DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Jonny Daniels za eksterytorialnością terenu Auschwitz?

Jonny Daniels za eksterytorialnością terenu Auschwitz?
Fot. Jacek Lagowski / FORUM

„Jonny Daniels optuje za wolnym miastem Auschwitz z własną strażą” – zaalarmował na Twitterze Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu”. Chodzi o wypowiedź izraelskiego lobbysty, zamieszczoną w ramach wywiadu dla tygodnika „wSieci”.

 

Daniels powiedział między innymi: „Muzeum w Auschwitz powinna zarządzać międzynarodowa instytucja, mająca własną straż. Chodzi o to, by te miejsca maksymalnie oderwać od współczesnej Polski. Moim zdaniem to nie wy powinniście też płacić za ich utrzymanie”.

 

„Dla uczciwości warto poznać całą wypowiedź, bo tak to zwykła manipulacja i tania nagonka. (...) Dla jasności: nie popieram tego pomysłu” – odpowiedział Sommerowi Jacek Karnowski z tygodnika, który zamieścił rozmowę.

 

Stwierdzenie Danielsa padło w kontekście wizerunku naszego kraju. Rozmówca tygodnika zasugerował między innymi, że to Polska w taki sposób organizuje wizyty turystów z Izraela, iż kojarzy się ona im niemal wyłącznie z miejscami zagłady przodków. Tymczasem polskie media wielokrotnie opisywały, że „Marsz Żywych” oraz rutynowe przyjazdy zwłaszcza młodych ludzi z tego kraju odbywają się w nieprzychylnej atmosferze wobec Polski, i to bynajmniej nie z inicjatywy naszego państwa.

 

„Musicie zrobić wszystko by młodzież przyjeżdżająca tu z Izraela widziała coś więcej niż tylko obozy śmierci. To jest wasza szansa” – zachęcał Daniels w wywiadzie.

Opinia, że dawny niemiecki obóz Auschwitz położony na terenie Polski powinien wyjść spod jurysdykcji naszego państwa, wzbudziła zrozumiałe reakcje. Poseł Anna Siarkowska skomentowała: „Sugestie, że miejscem po dawnym obozie koncentracyjnym Auschwitz, znajdującym się na terenie obecnej Polski, mieliby nie zarządzać Polacy, uważam za nie do przyjęcia”. 

 

 

Źródło: „wSieci”, Twitter

RoM

 

 

 


DATA: 2019-06-22 16:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To, co jest teraz w Polsce i w rządzie i partiach politycznych to tak naprawdę nic się nie da zrobić oni mają władzę i decydują z nas tak jak to robi PIS. Ale jak by się Polacy przyjrzeli temu to na tych ziemiach Żydzi rządzą i są od 1000 lat jak w rządnym państwie, bo do tego inne państw nie dopuścili tylko nasz mądry rząd i mało tego to Żydzi są w rządzie w partiach politycznych w wojski i w Policji na wysokich stanowiskach i nami rządzą Żydzi a Polacy na wszystko się zgadza i jest ciężko coś z tym zrobić, bo do tego sami Polacy dopuścili i jak dalej tak będzie to my Polacy zapłacimy roszczenia Żydom a jak tak się stanie to nasz naród zostanie zniszczony i Żyd będzie rządził krajem. Ale powiem jedno, że nie całkiem jesteśmy zniszczonym krajem, bo liczyć na rząd ani na partie polityczne liczyć nie możemy, bo więcej jest Żydów niż Polaków i wszystko zmierza, aby zapłacić Żydom reszta Żydów zrobi wszystko, aby Polska przegrała. Ale my Polacy możemy zrobić jedno stworzyć orga
2 miesiące temu / Henrykxx
 
Chcą powtórki z podboju Palestyny przez żydów. Myślę że mieszkańcy Oświęcimia i okolic oraz kolejno całej Małopolski zostaną stopniowo przymusowo wysiedleni. Nie wiem czy z pomocą ustanowionej w tym celu 1066, czy jakoś inaczej. Strefa okupacyjna może rozpocząć się w Oświęcimiu i będzie się stopniowo rozszerzać na całą Polskę. Daniels z terenu Polski prowadzi liczne interesy z Rosją i według PiS "nie jest" ruskim agentem. Obóz Auschwitz po odebraniu Polakom wszelkiej kontroli w ramach eksterytorialności, będzie całkowicie odwracał fakty historyczne i szczuł świat przeciw Polakom o wiele bardziej niż "muzeum polin" w Warszawie.
3 miesiące temu / stop
 
Jak to dobrze ze powstał Izrael że on tam sobie płaczą. Nie będę swojemu dziecku zabraniał jeść loda w wolnej Polsce tylko dlatego bo jaka etniczna społeczność to boli. To my byliśmy ofiara 2 wojny światowej przy okazji ginęli Żydzi do tej pory nie mozemy odzyskać stabilności ekonomicznej finansowej jesteśmy zmuszeni pracować za granicą na obcej walucie dosyć dyskryminowania Polaków. Polacy mają prawo mieć swoje zdanie i żaden ekspert premier ambasador nie będzie nam mówił co mamy zrobić niech się ciesza że mogą tu przyjechać i po płakać na miejscu.
3 miesiące temu / Adam
 
Ten Daniels to jakiś zagadkowy gość. W internecie są zdjęcia jakby miał zażyłe kontakty z głównymi osobami kierującymi państwem polskim. Lobbysta czy osoba przygotowywana na stanowisko szefa POLIN a może JUDEOPOLONII. Dla mnie osobiście powinien zostać wydalony z Polski zanim nie zrobił jeszcze poważniejszych szkód naszej Ojczyźnie.
3 miesiące temu / Benek
 
Niby dlaczego Polska miałaby oddać teren obozu w Oświęcimiu pod zarząd innego państwa jeżeli w tym obozie w pierwszej kolejności mordowani byli właśnie Polacy? Czy mamy zapomnieć o Ojcu Maksymilianie Kolbe, Witoldzie Pileckim, czy wielu tysiącom naszych rodaków. Wielu zamordowanych tam żydów również miało polskie obywatelstwo. Czemu obce państwo przez takie osoby jak Jonny Daniels miesza się w nasze sprawy i fałszuje historię? W innym państwie już dawno ambasador byłby wezwany na dywanik. To jest niedopuszczalne! Gdzie jest naz rząd?
3 miesiące temu / trzeźwy
 
Niemcy zorganizowali w Polsce, w czasie II wojny kilka obozów zagłady /oprócz licznych filii/!! Czy wszystkie one będą teraz na terenach eksterytorialnych, pod międzynarodową strażą?? O co chodzi?? Najpierw razem z Niemcami i Hollywood rozpowszechniali na całym świecie "polskie obozy śmierci" a teraz, kiedy ludzie już to sobie przyswoili, będą tłumaczyli, że trzeba tam postawić międzynarodową straż, bo Polacy przecież sami sobie nie poradzą z ochroną i utrzymaniem tych miejsc!! A jeszcze później okaże się, że nie radzimy sobie także z wieloma innymi ważnymi miejscami, więc trzeba nam koniecznie pomóc, nawet wbrew naszej woli, dla naszego dobra.Skąd my to znamy??Historia........
3 miesiące temu / Anna Ł.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.