DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Już 25 tysięcy chrześcijan z całego świata wróciło do Aleppo

Już 25 tysięcy chrześcijan z całego świata wróciło do Aleppo
fot.Rh-67 (own work)/creative/commons)

Mimo wciąż niespokojnej i niestabilnej sytuacji, do Aleppo wróciło już około 25 tys. chrześcijan różnych odłamów. - W czasie niedawnych, intensywnych działań wojennych było nas tu kilkuset. A przed wojną w pięknym Aleppo mieszkało co najmniej 150 000 chrześcijan – powiedział ojciec Dżabrail Azar z prawosławnego kościoła Św. Eliasza.  

 

Tylko w starej, zabytkowej części Aleppo mniej lub bardziej ucierpiało 13 kościołów. Przed wybuchem konfliktu w Aleppo czynnych było 36 kościołów, cerkwi i zborów oraz 17 kaplic i 36 klasztorów – dodał prawosławny duchowny.

 

Biskup chaldejski Antoni Audo z organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” potwierdził informacje, że do Aleppo z obozów w pobliskim Libanie a także z innych syryjskich miast czy nawet z dalekiej… Wenezueli zaczynają wracać całe rodziny.

 

– Rzecz jasna nie możemy jeszcze mówić o masowych powrotach, ale mamy już do czynienia z pewnym bardzo pozytywnym sygnałem. Teraz, gdy po sześciu latach wojny chrześcijanie powoli zaczynają wracać do Aleppo, pomoc jest jeszcze bardziej potrzebna – podkreślił bp Audo. Dodał, że „obecnie 80 procent populacji Aleppo składa się z uchodźców, 70 procent z nich żyje w skrajnej biedzie i jest niemal całkowicie uzależnionych od pomocy humanitarnych”.

 

Jak powiedział w Radiu Wnet ks. Mariusz Boguszewski z organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, chrześcijanie w Syrii swoim życiem dają nadzieję mieszkańcom objętego konfliktem państwa. - Wojna zniszczyła nie tylko domy, ale również i wnętrza mieszkańców tego kraju. Wojna w Syrii niszczy człowieka totalnie. Jednakże (mimo tego cierpienia – red.) wielu Syryjczyków mówi: Chrześcijanie, wróćcie do naszych miast i wsi, bo to wy jesteście naszą nadzieją, mówiąc: „Bóg jest miłością” – podkreślił.

 

Źrodlo „Interfax”, www.wnet.fm

ChS


DATA: 2017-06-09 13:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo się cieszę. Oby Bóg sprawił odrodzenie kościoła w Syrii. Wierzę, że Bóg nie da się prześcignąć w darach i za męczeństwo tych chreścijan da wzrost stokrotny. To dopiero początek.
ponad 2 lata temu / panda
 
no proszę, chrześcijanie wracają do miasta wyzwolonego przez żołnierzy Assada; a jaki to straszny miał być ten "tyran"; cosik mi się wydaje, że rację mają ci co mówią, że ten zgniły (w przenośni i dosłownie) Zachód, wyzuty z prawdziwej wiary, jest nieszczęściem naszym; patrząc na to co się dzieje obecnie na świecie, to chyba pozostaje nam tylko gorąca modlitwa do Pana Boga z prośbą o ratunek i wybawienie;
ponad 2 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.