DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Niech powiedzą kto zamieszkiwał ziemie pomiędzy Tygrysem a Eufratem i gdzie się teraz ten lud podziewa. O Lachach, Lechii, Słowianach. O starych kawałach w stylu "Był sobie Polak, Niemiec i Rusek"
ponad 1 rok temu / jamcio
 
Nie lubię usa. Choć Amerykanie bywają w porządku.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
a iść wzorem Skandynawów, produkować kilka tysięcy czegoś podobnego do granatników saaba, 2 żołnierzy w ubraniach termicznych może zniszczyć i kompanie czołgów , a wciąż gadanie o ,, więcej i więcej stanowisk dla grubych splatwusiałych żołnierzourzędniczych wydawaczy gaci za biurkami,, Te pomysły,,forty trampy,, to coś jakby indianie prosili kawalerię Custera o zapewnienie bezpieczeństwa.
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Nam amerykańskie wojsko tak potrzebne jak rosyjskie. Nam potrzebna silna polska armia wyposażona w polski sprzęt i politycy polscy. W naszym bantustanie tego brak , bo państwo głosujecie wciąż na te popłuczyny okrągłego stołu
ponad 1 rok temu / Wojciech
 
do ada : te opinie:Polacy to ignorancki narod" prosze powiedzieć sobie przed lustrem.
ponad 1 rok temu / Medard
 
moim zdaniem Amerykanie nie powinni stawiać żadnych warunków bo oni bez Polski i Europy znajdą się za oceanem mizernym państwem uzależnionym od łaski ruskich i Chin
ponad 1 rok temu / Izrael i Polska
 
Jaki procent polskiej opinii publicznej chce obcych baz, na takich warunkach?
ponad 1 rok temu / obserwator
 
Amerykanie proponują nam żydowską okupację za którą sami zapłacimy. Interes życia. Dziękujemy wam nasi strategiczna sojusznicy. Swoją drogą ktoś mi wytłumaczy na czym ten strategiczny sojusz pomiędzy Polską a USA i Izraelem polega?
ponad 1 rok temu / emk
 
Kolejny "katz" straszy Polaków? Zatem pamiętaj zdradliwy narodzie, od którego nawet Miłosierny Bóg sie odwrócił: już nigdy więcej nie wyciągniemy pomocnej dłoni, aby znowu nie została pokąsana i opluta.
ponad 1 rok temu / Hanys
 
Myślę ,że nie powinniśmy domagać się od żydów pełnej odpłatności za dach nad głowa i gościnę przez X wieków oraz za uratowanie ich narodu przed całkowitą zagładą przez niemców i żydo-komune ale poprzestajmy na rekompensacie powiedzmy w kwocie 400 mld USD50 % w gotówce od zaraz pozostałą kwotę możemy rozłożyć na raty roczne
ponad 1 rok temu / rozjemca
 
Izrael nie jest w NATO, a my jesteśmy...
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Jak rozumiem utworzenie baz jest zależne od realizacji roszczeń żydowskich!? To może niech Polska wystąpi z NATO i utworzy na swoim terytorium bazy rosyjskie? Nie tylko nie będzie trzeba spłacać żydowskich haraczy, nie tylko nie będzie trzeba płacić za bazy, jeszcze ruscy nam sprzedadzą taniej gaz.
ponad 1 rok temu / Kaziu
 
Jeżeli tak,to ja nie chcę żadnych baz i żądam zerwania stosunków dyplomatycznych z Izraelem. Zero wsparcia z naszej strony dla tego państwa.
ponad 1 rok temu / Polak
 
A kto - pytam - będzie w tych "amerykańskich bazach" pełnił rolę żołnierzy "amerykańskich" ??? Bo ja mam nadzieję że to amerykańscy żydzi pod wodzą Ben Kata, generała z ShinBadBad. I jak wkroczą Rosjanie to jak w `39 powitają ich polskim chlebem i solą! A najpewniej to za 2, 3 lata my poprosimy sami Rosjan aby zechcieli zabrać sobie te bazy z Polski do Kaliningradu aby pilnowali praw większości żydowskiej w krajach bałtyckich zgodnie z porozumieniem Tupin - MatataJahu. Jak już obronią żydowskie interesy w Polsce to będą tu niepotrzebni. A Smoleńsk zrobili po to abyśmy sami błagali o obronę z Ameryki przed "wrogim" Tupinem,którego zresztą przerobili" nie po raz pierwszy podobnie jak nas. Ponieważ Tupin podobnie jak ZmorraWiecki słucha tylko Mansonów, podobnie jak Wysokiej Pamięci już prawie Bł. Lech K.Podobnie jak wielu naszych PrawieWielebnych. " i połączyli się władcy narodów z ludem Boga Abrahama bo możni tego świata należą do Boga, a On jest najwyższy...." A to dla UpadkuŚwiata
ponad 1 rok temu / YanKiel
 
