DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Justin Trudeau ponownie na czele rządu w Kanadzie. Będzie walczył o „eutanazję na życzenie”

Justin Trudeau ponownie na czele rządu w Kanadzie. Będzie walczył o „eutanazję na życzenie”
Justin Trudeau. Premier Kanady Reuters / FORUM

Powołano nowy rząd Kanady na czele którego ponownie stanął Justin Trudeau. Pierwszą zapowiedzią nowych władz będzie wprowadzenie „eutanazji na życzenie”.

 

Zgodnie z zapowiedziami w rządzie jest „równowaga płci”: 18 stanowisk objęły kobiety, 18 – wliczając w to premiera – mężczyźni.

 

Nowy rząd Kanady jest rządem mniejszościowym. Parlament 43 kadencji zbierze się 5 grudnia i dopiero po przedstawieniu programu będzie wiadomo, czy Trudeau otrzyma wsparcie nie tylko od Partii Liberalnej, ale także od opozycji.

 

Trudeau podkreślał w środę, że liberałowie zrozumieli „komunikat, abyśmy współpracowali”, a dwa najważniejsze wskazane przez niego tematy to wzrost gospodarczy i problem zmian klimatu. Co ciekawe żadna z tych kwestii nie będzie rozstrzygana przez nowy rząd Kanady w pierwszej kolejności. Z ustaleń serwisu lifenews.com wynika bowiem, że najpierw Justin Trudeau zwróci się do nowego ministra sprawiedliwości o zmiany w tzw. prawie do eutanazji, aby… było mniej restrykcyjne.

 

Działanie Trudeau to następstwo wyroku kanadyjskiego sądu, który orzekł we wrześniu, że obecne prawo jest niekonstytucyjne, ponieważ… kwalifikuje do „wspomaganego samobójstwa” tylko osoby „bliskie śmierci”, co… dyskryminuje pozostałych obywateli Kanady.

 

Powodem takiej decyzji sądu były dane dotyczące eutanazji z Quebecu. Wskazywały one, że w okresie od 1 kwietnia 2018 roku do 31 marca 2019 roku odnotowano 331 zgonów z powodu eutanazji. Podkreślono, że 13 z nich „nie spełniało wymogów prawnych”. Chodzi m.in. o trzy eutanazje, w których powodem zastosowania śmiertelnego zastrzyku u pacjentów było… złamanie biodra.

 

To jednak nie wszystko! Kanadyjskie lobby na rzecz eutanazji domaga się również od rządu zniesienia wymogu stanowiącego, że dana osoba musi być w stanie wyrazić zgodę na zaaplikowanie jej śmiertelnego zastrzyku w momencie jego podania.

 

Źródło: Onet, lifenews.com, Canadian Press

TK


DATA: 2019-11-21 11:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po równo kobiet i mężczyzn. To jest chore. Zamiast merytorycznej oceny kandydatów-płeć. Czy Kanada chce popełnić samobójstwo?
6 miesięcy temu / Damian
 
czyżby dawne zwyczaje Eskimosów aż tak były popularne w Kandzie
6 miesięcy temu / ewa
 
# 2310? ...Eutanazja... Ciekawe jak Eutanazja się ma Do odszkodowania, Na wypadek śmierci, Które jest wstrzymane Gdy samobójstwo Jest podejrzane? Autor Janwid. Nov. 22/2019. https://www.pch24.pl/justin-trudeau-ponownie-na-czele-rzadu-w-kanadzie--bedzie-walczyl-o-eutanazje-na-zyczenie-pch,72272,i.html?fbclid=IwAR3xKJbFJ-k-XyYYLl4ZV8iIsCj2tqayq0wtitgW9UM2GI8jDoKyw6gIDE ///.
6 miesięcy temu / Janwid
 
Justin ma już 47 lat więc czas pomyśleć o eutanazji w tej satanistycznej republice Kanady : Może dobrze że w Iranie, Syrii, Chinach, Rosji, Białorusi ... nie ma demokracji po też by im wybierali takie miernoty jak Justin z przyklejanymi brwiami, Dr Duda, Krzywousty M. Morawiecki, chore kolanko J. Kaczyński, Donald Tusk / Tv Oskar, Komorowski / Tv Litwin ...
6 miesięcy temu / Mr. ??
 
Szkodnik patentowany!
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
"Kanadyjskie lobby na rzecz eutanazji domaga się również od rządu zniesienia wymogu stanowiącego, że dana osoba musi być w stanie wyrazić zgodę na zaaplikowanie jej śmiertelnego zastrzyku w momencie jego podania." To już nie jest eutanazja "na życzenie", tylko eutanazja dla tych, którzy nie zdołają uciec. Kolejną Norymbergę trzeba będzie zrobić na poważnie,
6 miesięcy temu / Bondaree
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.