DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Juncker i Schulz chwalą papieża Franciszka w artykule na łamach „Rzeczpospolitej”

Juncker i Schulz chwalą papieża Franciszka w artykule na łamach „Rzeczpospolitej”
Credit Image: © Ye Pingfan/Xinhua via ZUMA Wire/FORUM

To, co włodarze Unii Europejskiej określają mianem „wartości europejskich” stoi w jaskrawej sprzeczności z nauką Kościoła. Mimo tego eurokraci zdecydowali się wyróżnić papieża Franciszka Międzynarodową Nagrodą Karola Wielkiego. Uzasadnienie decyzji przedstawili w „Rzeczpospolitej” przewodniczący Komisji Europejskiej i przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

 

Jean-Claude Juncker oraz Martin Schulz pochwalili Ojca Świętego, gdyż – jak napisali – „potrzeba oczu Argentyńczyka, który z zewnątrz spogląda na to, co nas, Europejczyków, w głębi duszy trzyma razem”.

 

Cały artykuł dwóch czołowych aparatyczyków UE osadzony jest w tonie politycznie poprawnej propagandy dialogowania, mrzonek o „wartościach europejskich”, bezpieczeństwie i solidarności z… imigrantami.

 

„Dusza Europy to jej wartości. Właśnie do tej myśli odsyła nas papież, kiedy przypomina nam, że Europa, która opiekuje się człowiekiem, broni go i chroni, jest cennym punktem odniesienia dla całej ludzkości” – stwierdzili politycy, który wybiórczo patrzą na naukę Franciszka. Wszak doceniają obronę człowieka tylko wtedy, gdy przedstawiciel Kościoła mówi o imigrantach. Gdy jednak rzecz idzie o dzieciobójczych praktykach aborcjonistów, to eurokraci oskarżają katolików o łamanie praw człowieka.

 

Junker i Schulz napisali również o wyznawaniach, przed jakimi stoi Unia Europejska. Wśród nich wymienili „utrzymanie europejskiego stylu życia”. Eurokraci postanowili więc spróbować połączyć postać Franciszka z tym wszystkim co promuje Bruksela: rozwiązłość seksualna, aborcja, homoseksualizm, gender, i inne ideologiczne meandry lewactwa.

 

„W naszym interesie jest zatem trzymanie się razem, ponieważ stawką jest nasz europejski model społeczny oparty na demokracji, praworządności, solidarności i prawach człowieka. Obowiązują u nas prawa obywatelskie, wolność prasy i prawo do strajku. Nie ma za to miejsca na tortury, pracę dzieci i karę śmierci” – napisali dwaj przewodniczący.

 

Kolejnym celem UE ma być bezpieczeństwo oraz… otwarcie się na imigrantów z krajów islamskich. Politycy kierujący pracami potężnej wspólnoty politycznej nie widzą jednak sprzeczności tych dwóch spraw.

 

„Wizyta papieża Franciszka na Lesbos była czymś więcej niż tylko gestem. Zabrał on do siebie 12 syryjskich uchodźców i tym samym postąpił bardziej zdecydowanie i solidarnie niż wiele państw członkowskich UE. W ten sposób papież wzywa również nas do działania” – napisali w „Rzeczpospolitej” Juncker i Schulz, kolejny już raz wybierając z nauczania papieża tylko to co im odpowiada.

 

Politycy zapowiedzieli realizowanie polityki otwartych drzwi dla imigrantów, o którą – jak napisali – apeluje Franciszek.

 

„Papież Franciszek wiele się po nas spodziewa w tym względzie. Oczekuje, że lepiej wykorzystamy nasz potencjał. Bo to dzięki naszemu europejskiemu sposobowi postępowania – współpracy i budowaniu mostów pomiędzy ludźmi i krajami – udało nam się przezwyciężyć podział kontynentu” – stwierdzili eurokraci, uzurpując sobie prawo do interpretacji nauki Kościoła.

 

„W każdym razie papież dodaje nam wielkiej otuchy, gdy mówi: Trudności mogą stać się silnymi katalizatorami jedności” – dodali.


 

Źródło: „Rzeczpospolita”

MWł   


DATA: 2016-05-06 12:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jaka była cena tych zaszczytów? Wszak Ewangelia stanowi, ze świat będzie nienawidził uczniów Pana Jezusa Chrystusa, a tu najgorsze lewactwo komplementuje i docenia. Czy to podziękowania za komunię dla rozwodników? Za dwuznaczny brak poparcia dla rodziny? Za co tobie dziękują, Franciszku?
ponad 4 lata temu / vvv
 
Uwazam, ze jest na zastepstwie i po nim wiekszosci( mniejszosci nas) juz nie bedzie i sprawdza sie przepowiednie i ujawni sie prawdziwy anty-papiez jesli nic nie zrobimy dzis( mamy jeszcze szanse sami przejac nasze regiony, wykupic je- a premier Szydlo nie powinna wdawac sie w dyskusje z nim, czyli podawac jablka\'Adamowi\'- ktorym jest Polska, zakazany owoc! Mam kilka rozwiazan dla Polski, ale nie napisze o nich w szczegolach(sama juz je wdrazam).
ponad 4 lata temu / Aga
 
@Jacek. Kim? Masonem,członkiem do niedawna loży Lions\'s Club w Buenos,jeszcze miesiąc po po wyborze Bergoglio na "papieża",na ich stronie widniał jako członek loży. Dlatego to jest antypapież,a właściwie syndyk masy upadłościowej organizacji zwanej kiedyś Kościołem Rzymskokatolickim.
ponad 4 lata temu / zniesmaczony
 
@Aga Wiele na to wskazuje.
ponad 4 lata temu / vvv
 
Pontyfikat Franciszka ma cechy anty papiestwa...czas pokaże kim jest naprawdę.
ponad 4 lata temu / Jacek
 
Benedykt XVI ostatnim papiezem!
ponad 4 lata temu / Aga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.