DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Już 40 tys. osób podpisało apel w sprawie „genderowej” konwencji! Dołącz do nich!

Już 40 tys. osób podpisało apel w sprawie „genderowej” konwencji! Dołącz do nich!

40 tysięcy osób podpisało apel do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej skierował do Trybunału Konstytucyjnego. Dokument – pod hasłem troski o kobiety – przemyca niebezpieczne treści, nakazując państwu, które konwencję  przyjęło, kierować się perspektywą gender, a źródeł przemocy doszukiwać się w rodzinie. Zachęcamy do podpisania petycji na stronie Protestuj.pl!

 

Jeszcze przed sejmową zgodą na ratyfikację Konwencji kierowane były liczne głosy protestów, jednak politycy całkowicie zignorowali zdaniespołeczeństwo, które wielokrotnie dało wyraz dezaprobacie dla ideologicznych postanowień tej umowy. Za jej przyjęciem głosowało 254 posłów, przeciw było 175, natomiast 8 wstrzymało się od głosu. Jak ustalił Instytut Ordo Iuris, od września 2014 r. do 10 lutego br. do Kancelarii Sejmu wpłynęło ponad 107 000 protestów przeciwko Konwencji. Do ratyfikacji konwencji prezydenta upoważnił teraz także Senat.

 

Co jest główną przyczyną protestów katolików przeciwko Konwencji? W artykule szóstym zobowiązuje ona organy państwa do kierowania się ideologiczną perspektywą gender i wykorzeniania m.in. zwyczajów, tradycji opartych na „stereotypowych” rolach kobiet i mężczyzn. Ratyfikacja Konwencji będzie zatem oznaczać zobowiązanie się Rzeczypospolitej do głębokiego ingerowania w życie rodzinne. Konwencja nakaże też wprowadzać do programów nauczania, na wszystkich etapach edukacji, informacje o „niestereotypowych rolach genderowych”, wśród których podstawowe znaczenie mają zachowania praktykowane w subkulturach LGBT.

 

Instytut Ordo Iuris rozpoczął zatem kampanię protestacyjną, której celem jest przekonanie Bronisława Komorowskiego, aby skierował dokument do Trybunału Konstytucyjnego. – Sytuacja jest bardzo trudna, jednak nie beznadziejna. Będziemy przekonywać senatorów do odrzucenia ustawy upoważniającej Prezydenta do ratyfikowania konwencji. Trzeba się jednak liczyć z tym, że bezpardonowa presja polityczna kierownictwa PO udaremni ten zamiar – tłumaczą autorzy listu. –Niestety, chociaż stoi za nami racja i argumenty konstytucyjne, mamy przeciwko sobie media głównego nurtu i większość klasy politycznej. Oceniamy, że w obecnej sytuacji jedynym racjonalnym sposobem na to, by pozwolić przemówić argumentom, nie zaś sztuczkom medialnym, jest doprowadzenie do kontroli konstytucyjności Konwencji przez Trybunał Konstytucyjny. Mając świadomość słuszności walki z przemocą wobec kobiet nie można jednak wyrazić zgody na wprowadzenie do polskiego porządku prawnego ideologii gender. W liście czytamy zatem m.in.: „Z całą pewnością najszczytniejsze nawet cele nie mogą usprawiedliwiać naruszeń Konstytucji i chronionych przez nią praw podstawowych”.

 

Zobacz klip akcji:

 

 

 

Przeciwko Konwencji wypowiadają się także hierarchowie Kościoła w Polsce. Głos zabrał m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W jego ocenie zadaniem tych, którzy dyrygują demokracją, jest szukanie dobrego prawa, czyli takiego, które pokazuje ludziom dobry kierunek i daje równocześnie możliwość realizacji tego dobra. Teraz natomiast wprowadza się zabłąkanie i ideologię, która jest popierana przez mniejszość. - Praktycznie perspektywy dla demokracji są coraz słabsze. To nie jest jednak powodem do desperacji chrześcijan, dlatego, że chrześcijanin nie oglądając się na prawo idzie za Ewangelią, to znaczy, że nie może popełnić zła. Natomiast dla ludzi słabych złe prawo wskaże zły kierunek – stwierdził metropolita poznański.


