DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Rzeczywiście, to jest idiotyczne, nieprawdziwe i błędne sformułowanie, często powtarzane przez lewicę, ateistów i nieuków. Chrześcijaństwo i judaizm szybko rozeszły się, ostatecznie w roku 70, po upadku Jerozolimy, vide ST/NT Biblia. Amen.
4 miesiące temu / PI Grembowicz
 
Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Biblia Tysiaclecia - Ewangelia wg sw Mateusza 6,17
4 miesiące temu / Gosh
 
Przed ks.prof.Chrostowskim na temat niedorzecznego używania terminu "judeo-chrześcijaństwo" wypowiadał się w książce pt. "Talmud czy Biblia" ks.prof.Poradowski ukazując obcośc obu religii. Judaizm stanął w opozycji do Założyciela Chrześcijaństwa i trwa w tej postawie do dziś. Ignoranctwem jest utożsamianie,obu religii jakoby wyznawały wiarę w tego samego Boga.Izrael odrzucił misję Jezusa z Nazaretu jet również w opozycji do Kościoła i chrystianizmu jako cywilizacji; wytworzył syntezę narodowo-religijną ukierunkowaną na apoteozę własnej monolatrii zwalczającej mozaistów i chrześcijan.
4 miesiące temu / t
 
Judeochrześcijaństwo jest ulubionym słowem naszego Prezydenta. Twierdził on po pożarze, że katedra Notre Dame jest była? elementem judeochrześcijańskiej Europy.
4 miesiące temu / Kaziu
 
Ciekawy wywiad z Pawłem Lisickim w wRealu24: https://www.youtube.com/watch?v=P8Xpny334HQ Wywiad z okazji Dnia Judaizmu, a także promujący jego książkę "Czas Szaleństwa, Czy Czas Wiary?" o kryzysie w Kościele i rozmydlaniu dogmatów przez Papieża Franciszka.
4 miesiące temu / Łukasz S.
 
To slowo oznacza, zdrade Kosciola Swietego i Zbawiciela naszego, przez "kaplanow"
4 miesiące temu / georg
 
Współczeny judaizm nie opiera sie WCALE na Starym Testamencie - ba, odrzuca go prawie w całości, czasem tylko korzysta nieco z Pięcioksięgu Mojżeszowego ktory nazywa "tora". A i to korzystanie z "tory" ma na celu udowadnianie bzdur jakie żydowscy rabini i cadykowie wymyslili i umieścili w "talmudzie".
4 miesiące temu / Hanys
 
Módl się o pokazanie prawdy. Z twoich wpisów od dawna wynika że musisz się w końcu nawrócić, a nie trwać przy obłudzie z uporem dziecka.
4 miesiące temu / @Second
 
@murem - poprzedni mój wpis był adresowany także do >jot< i to on napisał, że " z KŁAMSTWA nie wyrósł Chrystus". Więc to nie Ciebie "oskarżała moja kobieca irracjonalność" Dyskusja już się wspięła na takie "szczyty precyzji i głębi", że - straciło to sens i zagubiło istotę problemu. Pozdrawiam i żegnam!
4 miesiące temu / semplice
 
Modlicie się o pokazanie prawdy. Z waszych wpisów wynika, że trzeba wyzerowac wszystko i zacząć od początku, jak dziecko.
4 miesiące temu / Second
 
Nie czuję się na siłach polemizować z autorem artykułu. I nie o polemikę mi chodzi, co raczej o skierowanie dyskusji na pewien, nie istniejący tu aspekt pojęcia judeochrześcijaństwa. Ciekawe podejście, do którego się skłaniam, prezentuje Michael Hassemann w swoich książkach. Otóż tym określeniem posługuje się on w odniesieniu do pierwszych ochrzczonych Żydów, głównie zaś tych wywodzących się spośród Esseńczyków. Każde inne podejście do tego określenia w świetle tego, co w swych książkach omawia Hassemann, raczej nie ma zasadnego odniesienia, zwłaszcza do jakiekolwiek rozważania ciągłości chrześcijaństwa aż do naszych czasów. Lektura niektórych opracowań ks. prof. Chrostowskiego na temat rozbieżności pomiędzy judaizmem a chrześcijaństwem pokazuje w całkowicie jasny sposób, że to pojęcie nie ma nic wspólnego z tym co się czasem słyszy, zwłaszcza w ostatnich dniach, kiedy mamy w Kościele coroczny Dzień Judaizmu.
4 miesiące temu / west
 
