DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Justin Trudeau zapowiada Kanadyjczykom „zielone ożywienie”

Justin Trudeau zapowiada Kanadyjczykom „zielone ożywienie”
Justin Trudeau, premier Kanady. Fot. Reuters / FORUM

Kanadyjski premier, podobnie jak liderzy UE postanowił uczynić działania klimatyczne „kamieniem węgielnym” krajowego planu odbudowy po kryzysie koronawirusowym. Do programu musi przekonać parlamentarzystów.

 

W obszernym przemówieniu skierowanym do posłów, przedstawiając wizję programu swojego mniejszościowego rządu obiecał „natychmiast” opublikować plany dotyczące zwiększenia ambicji klimatycznych do 2030 r. i całkowitej dekarbonizacji gospodarki do 2050 r.

 

- Działania na rzecz klimatu będą kamieniem węgielnym naszego planu wspierania i tworzenia miliona miejsc pracy w całym kraju. Możemy dziś stworzyć dobre miejsca pracy i globalnie konkurencyjną gospodarkę nie tylko w przyszłym roku, ale także w 2030, 2040 i później – przekonywał.

 

Pogrążony w skandalach związanych z konfliktem interesów i straciwszy większość w parlamencie po ubiegłorocznych wyborach, Trudeau zaproponował polityczny reset. Obiecał ożywienie po „pandemii,” promując ekologizację gospodarki.

 

Premier walczy o wotum zaufania dla swojego nowego rządu. W tym celu potrzebuje poparcia członków co najmniej jednej partii opozycyjnej: nacjonalistycznego Bloku Quebecois lub lewicowej Nowej Partii Demokratycznej (NDP). Konserwatyści z góry wykluczyli jakiekolwiek wsparcie dla nowego rządu.

 

Wygłoszone przemówienie nie zadowoliło propagatorów walki ze „zmianami klimatycznymi.” Catherine Abreu, dyrektor wykonawcza organizacji pozarządowej Climate Action Network Canada uważa, że Trudeau chociaż dużo mówił o „sprawiedliwości klimatycznej”, nie ogłosił żadnej nowej polityki klimatycznej ani środowiskowej. Dlatego wątpi w „zielone ożywienie” w Kanadzie.

 

Działaczka pochwaliła jednak premiera za wysiłki rządu w celu powiązania polityki klimatycznej i kwestii społecznych. To jej zdaniem „postępowy” krok naprzód. Jednak dopiero po konkretnych decyzjach inwestycyjnych będzie można stwierdzić, czy podjęto sensowne działania, by przekształcić gospodarkę.

 

W czwartek kanadyjski przywódca wziął udział w wirtualnym okrągłym stole z udziałem szefa ONZ Antonio Guterresem w piątą rocznicę podpisania w Paryżu globalnego porozumienia klimatycznego.

ONZ oczekuje od państw zwiększenia ambicji klimatycznych i ogłoszenia tego najpóźniej w grudniu podczas szczytu w Wielkiej Brytanii.

 

Polityka klimatyczna Trudeau  - opracowana przez agendy oenzetowskie, w tym Bank Światowy - obejmuje modernizację domów i budynków w celu poprawy efektywności energetycznej, dotacje i wspieranie inwestycji w energię odnawialną,  inwestycje w stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz produkcję akumulatorów.

 

Tego typu polityka jest realizowana w całej Europie, w tym w Polsce, zgodnie z wcześniej wyznaczonymi wytycznymi.

 

Trudeau obiecał obniżki podatku od osób prawnych, by ściągnąć do Kanady jak najwięcej korporacji IT, firm zajmujących się automatyzacją i robotyzacją.

 

Rząd nie zamierza rezygnować z wprowadzenia podatku węglowego, który ustala cenę za zanieczyszczenie, czemu sprzeciwiają się konserwatyści.

 

Nie wspomniał o ropie i gazie, ani o poparciu rządu dla rozbudowy rurociągu Trans Mountain, którym spływa ropa naftowa z Alberty na wybrzeże w celu eksportu.

 

Trudeau obiecał też zająć się rozwiązaniem problemu „systemowego rasizmu”. Ma wesprzeć społeczności tubylcze i znaleźć dodatkowe sposoby opodatkowania „skrajnych nierówności majątkowych” oraz rozwiązanie problemu unikania płacenia podatków przez firmy.

 

Opozycja była niezadowolona z mowy premiera, sugerując, że program jest bardzo ogólnikowy i zabrakło w nim determinacji, by wykluczyć dalsze wspieranie przemysłu naftowo-gazowego.

 

Lider NDP Jagmeet Singh zapowiedział, że wsparcie jego partii jest uzależnione od tego, czy rząd nadal będzie wypłacał pensje Kanadyjczykom, którzy nie mogą wrócić do pracy z powodu domniemanej pandemii. Zażądał także płatnego zwolnienia chorobowego dla wszystkich.

 

Źródło: climatechangenews.com

 

AS


DATA: 2020-09-25 17:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Coraz częściej czuję się wypychany z przestrzeni Kościoła przez takie indywidua, jak on. Kiedyś była to domena tzw. Zachodu, dziś mamy jemu podobnych w obfitości także i u nas.
1 miesiąc temu / Jan
 
Tzw. demokracja wynosi do władzy szaleńców. Pominę milczeniem idiotyczny "zielony ład", zwracając uwagę na inne komunistyczne zapędy. Oto p. Trudeau mówi:"...znaleźć dodatkowe sposoby opodatkowania ?skrajnych nierówności majątkowych?", cele zaprowadzenia tzw. równości społecznej. Zwracam uwagę - trzeba jeszcze więcej zabrać bogatszym, a nie umożliwić wyższe zarobkowanie biedniejszym. Przecież od tego, ze zabiorą bogatemu, biednemu automatycznie się nie polepszy. Zwłaszcza że te pieniądze posłużą zapewne do wprowadzania "zielonego ładu". Z Panem Bogiem
1 miesiąc temu / Stefan
 
Tak naprawdę to z "zielonego ożywienia" powstanie ultra czerwony komunizm.Tylko na razie o tym sza, sza....
1 miesiąc temu / agaton
 
A potem te zużyte akumulatory, panele i wiatraki wyślą do Polski albo innej republiki bananowej- coś jak koraliki i gruźlicę za ziemię Indian
1 miesiąc temu / Ironia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.