DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Jutro referendum na Krymie, Kijów reaguje

Jutro referendum na Krymie, Kijów reaguje
fot. VASILY FEDOSENKO /REUTERS
#ROSJA    #CHARKOW    #DONIECK    #MAJDAN    #SEPARATYZM    #SECESJA    #KRYM    #FEDERACJA ROSYJSKA    #UKRAINA    #IHOR TENIUCH

W niedzielę odbędzie się – nieuznawane przez Ukrainę – referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Rosji. Ulice patrolują rosyjscy żołnierze i lokalni separatyści, mieszkańcy stoją w kolejkach do bankomatów, równocześnie trwa agitacja na rzecz przyłączenia do Rosji. W przeddzień głosowania Rada Najwyższa Ukrainy rozwiązała parlament Autonomicznej Republiki Krymu.


Krymskie sklepy i kawiarnie są otwarte jak zawsze, ulice patrolują żołnierze w nieoznakowanych mundurach, kozacy z Kubania i lokalni zwolennicy przyłączenia do Rosji. Przed parlamentem Autonomicznej Republiki Krymu i siedzibą Rady Ministrów przyjmują oni podarunki. W miejscach, w których obecni są żołnierze napotkać można na materiały agitacyjne. Dowiedzieć się z nich można, że średnia pensja w Rosji wynosi ok. 2000 złotych, na Krymie 900, paliwo jest niemal dwukrotnie tańsze a opieka zdrowotna o wiele lepsza. Na niektórych plakatach pojawiają się też nawiązania do tzw. arabskiej wiosny.


W nocy z piątku na sobotę doszło do zamieszek w Charkowie. Według relacji do zaognienia sytuacji doszło na skutek kłótni między prorosyjsko nastawioną grupą a aktywistami Prawego Sektora. Zwolennicy przyłączenia do Rosji zaatakowali biuro ukraińskich nacjonalistów i siedziby innych organizacji. Zginęły dwie osoby, pięć zostało rannych. Służby porządkowe zatrzymały 40 osób.


Z kolei sąd w Doniecku odrzucił wniosek władz lokalnych dotyczący wydania zakazu manifestacji. Według sędziów, nie ma zagrożenia w związku z manifestacjami zaplanowanymi na nadzielę, dzień referendum na Krymie. W czwartek w tym samym mieście w starciach między zwolennikami i przeciwnikami przyłączenia do Rosji zginęła jedna osoba a kilkadziesiąt zostało rannych.


Ukraińska Rada Najwyższa podjęła w sobotę decyzję o rozwiązaniu lokalnego parlamentu Krymu, który podjął decyzję o przyłączeniu do Rosji, jak i o rozpisaniu referendum. „Za” zagłosowało 278 na 296 posłów.


Kijów zaapelował oficjalnie, by Rosjanie nie ingerowali w sprawy wewnętrzne Ukrainy. Ihor Teniuch, ukraiński minister obrony, zapowiedział, że armia nie porzuci Krymu i będzie utrzymywać bazy na tym terenie niezależnie od rozwoju sytuacji. Równocześnie ukraińska straż graniczna wydała zakaz wjazdu dla Rosjan podejrzewanych o działanie na rzecz destabilizacji państwa. W ostatnich dniach 36 obywatelom Federacji Rosyjskiej wręczono nakaz natychmiastowego opuszczenia kraju. W ciągu ostatniej doby wjazdu na teren Ukrainy odmówiono blisko 480 osobom z rosyjskim paszportem.Źródło: BBC, naszdziennik.pl, polskatimes.pl,

mat


DATA: 2014-03-15 14:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jak się tak zdelegalizują na zmianę, to rozumiem, że te tereny (Dzikie Pola) tak właściwie będą do zagospodarowania? to rozumiem, że my też cosik tak uszczkniemy? a z nami Białoruś, Rosja, Mołdawia itd.? oj, żeby tylko "występy" naszych(?) politykierów na Majdanie nie odbiły się nam czkawką!
ponad 5 lat temu / jaro
 
Referendum o niepodległość Szkocji ? cacy, referendum w tej samej sprawie na Krymie ? be. Naruszenie integralności terytorialnej Serbii przez uznanie niepodległości Kosowa ? cacy, takież naruszenie integralności Ukrainy przez oderwanie się Krymu ? be. Zmiana władzy przez demonstracje i poparcie ulicy w Kijowie ? cacy (legalna), zmiana władzy przez ulicę i większość narodową na Krymie ? be (nielegalna). Bombardowanie suwerennego Iraku dla obrony mniejszości kurdyjskiej ? cacy, zajęcie terytorium obcego państwa dla ochrony mniejszości rosyjskiej ? be. Narzucanie embarga ekonomicznego na postępujący zgodnie z prawem Iran ? cacy, wykorzystywanie własnych zasobów ropy i gazu jako narzędzi nacisku na inny kraj ? be. Boże, jak ja nienawidzę podwójnych standardów!
ponad 5 lat temu / eddy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.