Prosze mi wybaczyc , ale Polacy w swej wiekszosci to bardzo ignorancki narod , narod o mentalnosci typu " a, jakos to bedzie " , czy bagatelizujacy wiele nawet zywotnych dla niego spraw . To niemal esencja naiwnosci. Stad tez nas tak kiwaja juz 30 lat od bandy do bandy . A tak naprawde , to od 1980r. pamietacie nasz hurra optymizm jak przyjechal niejaki Tyminski z neseserem i chcial zostac prezydentem , Geremkow , Mazowieckich , czy chociazby taka Nowoczesna ktora w pol roku z niebytu urosla do 10 % poparcia ? . Duda , Kaczynski , Gowin , Glinski , czy Czaputowicz wiekszego beztalencia w MSZ chyba nie bylo za ich ekstremizm filosemicki , ktory przyniesie nam wszystkim bezwtpienia nieszczescie na pokolenia . Ktos powie , to politycy ! A kto kupuje takie antypolskie paszkwile jak " Sasiedzi" ? , kto oglada takie filmy jak "Pokot"... , kto smieje sie od ucha do ucha w kabaretach , gdzie szydzi sie z tego , co dobre i najcenniejsze w naszej kulturze ?. Kto slucha i oglada media
ponad 1 rok temu / ada
 
Prosze mi wybaczyc , ale Polacy w swej wiekszosci to bardzo ignorancki narod , narod o mentalnosci typu " a, jakos to bedzie " , czy bagatelizujacy wiele nawet zywotnych dla niego spraw . To niemal esencja naiwnosci. Stad tez nas tak kiwaja juz 30 lat od bandy do bandy . A tak naprawde , to od 1980r. pamietacie nasz hurra optymizm jak przyjechal niejaki Tyminski z neseserem i chcial zostac prezydentem , Geremkow , Mazowieckich , czy chociazby taka Nowoczesna ktora w pol roku z niebytu urosla do 10 % poparcia ? . Duda , Kaczynski , Gowin , Glinski , czy Czaputowicz wiekszego beztalencia w MSZ chyba nie bylo za ich ekstremizm filosemicki , ktory przyniesie nam wszystkim bezwtpienia nieszczescie na pokolenia . Ktos powie , to politycy ! A kto kupuje takie antypolskie paszkwile jak " Sasiedzi" ? , kto oglada takie filmy jak "Pokot"... , kto smieje sie od ucha do ucha w kabaretach , gdzie szydzi sie z tego , co dobre i najcenniejsze w naszej kulturze ?. Kto slucha i oglada media , ktore szydza z z polskosci i lansuja nam to
ponad 1 rok temu / ada
 
Polska PO raz kolejny traci twarz i okazje aby sie tak naprawde wyzwolic spod rozbioru. Spoleczenstwo jest podzielone, a rzady od zakonczenia wojny '45 niestety nie sa przychylne polakom. Zlo szaleje i obala mity patriotyzmu, tak sie dzieje wszedzie gdzie panuje ideological kapitalnego socjalizmu. Obroncy prawdy sa posadzani o terroryzm, kiedy owe ugrupowania sadzace sieja nienawisc czlowieka do czlowieka. Popatrzymy sie blizej obecnej nagonce na senatora Fraser Anning w NZ possible niedawnym zamachu na muzulmanow. Dobro i prawda nie ma prawa sie bronic.
ponad 1 rok temu / Bartek
 
Czyli co? Wolność na sprzedaż?
ponad 1 rok temu / Kris
 
Szantażują nas tą bazą Amerykanie i Żydzi. Bazy nie będzie. Za obietnicę tego mirażu politycy w Warszawie spełniają kolejne żądania szantażystów.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
To może im "nawrzucić" grubym słowem, ale PRAWDĘ, korzystając z tej ich kampanii?
ponad 1 rok temu / Mirosław Dakow
 
Izrael dba tylko i wyłącznie o własne interesy. Taka mentalność. Czemu ludziom to tak trudno zrozumieć?
ponad 1 rok temu / Jou
 
Zwykła ustawka, żeby rodowici Polacy mogli uwierzyć jak PiS walczy o Polskie interesy, PiS cyrograf już podpisał tylko jak przekuć to na sukces?
ponad 1 rok temu / janusz
 
