DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

„JP”: utworzenie bazy USA w Polsce będzie zależne od rozwiązania sporów z Izraelem

„JP”: utworzenie bazy USA w Polsce będzie zależne od rozwiązania sporów z Izraelem
Credit Image: © Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press

„Polska i Izrael rozwiążą w końcu swój kryzys w relacjach, ale nie stanie się to w trakcie trwającej w tych krajach kampanii wyborczej”, pisze na łamach „Jerusalem Post” redaktor naczelny gazety Jakow Katz.

 

Jakow Katz w mijającym tygodniu gościł w Polsce, gdzie zjawił się m.in. w Pałacu Prezydenckim, aby przeprowadzić wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak pisze, polski przywódca z jednej strony był uprzejmy, a z drugiej „płomienny i ożywiony w obronie Polski”.

 

Redaktor naczelny „Jerusalem Post” zwraca uwagę, że od komentarza szefa MSZ Izraela o antysemityzmie Polaków minął miesiąc i dla Izraela, jest to obecnie „incydent z dawno zapomnianej przeszłości”. Zdaniem Katza tego samego nie można powiedzieć o Polakach. „Oni nie zapomnieli i co ważniejsze, nie przebaczyli” – podkreśla.

 

Katz uważa, że Polska „z powodu swojej historii nie chce być postrzegana jako przeciwna państwu żydowskiemu” oraz chce wzmocnić swoje relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Jego zdaniem „utworzenie dużej bazy wojskowej USA w Polsce”, będzie związane z „rozwiązaniem nieuregulowanych spraw z Izraelem”.

 

Dziennikarz stwierdza ponadto, że Polacy nie doczekają się przeprosin za słowa p.o. szefa MSZ Izraela, który stwierdził, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. „Izrael jest w środku kampanii a izraelscy politycy nie mogą przepraszać, gdy ubiegają się o reelekcję. To spowodowałoby, że wyglądaliby na słabych”, podkreśla.

 

„Kampanie nie są dobrym czasem dla polityków na przepraszanie. Jak na razie wydaje się, że pojednanie będzie musiało poczekać” – podsumowuje Katz.

 

Źródło: Polskie Radio

TK


DATA: 2019-03-17 15:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech powiedzą kto zamieszkiwał ziemie pomiędzy Tygrysem a Eufratem i gdzie się teraz ten lud podziewa. O Lachach, Lechii, Słowianach. O starych kawałach w stylu "Był sobie Polak, Niemiec i Rusek"
ponad 1 rok temu / jamcio
 
Nie lubię usa. Choć Amerykanie bywają w porządku.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
a iść wzorem Skandynawów, produkować kilka tysięcy czegoś podobnego do granatników saaba, 2 żołnierzy w ubraniach termicznych może zniszczyć i kompanie czołgów , a wciąż gadanie o ,, więcej i więcej stanowisk dla grubych splatwusiałych żołnierzourzędniczych wydawaczy gaci za biurkami,, Te pomysły,,forty trampy,, to coś jakby indianie prosili kawalerię Custera o zapewnienie bezpieczeństwa.
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Nam amerykańskie wojsko tak potrzebne jak rosyjskie. Nam potrzebna silna polska armia wyposażona w polski sprzęt i politycy polscy. W naszym bantustanie tego brak , bo państwo głosujecie wciąż na te popłuczyny okrągłego stołu
ponad 1 rok temu / Wojciech
 
do ada : te opinie:Polacy to ignorancki narod" prosze powiedzieć sobie przed lustrem.
ponad 1 rok temu / Medard
 
moim zdaniem Amerykanie nie powinni stawiać żadnych warunków bo oni bez Polski i Europy znajdą się za oceanem mizernym państwem uzależnionym od łaski ruskich i Chin
ponad 1 rok temu / Izrael i Polska
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.