Sam sobie zaprzeczasz. Najpierw napisałeś: "...nie wolno katolikowi się dać obrzezać ani fizycznie..." a potem napisałeś "Napisałem o obrzezaniu w zupełnie innym kontekście, ... obrzezania samego w sobie...". Toż obrzezanie same w sobie jest tożsame z fizycznym! A teraz masz okazję do kolejnej długiej elukubracji byle tylko nie przyznać się do wpadki. Ulżyj sobie.
4 miesiące temu / @Murem
 
@Semplice Wielu współczesnych mężczyzn sprowadziło swoje rozumowanie do poziomu kobiecej irracjonalności, o czym świadczy np. oskarżanie rozmówcy o wypowiadanie zdań i tez, których ten nie wypowiedział. Pani to własnie oskarżyła mnie o coś, czego nie powiedziałem. Gdzie napisałem lub sugerowałem, iż "Stary Testament to kłamstwo", że mnie Pani z tego błędu pragnie wyprowadzić? Czy ja się teraz będę przed Panią tłumaczyć z czegoś, czego nie było? Otóż nie! Raczej wyjaśnię Pani sprawę judaizmu. Już za czasów Chrystusa judaizm był i ostatecznie stał się antymesjańskim odstępstwem od prawdziwej religii. Chrystus zarzucił żydom brak wiary, mówiąc zgodnie z prawdą, że gdyby mieli wiarę Abrahama i Mojżesza, uwierzyliby i w Niego. Żydzi sprowadzili prawdziwą religię patriarchów i proroków do absurdu. Rozkochali się w ludzkich ideach, prowadzących do różnych przesądów, np. narodowego mesjanizmu. Judaizm zwrócił się przeciwko prawdziwemu Bogu i tak trwa do dziś.
4 miesiące temu / Murem
 
@Trooper Wspomnę jeszcze wszystkim czytaczom Biblii, że nie wolno czytać na zasadzie prywatnej interepretacji, czyli rozumienia co się komu wydaje. Bo bardzo łatwo można zrozumieć na opak. Dla przykładu - Chrystus pozwolił się ochrzcić Janowi. Jan chrzcił grzeszników na znak ich nawrócenia - wzywał ludzi do nawrócenia, co także można przeczytać. Mógłby ktoś więc łatwo nabrać wątpliwości, a nawet dojść do wniosku, że Chrystus nie jest prawdziwym Bogiem skoro przyjął chrzest od Jana, jawnie zaliczywszy się tym samym do grzeszników. Nic podobnego, taka interpretacja to błąd. Analogicznie ktoś mógłby pomyśleć sobie, że skoro św. Paweł poddał obrzezaniu młodego Tymoteusza, to katolik może się poddać obrzezaniu np. z rąk biskupa i nie ma w tym nic złego - sam św. Paweł przecież uznał to nawet za konieczne w tamtej sytuacji. To jednak błędne wnioski i błędne myślenie. Katolikom nie wolno poddawać się obrzezaniu ani obrzezywać, ani praktykować żydowskich tradycji.
4 miesiące temu / Murem
 
