DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Juncker broni Karola Marksa. „Nie jest odpowiedzialny za zbrodnie spadkobierców”

Juncker broni Karola Marksa. „Nie jest odpowiedzialny za zbrodnie spadkobierców”
Jean Claude Juncker, fot. Agencja Zachod / FORUM

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker stanął w obronie Karola Marksa. W dwusetną rocznicę urodzin podkreślał, że twórca „Manifestu partii komunistycznej” był filozofem i nie jest odpowiedzialny za błędy i okrucieństwa popełnione przez spadkobierców po jego śmierci.

 

„Karol Marks był filozofem, który myślał o przyszłości, miał aspiracje twórcze, a dzisiaj ma odpowiadać za rzeczy, za które nie był odpowiedzialny, których nie powodował” – powiedział Jean Claude Juncker. Dodał, że wiele tragicznych wydarzeń dokonało się ze względu na przeinaczenie nauczania Marksa. Przewodniczący Komisji Europejskiej wziął udział w uroczystościach z okazji dwusetnej rocznicy urodzin twórcy „Manifestu partii komunistycznej”.

 

„Trzeba zrozumieć Karola Marksa w kontekście jego czasów i nie mieć żadnych uprzedzeń. Te wyroki nie powinny istnieć” – mówił Juncker. Szef Komisji Europejskiej powiedział również, że niestabilność Unii Europejskiej można rozwiązać skupiając się bardziej na pomocy społecznej, która jak dotąd w jego opinii była zaniedbaną częścią integracji europejskiej.

 

„Zadaniem naszych czasów będzie stworzenie żywej rzeczywistości opartej na prawach socjalnych, które ustanowiliśmy dla Europy” – powiedział. „Unia Europejska nie jest wadliwą, ale niestabilną konstrukcją. Niestabilna jest także dlatego, że wymiar społeczny Europy do dziś pozostaje słabym elementem integracji europejskiej. Musimy to zmienić” – dodał Juncker.

 

Zaangażowanie w uroczystości rocznicowe Karola Marksa przez przewodniczącego Komisji Europejskiej skomentował europoseł Jacek Saryusz-Wolski. – Celebrowanie jubileuszu Karola Marksa, autora Manifestu Komunistycznego, przez przewodniczącego Komisji Europejskiej, to przejaw braku zrozumienia i empatii wobec tej części Europy, która padła ofiarą komunizmu – powiedział.

 

W sobotę ma dojść w Trewirze do odsłonięcia pomnika Karola Marksa, który zlokalizowano naprzeciwko domu rodzinnego niemieckiego działacza rewolucyjnego. Sponsorem monumentu jest rząd Chin, który ofiarował go ze względu na swój szacunek wobec postaci Marksa.

 

 

Źródło: The Independent, wprost.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-05-04 23:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie broń nas przed takimi mędrcami z Brukseli! Można powiedzieć "teraz wszystko jasne". Niepokalana Dziewico, przemieniaj serca wrogów Kościoła Świętego!
ponad 2 lata temu / Janusch z Podkarpacia
 
przy nastepnym spotkaniu przedstawia nastepnego mysliciela niemieckiego i filozofa aolfa hitlera, ktorego obmyja z win.
ponad 2 lata temu / adam
 
Słowa zapowiadające plany unijne, obowiązkowe uposażenie każdego czy pracuje czy nie. Czyli utrzymanie rozwoju multikulti, wszelka kolorowa brać będzie mogła siedzieć w Europie i nic nie robić. Czyli po co się uczyć, po co pracować, po co myśleć, po co wiedzieć. Koniec historii " apogeum rozwoju ludzkości ". A dalej tylko folwark z... .
ponad 2 lata temu / mini
 
W tej kwestii warto posłuchać wykładów p. Karonia. Żadna dobrowolna "komuna" nie przetrwała próby czasu. Wszyscy prędzej czy później z niej uciekali, bo widzieli, że są wykorzystywani (jak koń z farmy Orwella). Dlatego Marks pisał o potrzebie krwawej rewolucji, a później terroru, aby system się nie rozpadł. Więc albo p. Juncker jest totalnym ignorantem, albo ma ludzi za kompletnych idiotów.
ponad 2 lata temu / ???
 
A ludzie którym mówię że UE to Sovietskij Sojuz Bis mają mnie za wariata. Ten artykuł to dowód na to że polityk to powinien mieć chociaż maturę, niestety.
ponad 2 lata temu / PM
 
To wiele wyjaśnia.
ponad 2 lata temu / Ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.