Do sec: Co robili żydzi by przekonać narody by ich kochali i kraje w których zamieszkali? Polacy i in, gdziekolwiek są przestrzegają obowiązujących praw danego kraju.Byliśmy raz w Izraelu i Jerozolimie i nigdy więcej. Przerażający 7-8 metrowy mur dzielący ich od reszty świata, karabinierzy wpadający do autokarów =z wymierzonymi karabinami... próby odbierania aparatów pomimo nie robienia zdjęć i in.
ponad 1 rok temu / Loda
 
Kluczem do tej oszukanczej gry prowadzonej przez PO i głównie PiS z Polakami jest zaplanowana przez USA i Izrael wojna z Iranem oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa żydom z Izraela. Będzie ono realne jedynie w Polin opanowanym przez żydow, pod okupacja wojsk USA i Mossadu. W Ukrainie żydom zagraża Putin. Wojnę z Ukrainą - rzekomym deklarowanym oficjalnie miejscem przeprowadzki Izraela przed wojną irańską wywołali sami żydzi, Amerykanie i Niemcy. Ukrainę dalej zamierzają topić we krwi, wojna pełnoskalowa dopiero się tam zaczyna. Tylko Polska może być dla nich bezpieczna na warunkach żydowskich. Rozumiecie?
ponad 1 rok temu / tertus
 
Okupant żydowski bezczelnie żąda, aby trzecie pokolenie ofiar wojny wydało międzynarodowym instytucjom diaspory żydowskiej, która nie ma swoich spadkobierców mienie zagrabione i/ lub zniszczone przez okupanta niemieckiego i okupanta radzieckiego, a następnie odbudowane, konserwowane i rozwijane przez obywateli PL po wojnie? Wyjątkowa perfidia żydowskich rasistów i niespotykana w czasach pokoju ignorancja dla prawa międzynarodowego nieznającego uroszczeń bezspadkowych zmierza do uczynienia z Polaków po raz kolejny ofiar wojny.
ponad 1 rok temu / K_K
 
Po co nam współpraca z państwem rasistowskich terrorystów mordujących Palestyńczyków w okupowanym przez siebie kraju? Po co nam współpraca z mordercami Chrześcijan w Iraku i Syrii? Po co nam współpraca z państwem uprawiającym kłamliwy rewizjonizm historyczny i agresywny antypolonizm?
ponad 1 rok temu / K_K
 
Stany Zjednoczone płacą Turcji i innym krajom ogromne sumy w zamian za możliwość stacjonowania i budowy baz. Specjalnie dla Polski USA ustanowiły gratis nowe promocyjne zasady finansowania "obrony przed Rosją" a de facto możliwości wprowokacji przez USA wojny z terenu Polski w celu pozyskania Rosji do sojuszu w wojnie z Chinami i dokonania likwidacji PL na rzecz żydow Polin. Koszt obecności żołnierzy USA w PL wg Trumpa to 150% realnych kosztów plus realizacja roszczeń żydowskich. PiS już w 2008 zdecydował o zapłacie roszczeń i właśnie realizuje sprzedaż PL żydom. Zostało to wyartykułowane w lutym 2018 w klubie Ronina przez Józefa Orła, jak sam się przyznaje żyda, zaufanego J.Kaczyńskiego. Prosze odsłuchać "Przegląd Tygodnia Józefa Orła Klub Ronina - 5.02.2018" od min.31 oraz w min.43. Towarzysz orzeł obraża gromadnie Polaków nazywając ich ruskimi agentami. Zgadzam się z wypowiedziami p.Mentzena- "Mentzen i Bosak w Gdańsku". Uważam PiS za morderców PL.
ponad 1 rok temu / zdrada PiS
 
Przede wszystkim to nie Polacy Żydom, ale Żydzi Polakom są winni minimum kilkanaście bilionów dolarów z różnych tytułów. Odsetki karne lecą !
ponad 1 rok temu / Spostrzegawczy
 
Do @Sec Twoje wypowiedzi są nie na temat. Wzajemne poznawanie się nie ma nic do rzeczy. Ktoś chcę wyłudzić o Polski 300 mld $. To jest fakt. Nie ma przyzwolenia na bandytyzm i rozbój.
ponad 1 rok temu / emk
 