@Trooper Napisałem o obrzezaniu w zupełnie innym kontekście, jeśli Pan raczy zauważyć. Nie w kontekście obrzezania samego w sobie, o którym św. Paweł napisał Ga 6,15, że samo w sobie nic nie daje, podobnie jak nieobrzezanie, gdyż nie od obrzezania zależy wybranie i zbawienie. Otóż w tradycji żydowskiej obrzezanie to nie tylko zabieg, któremu Paweł poddał młodzieńca Tymoteusza, gdyż uznał ów wówczas za konieczny dla misji nawrócenia żydów, ale znak wybrania dla zbawienia. Wg żydowskiej tradycji nieobrzezany nie jest członkiem Izraela. Dlatego Tymoteusza obrzezano - ze względu na żydów, a nie jako warunek zbawienia. Po zakończeniu publicznego Objawienia obrzezywanie jest dla katolików zupełnie zbędne. Jeśli Pan dobrze przeczytał, ja napisałem o obrzezaniu skrótowo i metaforycznie, w takim sensie, że katolikowi nie wolno ot tak sobie - nawet w mentalności - powracać do żydowskich tradycji, które Kościół nieodwołalnie porzucił, gdyż ich rola wygasła.
4 miesiące temu / Murem
 
@Semplice Mam wrazenie, ze nie czytalas artykulu albo go nie zrozumialas i sprowadzasz judaizm do starego testamentu. To nieprawda. Stary testament to nie jest judaizm. To raczej mozaizm. Judaizm powstal w opozycji do chrześcijaństwa i jedyne co ma wspolnego z chrzescijanstwem to etniczne pochodzenie prorokow. Poczytaj sobie troszke o nurtach w ramach judaizmu to sie dowiesz ze jest mu bliżej do mitologii wschodnich i ociera sie nierzadko o politeizm.
4 miesiące temu / Anonim
 
Świetna definicja judaizmu.
4 miesiące temu / @Andrzej BR
 
@Murem Święty Paweł obrzezał Tymoteusza. Pisał tylko, że obrzezanie nie jest konieczne do osiągnięcia zbawienia i nie może być wymagane od pogan.
4 miesiące temu / trooper
 
@murem + Jot - może warto czasem próbować zrozumieć czyjąś myśl, zamiast od razu atakować z pozycji innego punktu przywidzenia? Stary Testament to nie jest kłamstwo! Abraham, Mojżesz, prorocy,Jan Chrzciciel to działanie Boga zapowiadające przyjście Chrystusa! W to oczekiwanie świata na Zbawiciela wkroczył Bóg dając Maryi Swojego Syna! I o tym nurcie >judaizmu< mówiłam! A że kilkaset lat po Zmartwychwstaniu i w opozycji do niego powstał judaizm prawniczy, śmiertelnie wrogi Chrystusowi, to już >inna bajka< i na pewno chrześcijaństwo nie ma z nim nic wspólnego! Jeśli oswajają nas z terminem judeo-chrześcijaństwo to kierują nasze myślenie na tę pierwszą interpretację Starego Testamentu a sami rozumieją go w drugiej interpretacji! I tu jest problem w dyskutowaniu! Ale ponieważ WASZ judaizm zrodził się długo PO Chrystusie, to na pewno z jego nurtu nie mógł zrodzić się Jezus! Nie mamy powodu do sporu! Amen!
4 miesiące temu / semplice
 
Przepisać to i wysłać jako list do Prezydenta Dudy.
4 miesiące temu / grimm
 
Katoliku, zacznij myśleć po katolicku i nie daj się zwieść fałszywym ujęciom modernistycznym, ani radykalnym, ani zwłaszcza rzekomo umiarkowanym, czyli skrojonym na miarę dla Ciebie. Nie ma żadnej ciągłości między tradycją żydowską a tradycją katolicką. Nigdy nie było i nigdy nie będzie. Stare Przymierze zostało ZASTĄPIONE Nowym Przymierzem i jeśli katolik, czy to kapłan, czy świecki, chce wracać do tradycji żydowskiej, w jakimkolwiek jej przejawie, skłania się ku zdradzie Chrystusa. Znakiem całkowitego porzucenia tradycji żydowskiej przez Apostołów było nieodwołalne porzucenie obrzezania. Obrzezanie jest w Nowym Przymierzu sprzeciwem wobec Chrystusa i nie wolno katolikowi się dać obrzezać ani fizycznie, ani w mentalności np. przez żydofilię, ani duchowo. Judaizm jest fałszywa religią, nie ma nic wspólnego ze starożytną wiarą Abrahama. Prawdziwi Izraelici nawrócili się i przyjęli Chrystusa, dlatego Kościół jest prawdziwym Izraelem, a nie państwo żydowskie.
4 miesiące temu / Murem
 
