DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

22 tys. podpisów pod protestem przeciw antypolskiej i antykatolickiej trasie Behemota

22 tys. podpisów pod protestem przeciw antypolskiej i antykatolickiej trasie Behemota
Fot. Krzysztof Zatycki / FORUM

„Nie dla antypolskiej trasy Behemota!” – pod takim apelem podpisało się już ponad 22 tysięce osób. Protest organizowany przez protestuj.pl ma na celu odwołanie koncertów na trasie „Rzeczpospolita Niewierna”, promujących płytę „The Satanist”.

 

Akcja protestacyjna skierowana jest m.in. do właścicieli lokali, którzy wstępnie zgodzili się przyjąć satanistyczny zespół. Zamiarem organizatorów akcji sprzeciwu jest przekonanie ich, by zmienili decyzję.

 

Oprócz treści satanistycznych, bezbożnych i obscenicznych, zespół Adama Darskiego ps. „Nergal” zamierza uderzyć w chronione prawnie symbole Rzeczpospolitej.

 

„Lider zespołu znany jest ze skandalicznego, obrazoburczego zachowania podczas występów. W trakcie jednego z nich podarł Pismo Święte, za co stanął przed sądem. Istnieją poważne powody, by przypuszczać, że również teraz może dojść do podobnie skandalicznych incydentów. Zespół Behemoth w swojej muzyce, jak i oprawie scenicznej, od wielu lat konsekwentnie i w gorszący sposób obraża religię chrześcijańską i jej symbole a wraz z nią miliony Polaków, którzy nie kryją oburzenia tym faktem. W tym roku zespół postanowił sprofanować również polskie godło narodowe, w haniebny sposób przekształcając jego wizerunek i firmując nim całą swoją trasę koncertową. Przypominam Państwu, że za znieważenie godła narodowego grozi kara do roku pozbawienia wolności” – czytamy w tekście protestu.

 

„Czy dla chęci zysku, pozostaną Państwo ślepi na jawny antypolonizm, moralne zgorszenie i akty satanistyczne? Czy pozwolą Państwo na publiczne znieważenie polskiego godła i wartości, na których oparta jest nasza kultura? Jako obywatel(ka) nie godzę się na promowanie zła, brzydoty i kłamstwa. Odwołuję się do Państwa sumień i wyczucia smaku. Czy naprawdę chcą być Państwo, aby wizerunek Państwa i Państwa lokali kojarzony był z tak ohydnym procederem?” – głosi apel skierowany do właścicieli obiektów, gdzie odbyć mają się koncerty.

 


Dołącz do protestu. Podpisz go już teraz! KLIKNIJ TUTAJ!
 

MWł 

  


DATA: 2016-08-03 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe, bo jednak coś się pojawiło. Czyżby to był wykręt od merytorycznej odpowiedzi?
ponad 2 lata temu / do Dareios
 
Cóż, moje komentarze już się przestały pojawiać? Taka cenzura?
ponad 2 lata temu / Dareios
 
Neutralność, z łac. neutrum ? nijaki, obojętny. Czyli pisząc że neutralność nie oznacza nijakości, potwierdzasz że nie rozumiesz zwrotu którego używasz. "dotyczy władz Polski" oznacza, że art25pkt2 nie dotyczy zwykłych obywateli. Dlatego zwykli obywatele mają prawo protestować przeciwko sataniście profanującemu elementy religii katolickiej. Doktryna katolicka ma na celu dobro wszystkich ludzi, nie chce dla nikogo czegoś złego. Nikt też nie zmusza nikogo do przejścia na katolicyzm. Z kolei, satanizm promuje zło. Nieprawda że prawo dobra jest równe prawu zła. Jeśli pochwalasz zło, to czemu selektywnie, czemu nie popierasz Hitlera czy Stalina? Dodatkowo, to p. Darski jako pierwszy atakuje katolików. Katolicy mają prawo do obrony przed atakami. A potrafisz chociaż wytłumaczyć czemu ten satanista nie porwie Koranu albo Talmudu? Bo ja znam jedno wyjaśnienie: jest tchórzem. Podobnie jak wszyscy jego wielbiciele, którzy też boją się profanować islam czy judaizm.
ponad 2 lata temu / do Dareios
 
No właśnie, dotyczą wolności i równoprawności wyznań, definiują ustrój jaki panuje w Polsce. A czego oczekiwałeś? Konstytucja określa ramy ustrojowe, a więc sposób działania polskich instytucji. Nie bardzo rozumiem stwierdzenia "dotyczy władz Polski, a nie całej Polski" - przecież o to chodzi. Konstytucja ani inne akty prawne nie określają przecież sposobu myślenia społeczeństwa, a zasady działania aparatu państwowego. Wygląda na to, że niektórzy interpretują pewne hasła na swój osobliwy sposób, aby łatwiej je było obalić. Neutralność światopoglądowa bynajmniej nie oznacza światopoglądowej nijakości poszczególnych Polaków, tylko stosunek państwa do różnych poglądów i religii. I to tak naprawdę poboczny wątek - jeżeli różne poglądy są równoprawne to znaczy że zarówno ksiądz w kościele jak i Nergal na koncercie mają takie same prawa.
ponad 2 lata temu / Dareios
 
Art25 pkt1, art53 pkt1,2 - dotyczą wolności i równoprawności wyznań, a nie ubzduranej "neutralności światopoglądwej Polski". Art25pkt2 - dotyczy władz Polski, a nie całej Polski. Preambuła - występują dwa odwołania do Boga, a nie ma tam mowy o ubzduranej "neutralności światopoglądowej Polski". Czyli jednak sam sobie wymyśliłeś tę bzdurę: "Polska jest krajem neutralnym światopoglądowo". Albo nie rozumiesz zwrotów których używasz. A poza tym, palnąłeś nową bezpodstawną bzdurę: "neutralność światopoglądowa ... I to jest podstawa każdego cywilizowanego państwa". Cywilizowane państwa to na pewno nie te które uznają i traktują jako równy KAŻDĄ ideologię, w tym ideologie zbrodnicze, np. "morduj milionami niewinne nienarodzone dzieci", "prześladuj chrześcijan za to że trzymają się wiernie zasad swej religii".
ponad 2 lata temu / do Dareios
 
Jaką "bzdurę" należy zmienić? Czytałeś w ogóle wymienione przeze mnie artykuły? Taką, że nie ma narzuconej "jedynie słusznej" religii i poglądów? To że nie każdy musi wierzyć w chrześcijańskiego Boga, ani jakiegokolwiek innego? Myślę, że po prostu nie rozumiesz co to jest ta neutralność światopoglądowa. Tak, każdy ma jakieś swoje poglądy i o to właśnie chodzi, że każdy może mieć WŁASNE. Bo państwo to nie jest osoba, która może mieć jakieś poglądy. W Polsce mieszkają różni ludzie: chrześcijanie, żydzi, muzułmanie, buddyści, ateiści, sataniści czy wyznawcy Światowida, a neutralność światopoglądowa sprawia, że każdy może decydować samodzielnie o tym kim jest. I to jest podstawa każdego cywilizowanego państwa
ponad 2 lata temu / Dareios
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.