?JP?: utworzenie bazy USA w Polsce będzie zależne od rozwiązania sporów z Izraelem. Sporów??? Może w końcu tym dzieciakom z Izraela ktoś powie prawdę,że to Niemcy napadli na Polskę, że to Niemcy zbudowali obozy koncentracyjne,w których dyskryminowali i palili Żydów i ludzi innych nacji, że to Niemcy i Żydzi zlikwidowali Getto warszawskie mordując żydów.
ponad 1 rok temu / Mria
 
To w końcu Izrael rządzi USA??? Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat. Dlaczego?Dlaczego tak często? Dlaczego z tak różnych narodów i kultur? Dlaczego żaden inny naród nie spotkał się z tak wielką awersją?Bernard Lazare, żydowski pisarz, w książce pt. ?L?antisémitisme son histoire et ses causes?, wydanej w 1894 r., przedstawił taką opinię tyczącą się żydowskich wypędzeń: ?Jeśli taka wrogość i awersja w stosunku do żydów miałaby miejsce tylko w jednym czasie, w jednym kraju, łatwo byłoby wyjaśnić przyczyny. Jednak rasa ta była obiektem nienawiści wszystkich narodów pośród których żyła. Skoro wszyscy wrogowie żydów należeli do zupełnie różnych ras, mieszkali w odległych krajach, podlegali zupełnie różnym prawom, kierowali się różnymi wartościom, mieli różną moralność, różne zwyczaje ? te wszystkie zasady społeczne, niepozwalające niczego ocenić w ten sam sposób ? toteż główna przyczyna antysemityzmu zawsze leżała w samym Izraelu, a nie w tych, kt
ponad 1 rok temu / Piotr
 
W Izraelu połowa komentarzy to narzekanie, że wiele narodów ich odrzuca. Po wojnie Arabowie wyrzucili ich i obecnie Żydzi nie mogę wjechac do 26 krajów Arabskich. Zastanawiają się dlaczego. Polowa potepiajacych rezolucji ONZ była skierowana przeciwko państwu Izrael. Kiedyś wszyscy ich wyganiali do Jerozolimy , teraz z Jerozolimy. Wy natomiast ciągle się ich boicie. Oni mają wystarczajaco wiele problemów. Jednak cokolwiek myślicie warto poczytać Pismo Święte, bo ono wypełnia się na naszych oczach.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Albo będziemy kolonia Izraela albo nie będzie bazy. Tak należy to czytać. Przepraszam oczywiście ze jesteśmy tylko zależy na ile sobie damy wejść na głowę.
ponad 1 rok temu / marcin
 
Czytam i czasami piszę komentaze na Jpost. Polowa komentarzy jest pisana przez Polaków. Wielu z nich wchodzi w utarczki słowne związane z wojną. Jak wiadomo czas był okropny i ani Polakom ani żydom nie było łatwo przeżyć. Komentarze też są różne jak rozni są ludzie. My w Polsce też nie możemy się zgodzić, a Żydzi są jeszcze bardziej podzieleni. Religijni Ortodoksi nawet się nie wypowiadają. Co ciekawe wzajemne relacje nie przeszkodzily w odwiedzeniu drugiego kraju. Polacy są na 1 miejscu we wzroście wyjazdów do Jerozolimy, a zydzi też znaczaco zwiększyli liczbę przyjazdów do Polski. Bilet kosztuje tylko 400 zł w dwie strony, w zimie. Prawie 1,5 miliona żydów przyjechało z Rosiji. Ci mają czasami sentyment do Sowietów. W Ameryce też są podzieleni. Cześć popiera Trumpa, inni to zwalczają. A najlepiej nie mieć uprzedzeń. Kupcie bilet i sami sprawdźcie. Trzeba tylko znać angielski, bo inaczej będziecie myśleć i wyobrażać sobie coś co nie jest prawdą.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Jeżeli w czasie "kampanii" kłamią to później prawdy nikt nie usłyszy.
ponad 1 rok temu / Logik
 
Polsce ani baza usa nie potrzebna ani jej zołnierze co kupili prawo jazdy w kiosku na ulicy. A żydon wara od polskich majątków. Za chwilę w tyłek będą jeszcze wchodzić geje i lesby ze swoimi stróżami rozwojy pedofili tzw latarnikami.
ponad 1 rok temu / John
 
MY POLACY w odróznieniu od zainstalowanej u nas przez stalina i berię zydkkmuny lejemy na te relacje i całą waszą resztę!
ponad 1 rok temu / luuuuu
 
Bezczelne to zarówno względem Polski, jak i USA, że Żydzi próbują dyktować swoją cenę za amerykańską bazę w Polsce.
ponad 1 rok temu / sp
 
Ja myślę, że Jankesom już dzękujemy.
ponad 1 rok temu / fensys
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.