DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Jordan Peterson zachęca kobiety do macierzyństwa. Wbrew sugestiom klimatycznych antynatalistów

Jordan Peterson zachęca kobiety do macierzyństwa. Wbrew sugestiom klimatycznych antynatalistów
fot. pixabay.com/CC0 Creative Commons

Znany kanadyjski psycholog i wykładowca, Jordan Peterson podkreślił piękno macierzyństwa, porównując je do przygody ubogacającej każdą kobietę. Jednocześnie stanowczo sprzeciwił się bardzo silnym tendencjom w zachodnich społeczeństwach, które uznają posiadanie dzieci za wyraz arogancji, egoizmu i braku troski o planetę.

 

Peterson przytoczył rozmowę jaką odbył z pewną kobietą, która skarżyła się na swoich rówieśników sugerujących, że jest egoistyczna i nie dba o dobro planety. Jej przyjaciele ocenili ją w ten sposób tylko dlatego, że chciała posiadać dziecko i daleko było jej do postulatów feministek. „Tylko okrutna i zła osoba chce przynieść na świat nowe dziecko” – przekonywali. Psycholog wskazał na coraz częstsze występowanie tego typu tendencji w zachodnich społeczeństwach. „Oni mówią to naprawdę na serio” – zaznaczał.

 

„Wielką przygodą kobiety, przynajmniej w dużej części jest macierzyństwo. Przynieść dziecko na świat wiedząc, że konsekwencją jest ukrzyżowanie (…) I jest to oznaka wiary – brać udział w czymś takim i nie uciekać” – podkreślił Peterson. Jego zdaniem, dla kobiety mającej wiarę w życie i przekonanie o przyniesieniu na świat kogoś kto dołączy do wielkiej „sieci dobra”, takie działanie staje się moralnym obowiązkiem.

 

„Myślę, że zaprezentowanie macierzyństwa jako główną część przygody ich życia – co przecież jest zgodne z prawdą – jest dużo atrakcyjniejsze dla kobiet, niż przyznanie tego przez dzisiejszy świat i czasy, w których żyjemy” – zaznaczył.

 

W 2017 roku opublikowano badania, z których wynikało, że nieposiadanie dziecka jest najlepszym możliwym działaniem ku ograniczeniu odpowiedzialności za emisję CO2. Obliczono, że człowiek dostarcza do atmosfery 58,6 ton dwutlenku węgla rocznie. Zatem decyzja o posiadaniu jednego dziecka mniej jest kilkadziesiąt razy „korzystniejsza” dla redukcji emisji CO2 niż np. rezygnacja z samochodu na całe życie.

 

Badanie pokazują także, że już 38 proc. Amerykanów w wieku 18 - 29 lat deklaruje, że przed podjęciem decyzji o posiadaniu dziecka będzie brało po uwagę argumenty ekologiczne.

 

W 2014 roku publicystka Christina Richie na łamach „Journal of Medical Ethics” określiła dzieci mianem „węglowego dziedzictwa”. – Ślad węglowy jest zapisem emisji dwutlenku węgla w ciągu całego życia człowieka. Dziedzictwo węglowe następuje kiedy osoba decyduje się na prokreację. Każdy człowiek pozostawia ślad węglowy, ale nie każdy może pozostawić po sobie dziedzictwo węglowe - przekonuje. Ona jak i wielu alarmistów klimatycznych zachęca kobiety do posiadania mniejszej ilości dzieci ze względu na „dobro planety”.    

   

Źródło: lifesitenews.com / YouTube / fastcompany.com

PR

    


DATA: 2019-07-24 10:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ JARO - rozumiem, że do mnie; odpowiadam - nie znam kobiety, ale myślę, że tak, jest szczęśliwa; a skojarzenia mam pozytywne; zwłaszcza jak się przeczyta książkę, którą poleciłem; już wstęp jest ciekawy i zapowiada huśtawkę nastrojów; pozytywną;
6 miesięcy temu / JARO
 
pytanie czy szczęśliwa jest jego żona ,a na hasło "wielodzietna rodzina" mam skojarzenie "dzieci Turpinów"
6 miesięcy temu / @ JARO
 
jak twierdzi Jacek Hoga w swojej pierwszej książce jako wywiad z nim, prawdziwie wielodzietna rodzina zaczyna się od dziesięciu dzieci wzwyż; jak sam stwierdza, jest już blisko - ma dziewięcioro dzieci i jest szczęśliwym ojcem; resztę proszę sobie przeczytać samemu; jest ciekawie;
6 miesięcy temu / JARO
 
Rodziny, które mają 2 czy 3 dzieci i więcej mieć nie chcą żaden Peterson żadną zachętą nie skusi.
6 miesięcy temu / Margeritta
 
kogo zachęca? te kobiety z trzeciego świata bite i gwałcone które dały by wszystko za antykoncepcje ,czy te świadome które zwyczajnie boja się sprowadzać dzieci na taki świat ,a te które chcą i tak będą miały dzieci bez zachęcania
6 miesięcy temu / ale ale
 
@ ala wilk Alice i William są najpopularniejsze wśród OCHRZCZONYCH dzieci w Szwecji, poczytaj z uwagą:D. Popularne są też Oskar, Saga, Maja i Maya:D
6 miesięcy temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.