DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Jonny Daniels znów radzi Polakom. Jest przeciwny ustawie o IPN

Jonny Daniels znów radzi Polakom. Jest przeciwny ustawie o IPN
Fot. Jacek Lagowski/FORUM

„Musicie wyjść z tej spirali śmierci” – radzi Polakom Jonny Daniels, prezes fundacji From the Depths. Cóż to oznacza? Otóż wezwanie do akceptacji stanowiska prezentowanego przez stronę żydowską połączone z wyjaśnianiem polskich racji.

 

„Znów powiem szczerze: może powinniśmy przestać o tym rozmawiać i skupić się wyłącznie na przyszłości. Z tego konfliktu chyba nie ma wyjścia. To sprawa zwyczajnie zbyt drażliwa. A jeśli Polska chce jednak mówić o swoich racjach, to musi to robić w sposób maksymalnie spokojny. Uchwalenie ustaw takich jak ta o IPN nie jest żadnym rozwiązaniem. Oczywiście wiem, dlaczego ta ustawa powstała i że trzeba walczyć z określeniem polskie obozy śmierci, ale można to było zrobić w sposób o wiele bardziej inteligentny i spokojny” – mówi w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi Jonny Daniels.

 

Prezes fundacji From the Depths od dłuższego czasu bryluje na „prawicowych salonach”. Jego spotkania z prominentnymi działaczami PiS, w tym Jarosławem Kaczyński, odbiły się szerokim echem w mediach. Jednak Daniels nie stroni także od afiszowania się zdjęciem z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem PO na prezydenta Warszawy.

 

Wielkie poruszenie wzbudził także jego twitterowy wpis dotyczący Grzegorza Brauna. Prezes fundacji From the Depths stwierdził, że reżyser powinien zniknąć z życia publicznego i oskarżył go o antysemityzm. Grzegorz Braun odniósł się do całej sprawy na łamach PCh24.pl - Jonny Daniels chce wyeliminować Brauna? Reżyser odpowiada!

 

Jak wynika z rozmowy opublikowanej w "Sieci", głos i opinie Jonny Danielsa mogą już wrótce docierać do jeszcze szerszego grona. Trwają bowiem, jak mówi Daniels, rozmowy na temat jego cotygodniowego programu na antenie Radia Maryja.

 

W rozmowie pojawi się m. in. wątek wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium przypomniał, że trakcie II wojny światowej „byli żydowscy zbrodniarze, tak jak byli rosyjscy zbrodniarze czy ukraińscy”.

 

Daniels pytany, czy Polacy w przeciwieństwie do Żydów mają akceptować odpowiedzialność całego narodu za nikczemne czyny jednostek w czasie II wojny, mówi wprost:  „Może to nie jest sprawiedliwe, ale tak jest. Ja już więcej rozumiem, bo jestem w Polsce od pięciu lat. Dla wszystkich Żydów, którzy nie mają tego doświadczenia, to brzmi fatalnie, okropnie. To najgorsza rzecz, jaką można powiedzieć”.

 

Rozmówca „Sieci” dopytywany, czy oznacza to, że Żydzi mogą mówić o granatowej policji, a Polacy nie mogą mówić o policji żydowskiej, odpowiada bez ogródek: „Jeśli chcecie znać prawdę, jeśli chcecie wiedzieć jaka jest wrażliwość żydowska, to tak właśnie jest”.

 

„Żydzi postrzegają siebie jak czyste ofiary. Dla nas policja żydowska to ludzie, którzy stawali w obliczu strasznych wyborów i którzy robili to, co robili, żeby przetrwać, żeby ocalić życie. Też byli ofiarami. Tego przekonania nie przełamiecie”.

 

Jak przekonuje Daniels, promowanie przez Polskę, w odpowiedzi na krytykę ustawy o IPN, postaci takich jak Jan Karski czy Irena Sendlerowa, nie przynosi pożądanych skutków, gdyż „postrzegane jest jako propaganda”. „Prawda jest taka, że społeczność międzynarodowa chce od Polski usłyszeć jedno zdanie: tak, byli wśród nas źli ludzie” – mówi.

 

„Jeśli wy na oskarżenia odpowiadacie, że byli przecież również źli ludzie wśród Żydów, to dotykacie najwrażliwszego nerwu ze wszystkich. Dla nas, Żydów, jest to nie do zaakceptowania. Bo my straciliśmy 6 mln Żydów” – podkreśla Daniels.

 

luk


DATA: 2018-02-27 00:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

deportowac tego mosadowca do izraela...co robi kontrwywiad i abw to samo co w stoskunko do mamber gold, michala tuska...itp??
ponad 2 lata temu / chrobry
 
@jozef "Kilka godzin temu opublikowałem na Facebooku, na jego stronie, mój post i zostałem zablokowany przez niego". Na razie Pana zablokował "na Facebooku" (mówiąc ściśle: Daniels nie robi tego osobiście, robi to jakiś szabesgoj, który pełni u Danielsa rolę tłumacza, Daniels nie zna języka polskiego). Gdy ziszczą się żydowskie plany przejęcia Polski zostanie Pan "zablokowany" w realu (Daniels nie jest tu po to, żeby "wszczepiać nam antysemityzm", tylko po to, żeby przygotować i przeprowadzić wrogie przejęcie). "Fakt ten pokazuje kim naprawdę jest ten Żyd". Ten Żyd jest naszym wrogiem.
ponad 2 lata temu / wwm
 
Z Żydami nie ma porozumienia bo prawda ich nie interesuje,to zupełnie inna mentalność,mentalność handlowa.
ponad 2 lata temu / Kryst
 
KOCHANI INTERNAUCI !!! czy Wy tego nie widzicie, że ten Żyd celowo prowokuje swoimi postami aby w ten sposób wszczepiać nam antysemityzm. Jeśli ktokolwiek krytycznie odniesie się do postów tego Żyda, to przecież nie jest antysemitą. Kilka godzin temu opublikowałem na Facebooku, na jego stronie, mój post i zostałem zablokowany przez niego. Fakt ten pokazuje kim naprawdę jest ten Żyd.
ponad 2 lata temu / jozef
 
Panie J Daniels do Izraela za kłamstwa na temat Polaków .Niemieckie Obozy Zagłady .TO w Katyniu strzelali Żydzi Hazarowie funkcjonariusze NKWD DO Polskich oficerów w UB 1945 -1956 była nadreprezentacja Żydów są fakty historyczne których nie pozbędziecie się będziemy je przypominać Panie Daniels i inni Żydzi wrogo nastawieni do Polski i Polaków nie będziemy płacić 200 ml złotych ustawa 477 kongresu U S A
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Nie zgadzam się prawda jest taka , że obywateli polskiego pochodzenia zgineło 6 milionów w tym polaków pochodzenia żydowskiego zgineło ok. 3 milionów. Czyli mniej więcej po połowie!!!
ponad 2 lata temu / Krystynka1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.