DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Jonny Daniels w TV Trwam: "Nie było mocnej reakcji ze strony Netanjahu"

Jonny Daniels w TV Trwam: "Nie było mocnej reakcji ze strony Netanjahu"
Jonny Daniels. FOT.Jacek Lagowski/FORUM

Stosunki polsko-żydowskie były tematem „Rozmów Niedokończonych” na antenie TV Trwam. Gościem programu był Jonny Daniels, założyciel fundacji „From the depths”. Żydowski aktywista pochwalił Benjamina Netanjahu i podkreślił, że reakcja premiera Izraela na ustawę o IPN nie była mocna.

 

Jonny Daniels pojawił się w polskiej przestrzeni publicznej praktycznie znikąd. Co więcej, w ostatnim czasie odgrywa dużą rolę w debacie na temat stosunków polsko-izraelskich. Niektórzy wieszczą, że jest wielkim przyjacielem Polski, ale jego działalność bywa także zdecydowanie krytykowana. Tym razem żydowski działacz wypowiedział się na antenie katolickiej TV Trwam, gdzie mówił o przyszłości polsko-żydowskich stosunków. W swojej wypowiedzi pochwalił premiera Benjamina Netanjahu za... stonowaną reakcję w związku z nowelizacją ustawy o IPN.

 

Jak spojrzymy na polityków partii rządzącej z Izraela, to jestem pełen uznania. Możemy przyjrzeć się, jakie podejście ma premier Netanjahu. Premier Izraela jest w trudnej sytuacji i nie jest tajemnicą, że mierzy się z dużymi problemami prawnymi. Z tej perspektywy łatwo byłoby obwiniać innych, by odciągać uwagę od swoich problemów. I jak widzimy, nie było tak mocnej reakcji ze strony Netanjahu, jaka mogła być – powiedział Daniels.

 

Co ciekawe, żydowski aktywista nie chciał skomentować krytycznej wobec Polski wypowiedzi ambasador Izraela - Anny Azari, która padła podczas uroczystości Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Jonny Daniels powiedział, że nie jest upoważniony, aby komentować tę sprawę. Co więcej, dodał, że tak naprawdę to nie wie co dokładnie powiedziała Azari.

 

Podczas „Rozmów niedokończonych”, pod adresem gościa padały także trudne pytania, ale Jonny Daniels bardzo sprytnie uchylał się od wchodzenia w szczegóły. Wielokrotnie podkreślał za to, że Polskę i Żydów łączy przeszło 1000-letnia wspólna historia, a nasza przyszłość będzie zdecydowanie „wspaniała”. Co ciekawe, w jednej ze swoich odpowiedzi przyznał, że podczas II wojny światowej, wśród Żydów byli także ci, którzy wydawali niemieckich zbrodniarzom innych Żydów. Dodał, że były również jednostki, które w jakiś sposób kolaborowały z Niemcami.

 

Daniels zwrócił uwagę na konieczność prowadzenia dialogu, nie tylko na poziomie politycznym, w gronie elit, ale także na niższych poziomach społeczeństwa. Podkreślił, że powinniśmy mówić prawdę o naszej wspólnej historii, ale należy szanować inną perspektywę. – Musimy mówić otwarcie o rzeczach dobrych dla naszych narodów, ale i trudnych czasach. Jeżeli każda ze stron będzie na siłę promować tylko swoją prawdę, to nie jest to prawda. Musimy być otwarci, by usłyszeć inny punkt widzenia. Nawet jeżeli się z nim nie zgadzamy, możemy o nim dyskutować, kłócić się. (…) Co więcej, możemy się z nim nie zgadzać, to piękna rzecz, ale musimy szanować inną perspektywę – powiedział.

 

Gość TV Trwam mówił również o tym, że dużym problemem Polski jest to, że nie mogła opowiedzieć o swojej historii. Podkreślił, że po II wojnie światowej nastąpiło ponad 50 lat komunizmu, a po 1989 roku trwała odbudowa państwa. Przywołał w tym miejscu autentyczną sytuację, która wydarzyła się w Muzuem Powstania Warszawskiego. Daniels powiedział, że dwaj amerykańscy kongresmeni bardzo dziwili się, że w placówce nie ma zdjęć Żydów. Gość programu doprecyzował, że politycy z USA byli przekonani, że w Polsce miało miejsce jedynie Powstanie w Gettcie, ponieważ o Powstaniu Warszawskim nigdy nie słyszeli.

 

Podczas części z udziałem telewidzów, jeden z nich zapytał Danielsa na antenie o wycieczki młodzieży oraz studentów z Izraela. Szef fundacji „From the depths” powiedział, że młodzi Żydzi odwiedzają Auschwitz, a dopytywany o muzeum rodziny Ulmów, która ratowała żydów podczas II wojny światowej odparł, że problemem jest lokalizacja, która nie pozwala na częste odwiedziny tej placówki.

