DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Jurek Owsiak obawia się o losy polskiej armii. Wystosował list do Pierwszej Damy

Jurek Owsiak obawia się o losy polskiej armii. Wystosował list do Pierwszej Damy
Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto / FORUM

Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy napisał list otwarty do Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy, prosząc w nim, aby  porozmawiała ze swoim mężem o tym, co dzieje się w polskiej armii. Owsiak wyraża zaniepokojenie faktem, że z wojska odchodzą poszczególni generałowie.


Swój list Owsiak rozpoczyna od podziękowań dla Agaty Dudy, za przekazanie na aukcję WOŚP zdjęcia, które wylicytowano za 200 tys. złotych.  „Pani dar przyniósł więc bardzo konkretne pieniądze, za które będziemy mogli już niedługo kupić urządzenia medyczne dla polskich szpitali. Dziękuję!” – pisze Owsiak.


„Ale powód mojego listu jest inny. Zwracam się do Pani jako obywatel tego kraju, jako człowiek, który także wobec naszego państwa wypełnia swoje wszystkie powinności i obowiązki, z ważną prośbą” – tłumaczy Owsiak i wyjaśnia, że powodem, dla którego napisał list do Pierwszej Damy było zaniepokojenie sytuacją mającą miejsce w polskiej armii. „Jestem bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się w polskiej armii. Kolejny ważny generał i dowódca odszedł ze służby” – pisze twórca WOŚP.


Owsiak przypomina, że w ostatnim czasie z Wojska Polskiego odeszło kilkudziesięciu generałów i kilkuset oficerów. „Wszyscy cieszyli się bardzo dobrą opinią, mieli ogromne doświadczenie i wiedzę, byli super fachowcami. Sam osobiście miałem okazję z kilkoma z nich rozmawiać na Przystanku Woodstock, podczas spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych" - napisał. 


„Pani Prezydentowo! Bardzo proszę o Pani głos w tej sprawie. Bardzo proszę, aby w najbardziej skuteczny, swój osobisty sposób, będąc bardzo ważną częścią prezydentury Pani męża, porozmawiała z nim na ten ważny temat” – apeluje Owsiak. Dodaje również, że na sercu leży mu bezpieczeństwo Polski, dlatego zdecydował się napisać ten emocjonalny list.

 

 

Źródło: Facebook, wprost.pl

WMa

DATA: 2017-03-18 23:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie uznaję tego co robi Owsiak za szczere ale akurat teraz ma rację. Armia polska jest przeznaczona do całkowitej anihilacji w sztucznie wywołanej przez NATO wojnie Polski z Rosją i Białorusią. Nie dziwię się żołnierzom odchodzącym z armii.
ponad 1 rok temu / pl
 
Nu! Fachowiec z dypłomem.
ponad 1 rok temu / Roni
 
Tu odpowiedź dlaczego odchodzą: Grzegorz Braun -Kielce 11-03-2017 (audio)
ponad 1 rok temu / ytube
 
cichy, Megi Wszyscy ci generałowie, którzy odeszli, byli ludźmi z nowego naboru. Zostali mianowani na swoje stanowiska przez ministra Macierewicza i prezydenta Dudę w latach 2015 i 2016. Wszyscy pokończyli amerykańskie lub brytyjskie szkoły i kursy wojskowe. Jeżeli to są ruskie pasożyty i wrogowie Polski, to kogo wybiera na stanowiska dowódcze minister Macierewicz???????
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Stworzona przez poprzedni ustrój marka "Owsiak" MUSI od czasu do czasu nadawać w sprawach spoza obszaru swojej działalności, zgodnie z wytycznymi ojców założycieli marki i oczywiście zgodnie z własnym światopoglądem. Taki business, trzeba czasem subtelnie pokazać kto jest moim PANEM.
ponad 1 rok temu / myślemsobie
 
Endriu. Czy ty w ogóle chodzisz do kościoła? Wątpliwe. Sam osądzasz,a to już nazywa się HIPOKRYZJA. Ja akurat dobrze wiem,gdzie Owsiak mieszka i jak. Wiem,że na pewno na takie luksusy i kilka mieszkań sam nie zarobił. Problem polega na tym,że koleś nie umie się uczciwie z tej całej"orkiestry" rozliczyć. Do tej pory usłużne sądy mu pomagały,ale to się zmieni już niedługo. Akurat ten pseudo -autorytet nie ma prawa publicznie zabierać głosu. A ty też zamilcz.
ponad 1 rok temu / as
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.