DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Biskup, z którym rozmawiał Peterson nazywa się Robert Barron.
7 miesięcy temu / Karol
 
Bracia nie mam w zwyczaju pisać komentarzy pod artykułami. Tym razem robię wyjątek. Chciałbym was przestrzedz przed Petersonem, ponieważ człowiek ten nie jest w żadnej mierze chrześcijaninem i nie robi naszej wierze niczego dobrego, a nawet przekręca jej dogmaty. Polecam wam książkę "Jordanetics" autorstwa Vox Day. Czy się z nią zapoznacie pozostawiam to wam. Ja sam dałem się omamić słowom Petersona i przez moment zgadzałem się z jego twierdzeniami, ale okazało się że nie są one w żadnym stopniu związane z dogmatami naszej wiary. Chciałem też podkreślić że ten Profesor zaczął mówić i tłumaczyć pismo święte zanim do niego chociaż raz zerknął. Uważajcie Bracia. Wielu jest fałszywych proroków w naszych czasach. Pokój z Wami
11 miesięcy temu / blueiro
 
@ praca cenzora również może prowadzić do zmian oceny rzeczywistości i rzeczywistość zaczyna skrzeczeć
11 miesięcy temu / szpulas11
 
@JEffs Może i dobrze, że w zepsutej Kanadzie ktoś taki jest, ale uważam, że katolicy nie powinni się nim specjalnie podniecać.
11 miesięcy temu / ktoś
 
Odczepcie się od Petersona. Facet wyrósł w cywilizacji bezbożnej, otoczony jest syfem i indoktrynacją, a mimo to wyrąbał sobie drogę ku prawdzie. Może nie jest doskonała, ale wierzę, że będzie coraz bardziej, bo facet nie próżnuje. To jego wielka zaleta, że wyszedł z nauki i dochodzi bo nie doszedł chyba w 100% do Boga. Jesli to nie jest proces metanoi, to co nim jest? Niech Zachód dziękuje Bogu za Petersona. Jest uszyty na ich miarę.
11 miesięcy temu / Jeffs
 
Peterson może i często ma rację, ale zdarza mu się mówić głupoty. Twierdził, że aborcja jest zła, ale to niekoniecznie znaczy, że musi być nielegalna. Jego wypowiedzi często opierają się na oczywistościach i mentorskim tonie.
11 miesięcy temu / ktoś
 
Zgadza się. Ktoś, kto szanuje własną godność nie będzie posuwał się do czynów niegodnych. I tylko Chrystus może człowieka obdarować na nowo godnością. Peterson dobrze wyjaśnia tragedię grzechu, w który człowiek się wplątuje.
11 miesięcy temu / sp
 
Aby cokolwiek osiągnąć każdy człowiek podlega tej samej zasadzie: musi podjąć WYSIŁEK! To wymaga konsekwencji w działaniu i nieustannej kontroli, czy kurs na cel się gdzieś nie wypaczył. Dzisiejszy "ludź" ma to gdzieś, i z lisim charakterkiem omija każdą przeszkodę, czyli każdy wysiłek i konsekwencję w swoim działaniu, a nawet myśleniu. Rozumie, że mistrzem sportowym może zostać posiadacz talentu i ciężkiej żmudnej pracy, ale już w życiu wszystko ma mu na talerz samo wskakiwać. Oto skutek totalnego zarzucenia Nauki Katolickiej i sposób wychowania dzieci z niej wynikający. Bo bezkarność, czyli unikanie odpowiedzialności i konsekwencji swoich czynów, to prosta droga do: demoralizacji, degeneracji i wszelkich zboczeń! Miłosierdzie zaprzęgnięte do bezkarności to największe bluźnierstwo współczesnych Ludzi, nie czasów, bo czas nie jest osobą i nie ma odpowiedzialności. Psycholog nie biorący Ewangelii za Kompas, jest jak małpa z prysznicem . . .
11 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Przyglądam się panu Jordanowi od dłuższego czasu i uważam, że ma często bardzo ciekawe spojrzenie na kwestie, które wydają się społecznie już jednoznacznie określone. To bardzo dobra cecha, plus do tego erudycja i odwaga. Naprawdę ten pan może zdziałać wiele dobrego.
11 miesięcy temu / Adam
 
Odkrywanie prawd oczywistych, które są tendencyjnie zamazywane... poprawnością polityczna i głupotą i przykładem tchórzostwa.
11 miesięcy temu / DNA
 
Dużo słucham Petersona, jest niezły, jednak nie ze wszystkim się zgadzam. Otóż prof Peterson często mówi o cywilizacji judeo chrześcijańskiej, ale to może dlatego, ze wyrósł bardziej w protestanckiej tradycji.
11 miesięcy temu / Gabi
 
W punkt.
11 miesięcy temu / Em
 
Ciężko trafić na dobrego psychologa.
11 miesięcy temu / bvr
 
Jordan Peterson jest naprawdę świetny
11 miesięcy temu / X
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.