Podpisz apel do prezydenta w sprawie genderowej konwencji

 

Z apelem do prezydenta Bronisława Komorowskiego wystąpił także biskup Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki. W swym liście otwartym zauważył, że ratyfikacja konwencji ws. przemocy i wprowadzenie jej postanowień w życie rodzinne i społeczne stanowi wielkie zagrożenie dla wartości naturalnych i ogólnoludzkich, przede wszystkim zaś Konwencja uderza w instytucję małżeństwa i rodziny.

 

„Wszystko wskazuje na to, że ustawa została przyjęta nie w wyniku merytorycznej, rozumnej oceny, ale jakiegoś ukrytego dyktatu” – stwierdził biskup Dec i podkreślił, że nie można się zgodzić ze stwierdzeniem konwencji, iż źródło przemocy wobec kobiet tkwi w stereotypowej, tradycyjnej rodzinie i w religii czy w dotychczasowej kulturze, ale że najczęściej tkwi ono w patologii społecznej.

 

Biskup Dec zwrócił się także bezpośrednio do prezydenta: „Panie Prezydencie, wielokrotnie Pan określał się jako wierzący i praktykujący katolik. Jest Pan katolikiem od chwili chrztu, a zwolennikiem określonej partii od pewnego czasu. Partie i rządy przemijają, a Słowo Boga trwa na wieki, Słowo, którego aktualnie strzeże Kościół, którego Pan jest członkiem. Pomni na słowa pierwszego papieża, św. Piotra Apostoła, który powiedział przed Sanhedrynem: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi, prosimy o niepodpisywanie aktu ratyfikacji” – zaapelował bp Dec.

 

PCh24.pl/ordoiuris.pl
Możesz przyłączyć się do apelu! Od czwartku trwa zbieranie podpisów pod petycją do prezydenta Komorowskiego o odrzucenie genderowej konwencji Rady Europy! Wejdź na protestuj.pl i podpisz się pod listem do prezydenta! 

DATA: 2015-03-06 12:15
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszystko jak zwykle wyląduje w niszczarce
ponad 5 lat temu / Jacek
 
Panie Kazimierz S, własne pomysły mogę stosować wobec osób które są w stanie wybić się poza zabetonowany krąg schematów. Wobec tych którzy tego nie potrafią przemawiam ich własnym językiem, bo tylko taki są w stanie potencjalnie zrozumieć - choć wiadomo że nie zawsze. Po drugie, niby gdzie Pan zastosował argumentację??? Poza tym, dziękuję za pośrednie przyznanie że Pańskie teksty są obsesyjne, wyświechtane i zużyte :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Panie "Rozczarowany", ma Pan jakąś dziwną obsesję, że miesza Pan sprawy,które nijak mają se do czasów obecnych oraz problemów społecznych obecnie trwających oraz ścierania się współczesnych idei. Co za dziwna argumentacja oraz wybiórcze dobieranie mojej argumentacji, dla własnych uzasadnień przeinaczają je. Więcej własnych pomysłów. Mniej wyświechtanych i już zużytych porównań.
ponad 5 lat temu / Kazimierz S
 
Kiedyś Kazimierz S by napisał: "Mimo tak kategorycznego sprzeciwu różnych grup społecznych, gdzie do argumentacji używa się, różnych nie mających nic wspólnego z ustawami norymberskimi uzasadnień,które mają nawet grozić zaburzeniem stosunków narodowych, a nawet demoralizacją społeczeństwa. Sprzeciwu, zamiast poszukiwania wspólnej płaszczyzny działania w ramach ustaw, tworzy się wojnę niemiecko-żydowską. Wywołaną przez nie zrozumienie idei.Sądzę, że Adolf mimu tak burzliwej nagonki na ustawy, ze strony oponentów powinie ustawy zaakceptować. Życia powinno weryfikować ustawy, nie szumny sprzeciw przed faktami rzeczowymi. Smak goryczy, czy słodyczy poznajemy do degustacji.bądźmy optymistami, nie ponurymi wieszczami Apokalipsy."___ No i historia pokazała że to właśnie optymiści tamtych czasów okazali się głupcami, a rację mieli ponurzy wieszcze Apokalipsy.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Stormer, jakie znaczenie ma ilość podpisów? Przecież to odgórne polecenia mają wpływ na działanie obecnego rezydenta.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Ilość podpisów świadczy o mikroskopijnej i marginalnej skali protestu. Prezydent na pewno się nim nie przejmie.
ponad 5 lat temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.