 

Ci uczniowie przez cały tydzień jeżdżą ze spuszczoną głową, odwiedzając takie miejsca jak Majdanek, Treblinka i Sobibór i Majdanek. To bardzo ciężkie doświadczenie. Ale widzę też, jak zmieniają się, gdy odwiedzają takie miejsca jak warszawskie zoo. I nagle do tych uczniów wraca życie i pojawia się wielkie uznanie, już nie bohaterów, ale superbohaterów – powiedział Jonny Daniels.

 

Źródło: TV Trwam, wpolityce.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-03-09 09:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po prostu ci ludzie i Agenci z Izraela prowokują Mieszkańców i obywateli Polski.. nic sobie z tego nie robię.. przestańcie prowokować zajmijcie się Pakistanem... bo tamtejsi bandyci z polityki bawią się rakietami. gdybym miał określić słowami te prowokacje.. to coś w stylu... robimy co chcemy co nam zrobicie... moim zdaniem nie na miejscu jest takie postępowanie.. ci ludzie przejdą do historii nie wpisując się dobrze.. a może to polityka.. na pewno polityka.. pytanie dlaczego tak obrażają Polaków ci ludzie.. są tutaj goścmi.. mnie nie uczono by obrażać w gościach mieszkańców Państwa do którego jadę.. to czysty Rasizm.. :
ponad 1 rok temu / LesQ
 
wszelkie układy z Izraelem są nieodpowiednie to nie są partnerzy do rozmów to są rasiści dobrze ich ocenił Morawiecki
ponad 1 rok temu / Bieszczyn
 
@Eulalia Ja tych "mediów" też nie skreślam. Ja tylko ubolewam, że ktoś, kto może zrobić coś dobrego tego nie czyni. Do radia nie dzwonię - bo go od 2003 roku nie słucham (po wolcie, którą ojciec dyrektor wykonał tuż przed referendum "akcesyjnym" przeszło mi jak ręką odjął). Amikoszoneria z Żydami nie wyjdzie ojcu dyrektorowi na zdrowie. Zostanie przez Żydów wykorzystany - a potem wypluty. Nie on pierwszy - i nie ostatni.
ponad 2 lata temu / wwm
 
@Mariusz "Zwłaszcza że jest osobą z zewnątrz i prawdę mówiąc z nikąd". Nie. Ten Żyd nie jest osobą znikąd (tak to się pisze po polsku). To nie jest amator, człowiek przypadkowy. To jest profesjonalista, który na polskim terytorium etnograficznym wykonuje zadania zlecone przez izraelski (i amerykański) wywiad.
ponad 2 lata temu / wwm
 
wwm, kilkakrotnie udało mi się dodzwonić do RM i dlatego wiem, że gdyby Pan zrobił to samo w dniu wywiadu z Danielsem i zadał to pytanie, to nikt by Pana nie powstrzymał, bo odbierając telefony nie wiedzą, o czym kto będzie mówił. Naturalnie mam do nich zastrzeżenia, ale nie skreślam tych mediów całkowicie - za czasów poprzedniego rządu otwarcie mówili o ich kulisach i dlatego ci robili wszystko, by ich zniszczyć, a znów wbrew temu, co się mówi, o. Rydzyk nie jest "pisowski" za wszelką cenę (i on, i słuchacze krytykowali bierność rządu wobec najważniejszych kwestii). Co konkretnie wynika z tych dzieł, to moje prywatne zdanie jest takie, że sam fakt wspólnej modlitwy kilkudziesięciu tysięcy ludzi każdego dnia robi swoje, pominę szkołę, która miała nie dostać dofinansowania z UE, albo "Naszą przyszłość", która coś tam jednak dla tego patriotyzmu robi, choćby dlatego, że osoby nie przepadające za Polską i katolicyzmem dostają białej gorączki na sam ich dźwięk.
ponad 2 lata temu / Eulalia
 
Słusznie wypowiedział się o nim redaktor Stanisław Michalkiewicz nazywając go Nikodeme Dyzmą.Jest rzeczą skandaliczną aby tacy celebryci brylowali na salonach III RP mając wpływ na opinę publiczną oraz polityków. Zwłaszcza że jest osobą z zewnątrz i prawdę mówiąc z nikąd.Jeśli ktoś taki spotyka się z premierem i najwyższymi urzędnikami państwowymi oznacza że możemy rozmawiać z byle kim. Ważne aby był z pochodzenia Żydem lub Amerykaninem. Na takim poziomie funkcjonuje polityka PiSu w III RP. Byle celebryta i już mamy autorytet. Kiedy w końcu staniemy się państwem poważnym. Napewno nie za nieudolnych rządów Żoliborskich Socjalistów mylnie nazywanych patriotami.
ponad 2 lata temu / Mariusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.