protestacyjny Porozumienia Zawodów Medycznych.

 

PZM przejmuje protest głodowy Porozumienia Rezydentów i przekształca w protest głodowy Porozumienia Zawodów Medycznych. Ten protest rozszerza się od dnia dzisiejszego na cały kraj – powiedział w poniedziałek Tomasz Dybek, szef komitetu protestacyjnego PZM.

 

Komitet Protestacyjny PZM działa od 2 października.

 

Źródło: gosc.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2017-10-16 19:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już ponad 1/5 rezydentów wyjeżdża. I nie narzekają. Znajomy lekarz mówi wprost, że u nich na wydziale w ciągu jednego roku wyjechało 5! Pozostali biorąc pod uwagę sytuacje też to rozważają. Co do języka: większość studentów medycyny uczy się jednego z nich (wraz z terminologią) o nie jest to angielski ;) więc oni w przeciwieństwie do niektórych nie mają problemu z nauką języka, proszę mi uwierzyć :) Konieczność zapłaty za studia nie robi już na nikim wrażenia, gdyż np. Takie złe, lewackie Niemcy oferują spłatę kredytu m.in. Amerykanom i Brytyjczykom w zamian za kilka lat pracy za niezłą pensję ;)
ponad 2 lata temu / Anonimowy
 
Niech jadą za granicę. Oni nie "służba zdrowia" lecz "służba kasie". Trudno. Chciwość w miejsce pokory i miłości bliźniego zupełnie jak wąż w symbolu w miejsce Polskiego Czerwonego Krzyża.
ponad 2 lata temu / zol
 
Sprywatyzować z licytacji, wprowadzić dobrowolne ubezpieczenia, obniżyć podatki, zlikwidować stosowne ministerstwo, NFZ i wszystko się unormuje.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Głodówka rotacyjna to post postępackich lewaków, pewnie odpowiedż na prosbe z Fatimy o post i rózaniec. Wystarczy by szpitalni kapelani, tam gdzie sie pojawi" protest" dołożyli do ofiary postu różaniec pacjentów w intencji uleczenia z pychy i chciwości potomków lekarskiej kasty
ponad 2 lata temu / Prozelita
 
A niech jadą zagranicę, tylko najpierw trzeba się nauczyć jakiegoś języka i to z terminologią medyczną i jeszcze uwierzytelnić dyplom. Lekarz to nie magazynier czy murarz, że nie potrzebuje biegle znać języka obcego. I pleców też nikt tam nie ma. Polscy lekarze w GB regularnie narzekają na lekarzy hindusów, że to oni są bardziej lubiani i zbierają laury, choć popełniają karygodne błędy. Ale Hindusi potrafią się lepiej dogadać i z pacjentami i z kierownictwem.
ponad 2 lata temu / cud miód i malina
 
Jak ktoś chce się odchudzać to niech się odchudza, a Państwu nic do tego. Błędem Rządu jest podjęcie rozmów w takiej sytuacji. Należy wycofać się z nich i egzekwować istniejące prawo.
ponad 2 lata temu / Kisielin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.