semplice - z kłamstwa nie wyrósł Chrystus. Tak jak nie moze być z rodu Dawida bo jest z Ducha Świetego. Jego przybrany ojciec Józef tak ale nie Chrystus. Sam mówi o sobie że narodził się aby dać świadectwo prawdzie której niema w prawie żydowskim. Gdyby była nie musiałby się rodzić aby to świadectwo dać.
4 miesiące temu / Jot
 
To oksymoron. Szkoda na to czasu. Nawet Żyd to przyznał i wyśmiał.
4 miesiące temu / Jot
 
Ten termin bardziej nobilituje judaizm-niszowa religie jednego narodu o separatystycznych sklonnosciach,niz chrzescijanstwo.W ten sposob Zydzi maja mozliwosc ochrony i manipulowania 1,5mld chrzescijan z ktorymi byli w dlugotrwalym konflikcie.Przy obecnym pojeciowym zamieszaniu i relatywizmie lepiej tego terminu nie uzywac,albo zawsze domagac sie zdefiniowania zanim przystapi sie do dyskusji.
4 miesiące temu / Ell
 
@ Marek Piotrowsk W tym znaczeniu przedrostek jest niepotrzebny; wystarczy "chrześcijaństwo".
4 miesiące temu / Ryś
 
Dla satanistów Bóg Ojciec też jest ten sam.
4 miesiące temu / @ale
 
Judeochrzescijanstwo oczywiście jest i rozkwita. To jest zachwaszczanie przez Żydów i ich wspólników świadomie religii katolickiej po to żeby zafalszowac katolicyzm. Typowym takim przykładem jest organizacja dni judaizmu w Świętym Kościele Rzymskokatolickim czy wystawianie menory na oltarzach czy inne herezje modernistow i postmodernistow. Ma się to nijak do katolicyzmu ale świetnie prosperuje.
4 miesiące temu / Spostrzegawczy
 
Albo albo - nie ma synkretyzmu
4 miesiące temu / X
 
Stary Testament/judaizm/ jest jak np. >pączek róży< z którego rozkwitł Chrystus = róża/owoc/chrześcijaństwo. Jeśli jest róża to nie może być już pączka! Tak jak i dorosły człowiek rozwija się z dziecka! Jeśli jest już dorosły, to nie może być już dziecka! ALBO-ALBO! To proste i logiczne! Jest TYLKO chrześcijaństwo!
4 miesiące temu / semplice
 
Chodzi w tym wszystkim o szekle lub dolary.
4 miesiące temu / mj
 
Co talmud mówi o Jezusie i chrześcijanach? Język miłości. Nie mówiąc o tym że talmud to dopiero VI wiek naszej ery.
4 miesiące temu / Ron
 
To tylko rodzaj klasyfikacji idei. Kamień węgielny został bowiem odrzucony przez budujących.
4 miesiące temu / sp
 
@przef - żyd, który się nawrócił i uznał Jezusa to chrześcijanin a nie judeochrześcijanin. Motocyklista, który wsiadł do samochodu jest kierowcą a nie motokierowcą. Po co te dziwne zbitki pojęciowe, które niczego nie wnoszą?
4 miesiące temu / Akwin
 
