DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Historia GB jako potegi zakonczyla sie 1945 ,historia anglikow jako narodu zakonczy sie do konca stulecia W dzisiejszym tego slowa rozumieniu
2 miesiące temu / aaa
 
I pokojówka zachowała na wieczność chwile słabości,strachu i wyrzutów sumienia tej całej Elżbiety.Gdyby żyła prawie,gdyby rządziła mądrze i roztropnie,gdyby nie doprowadziła do strasznych śmierci ludzi niewinnych,bo kto spiskował to spiskował,niewielu ich było,nie bała by się tego,że umrze.Podejrzewam,że paniczny strach przed wiecznym potępieniem spowodował ten koszmar ostatnich tygodni i dni życia tej okrutnicy.Kto nie żyje po Bożemu,kto powoduje śmierć niewinnych ludzi tylko ze względu na swe widzimisię,tego strach,gryzące sumienie,doprowadza do wariacji.Nie oddała ducha Bogu,nie czyniła dobra,a przecież mogła i doskonale to wiedziała,że ma się czego bać.Człowiek prawy nie boi się śmierci,zaś ten kto Boga się nie boi robi różne takie sztuki jak ona,która myślała,że żyć będzie wiecznie.A jej czyny jeszcze przynosiły owoce długo po jej śmierci i nie były to owoce zdrowe i dorodne.Zgniłki to były i tak jest do dziś!Pokojówka zapisała,po wiekach wiadomo o Eli ciekawie
2 miesiące temu / HA
 
W bezpośrednich walkach z Wielką Armadą zginęło ok. 100 angielskich marynarzy. Po zakończeniu walk 6-8 tysięcy zmarło na skutek chorób i głodu. Kiedy przestali być potrzebni, nikt nie interesował się ich losem. O ile ranni i chorzy hiszpańscy marynarze znaleźli opiekę w szpitalach prowadzonych przez zakony, to angielscy marynarze nie mogli na to liczyć, bo majątki kościelne rozgrabiono, zakony zlikwidowano, a wraz z nimi zlikwidowano szpitale. To jedno z niewątpliwych "osiągnięć" angielskiej reformacji i wielkiej królowej Elżbiety.
2 miesiące temu / Ll
 
Warto byłoby wspomnieć, dlaczego bycie katolickim księdzem było karalne: otóż Kościół rozpoczął spisek zmierzający ku obaleniu prawomocnej władzy, stając się w ten sposób organizacją przestępczą.
2 miesiące temu / asdf
 
Odwrotnie też kiedyś bywało.
2 miesiące temu / racjonalista
 
"Skąpane w krwi panowanie" :-D Elżbieta: 189 straconych katolików w trakcie 44 lat panowania. Maria I, 284 straconych protestantów w trakcie 5 lat panowania....
2 miesiące temu / eMKa
 
Do Vexyl 76. Proszę o przykłady tego "terroru" w Hiszpanii. Tak naprawdę wystarczyło wyrzec się błędów i nic już nie groziło. Ale chętnie przeczytam Twoje zdanie i przytoczone przykłady.
2 miesiące temu / [email protected]
 
Czy "rodzina chrześcijańska" to jakaś nowa partia, utworzona ponad podziałami?
2 miesiące temu / Poco
 
Uważa się, że jej panowanie to złoty okres w historii Anglii. Rozkwit kultury, ekonomii, początek yekspansji kolonialnej. Jej antykatolicka postawa miała swoje przyczyny. Prześladowania katolików rozpoczęły się po bulli papieża Piusa V, który wzywał katolików angielskich do jawnego buntu i obalenia rządów królowej. Oraz po kilku udaremnionych spiskach, których inicjatorami byli właśnie jezuici. Podobny los spotkał hugenotów francuskich, których opisy prześladowań w czasach Ludwika XIV, również przyprawiają o dreszcze. O terrorze inkwizycji w ultrakatolickiej Hiszpanii nawet nie warto wspominać.
2 miesiące temu / Vexyl 76
 
Do Xx Pierwsze słyszę, aby katolicy zabijali, że tak powiem, systemowo osoby innych wyznań. Czy mógłbyś Xx podać konkretne przykłady, które choć trochę byłyby analogiczne do tego co opisuje artykuł? Polecam książkę Rodney Stark "Nie mów fałszywego świadectwa. Odkłamywanie wieków antykatolickiej narracji", albo św. Pelczar "W obronie wiary katolickiej". Pierwszą książkę napisał protestant... Z Panem Bogiem.
2 miesiące temu / Zagubiona owiec
 
Katolicy tez mordowali protestantów i prawosławnych, czyli chrześcijan. Tak to jest jak żądze i nienawiść połączą siły. Zapomina się o Panu Bogu i miłości. Najważniejsze teraz to nigdy tego błędu nie powtorzyc. A w rodzinie chrześcijańskiej się wręcz wspierać,bo islam nie śpi.
2 miesiące temu / Xx
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.