DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Juan Carlos – prezydent z tytułem króla

Juan Carlos – prezydent z tytułem króla
By J.L. De Diego (Posted to Madripedia as Campo del Moro 1) [Public domain], via Wikimedia Commons

„W poniedziałek, 2 czerwca 2014 roku obwieszczono abdykację konstytucyjnego Szefa Państwa Hiszpańskiego, Jana Alfonsa, następcy Franciszka Franco z tytułem króla pod przezwiskiem Jana Karola” – głosi komunikat sekretariatu Księcia Sykstusa Henryka Burbońskiego, regenta Comunión Tradicionalista, tradycjonalistycznego ugrupowania monarchistycznego. Obecnie Hiszpania to jedynie nieprawowicie ukoronowana republika.


„Na spokojny osąd historyczny nadejdzie czas. Wspólnocie Tradycjonalistycznej, strażniczce tradycyjnych praw Hiszpanii, wystarczy dziś przypomnieć, że Jan Karol nie może abdykować, ponieważ nigdy prawowicie nie panował. Nie odziedziczył nigdy prawa do sukcesji w naszej Monarchii, ani do przekazania go swojemu synowi Filipowi. Cieszył się szefostwem, lub prezydencją, de facto, dzięki sukcesji bezprawnej i zamachom stanu. Był doskonałym ucieleśnieniem systemu korupcji i rozwiązłości, któremu przewodniczył aż do dzisiaj na najczarniejszych etapach historii Hiszpanii. Był człowiekiem interesów zagranicznych, które wspierał. Był zdecydowanym wrogiem Religii i Ojczyzny” – czytamy w komunikacie sekretariatu politycznego Sykstusa Henryka Burbońskiego.


„Aktualnym depozytariuszem prawowitości dynastycznej jest Infant Sykstus Henryk Burboński, książę Aranjuezu. Poza Nim nie ma monarchii, tylko jest ukoronowana republika i kolonia podległa zagranicy” – podkreślają karliści.


Książe Sykstus Henryk-Parmeński (ur. 22 lipca 1940) – książę Aranjuez, regent Comunión Tradicionalista. Drugi syn księcia Ksawerego Burbon-Parmeńskiego, nauki pobierał u Benedyktynów i Marianów, w roku 1965 roku pod przybranym imieniem i nazwiskiem wstąpił do hiszpańskiej Legii Cudzoziemskiej. Stoi na czele ruchu karlistowskiego służąc Tradycji katolickiej i hiszpańskiej. Po wypadku samochodowym w roku 2001 powołał Sekretariat Polityczny, od 2010 roku kieruje nim prof. José Miguel Gambra Gutiérrez. W 2007 roku powołał Consejo de Estudios Hispánicos Felipe II, akademię skupiającą naukowców z Hiszpanii i krajów europejskich. Jej członkiem jest prof. Jacek Bartyzel.mat


DATA: 2014-06-03 10:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pierdoły. Generał Franco zdobył władzę i to on namaścił Jana Karola na swojego następcę. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie złamanie przysięgi danej Franciszkowi i oddanie władzy w ręce przeklętego ludu. A takie gadanie, że komuś inny należy się tron i sztywne trzymanie się legalizmu to nonsens. Równie dobrze w Kościele Katolickim są tzw. Biskupstwa Tytularne, które są pozostałością po obecności Chrześcijaństwa na terytoriach podbitych przez saracenów. Widzę tutaj analogię pomiędzy obiema sytuacjami. Już nigdy dawni królowie nie powrócą na tron, tak jak owe biskupstwa nie będą nigdy znajdowały się pod zwierzchnictwem katolickiego państwa. Jeżeli kiedykolwiek powstaną w Europie monarchie, to będą to monarchie nowe, z nowymi dynastiami, bo to co było już minęło i nie wróci. Amen
ponad 6 lat temu / Paweł
 
Prawda.
ponad 6 lat temu / monarchista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.