Judaizm jest wzorcowym przykładem manipulacji. Na tabliczce napisano Rex Judeorum! Wtedy nie było pojęcia Żyd, był Izrael, byli Judejczycy, było pokolenie: Dawida; Jakuba; Mojżesza, Abrahama; był Naród Wybrany, ale na pewno nie było pojęcia Żyd! WYznawcy Tory mają z dzisiejszym członkiem tzw. żydostwa tyle samo wspólnego co okradziony ze złodziejem. Prawdziwi wyznawcy Mozaizmu to odrzuceni pariasi na Ziemi Świętej. W polskim języku judaizm mamy rozumieć jako ludzi JUDZĄCYCH do ZŁA! - wtedy będziemy najbliżej prawdy! Chazaria to nie Izrael to nie Naród wybrany, to najeźdźcy i uzurpatorzy, i co z tego że obrzezani . . .
4 miesiące temu / AndrzejBR
 
Żydzi którzy się nawrócili i uznali Jezusa za zbawiciela z reguły nazywają się Judeochrześcjianami albo żydami mesjanistycznymi i o to chodzi w nazwie. Artykuł opisuje tradycyjny judaizm i tu jest prawda. Ale nie mylmy Judaizmu z Judeochrześcijaństwem bo to dwa różne pojęcia.
4 miesiące temu / przef
 
Judaizm zostałby wymordowany wśród muzułmanów, więc schronił się w europejskim chrześcijaństwie. Przetrwał korzystając z jego dorobku, cały czas mu się sprzeciwiając. I dziś, kiedy nauka Chrystusa nauka zdominowała świat, także w znacznym stopniu żydowski choćby w postaci ateizmu, judeochrześcijaństwo oznacza, że wyznawcy religii Mojżeszowej podpinają się pod nie swój dorobek - jak w przypadku Wspólnej Ery przy latach, w miejsce Roku Pańskiego AD. Michał Obrębski
4 miesiące temu / Michał Obrębs
 
W moim odczuciu słowo "judeochrześcijaństwo" powstało na skutek wypaczenia wyrażenia "tradycja judeochrześcijańska", którym zwykło się określać ogólnie tradycję opartą na pismach Starego Testamentu. Określenie to wskazuje na ciągłość tradycji, podkreśla, że nauka objawiona przez Chrystusa jest kontynuacją objawienia starotestamentowego. Ale ktoś widocznie źle pojął znaczenie, a może po prostu zadziałała chęć popisania się przed innymi użyciem niezrozumiałej terminologii, żeby zaimponować przed ludźmi, i zastąpił "chrześcijaństwo" "judeochrześcijaństwem", tak samo jak słyszy się "krępacja" zamiast "skrępowanie" itp. Wiadomo przecież, że im dane słowo mniej ludzi zrozumie, tym większy efekt ono zrobi.
4 miesiące temu / Studencja_polsk
 
Człon "judeo" w "judeochrześcijaństwie" nie odwołuje się do judaizmu, lecz do religii wyznawanej przez Mojżesza, Abrahama i Dawida, ktorej chrześcijaństwo jest kontynuatorem a którego kontynuatorem NIE jest judaizm, gdyż odrzucili Mesjasza. Tak więc termin jest w pełni uzasadniony - pytanie czy jest dobrze rozumiany przez ogół.
4 miesiące temu / Marek Piotrowsk
 
Bardzo dobre i rzeczowe przedstawienie podstawowych prawd o sprzeczności dogmatycznej i życiowej pomiędzy Judaizmem a Katolicyzmem. Ale czy przeczytają to ci co wywijają szabelką "Judeochrześcijaństwa" w imię Soboru Wat.II czy w imię "Dialogu Międzyreligijnego"?
4 miesiące temu / Chiński Góral
 
Z ostatniego akapitu: "wszak to naród starotestamentalnych proroków, Pana Jezusa, apostołów". No właśnie że nie - jeżeli chodzi o "naród", czyli więzy krwi, to dzisiejsi izraelici są potomkami azjatyckich chazarów, którzy przyjęli wiarę mojżeszową. Jeżeli więc chodzi o pokrewieństwo to my w równym stopniu jesteśmy narodem Jezusa :
4 miesiące temu / Wojtek
 
jeśli Bóg Ojciec jest ten sam to można tak mówić
4 miesiące temu / ale
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.