DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Jonny Daniels: historia Jedwabnego nie powinna pozostawiać pytań. Co więc z ekshumacjami?

Jonny Daniels: historia Jedwabnego nie powinna pozostawiać pytań. Co więc z ekshumacjami?
Jonny Daniels. FOT.Jacek Lagowski/FORUM

Przedstawiający się jako przyjaciel Polski i Polaków żydowski aktywista Jonny Daniels odniósł się w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” do kwestii udziału naszych rodaków w Holokauście. Jego zdaniem historia zbrodni w Jedwabnem nie powinna rodzić żadnych pytań, „ale Polacy ciągle ją kwestionują”. Co w takim razie z ekshumacjami, które mogłyby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tamtych wydarzeń? Zostały one wstrzymane na wyraźne żądanie części Żydów.

 

Niestety, liczba Polaków, która podczas wojny brała udział w mordowaniu Żydów była większa niż Polacy chcą o tym myśleć. Tego nie można ignorować. To jest prawda, którą trzeba powiedzieć. Nie możemy się przed nią ukrywać – powiedział w rozmowie z Szymonem Krawcem prezentowany w mediach, nie tylko lewicowych, jako orędownik pojednania polsko-żydowskiego Daniels.

 

Utrzymujący kontakty z wieloma politykami Zjednoczonej Prawicy żydowski aktywista odniósł się również do zbrodni w Jedwabnem. – To ciągłe oszustwo, kiedy Polacy mówią: To nie mogliśmy być my. Do jasnej cholery. Istnieje przecież tak wiele raportów, informacji, relacji, że historia Jedwabnego nie powinna już pozostawiać jakichkolwiek pytań. Ale Polacy ciągle ją kwestionują – ubolewał Jonny Daniels.

 

Tymczasem sprawa Jedwabnego wciąż rodzi wiele pytań, a traktowana jak pewnik w środowiskach żydowskich oraz lewicowo-liberalnych kwestia ewentualnej winy Polaków wciąż wymaga rzetelnego zbadania. Postęp w pracach uniemożliwiło wstrzymanie ekshumacji. Dokonał tego, po naciskach niektórych środowisk żydowskich, ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński.

 

 

Źródło: wprost.pl

MWł

 

 

Polecamy również:

 

  


DATA: 2018-04-17 12:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prędzej czy poźniej z każdego żydowskiego "przyjaciela Polski i Polaków" wychodzi agent mossadu. Zawsze. Tak uczy historia - nauczycielka życia.
ponad 2 lata temu / Hanys Górnośląski
 
musimy sobie zdać sprawę, że to inna cywilizacja tu nie chodzi już o prawdę, chodzi o interesy .. prawdę trzeba głosić ale też trzeba równolegle podjąć bezpardonową walkę z wrogami Ojczyzny. Niestety Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie, potrafi ukarać kogoś za nie wydanie paragonu na kiełbaskę na festynie albo dać mandat za przekroczenie prędkości o 21 km na prostej drodze a nie potrafi sobie poradzić z wrogami więc pozostaje po pierwsze zdać sobie sprawę w jakiej trudnej sytuacji jesteśmy a potem pozostaje się organizować od podstaw .. nie ma innej drogi.
ponad 2 lata temu / @ Eulalia
 
Lektura "Międzynarodowy żyd" Henry Ford- wydana w 1920r. Po niemal 100 latach nadal bez zmian.
ponad 2 lata temu / Czyta
 
Niedawno straciłem najlepszego kolegę,Zyda polskiego,a Ty "nadczłowieku" Jonny Daniels'u jesteś nasłanym prowokatorem ,do wzniecania antysemityzmu w Polsce.Wynos się stad jak najszybciej,w podskokach .Jesteś kłamcą i wiecznym wygnańcem z pokolenia Kaina,zabójcy swego sprawiedliwego brata Abla.
ponad 2 lata temu / stan
 
To ciągłe oszustwo, kiedy Żydzi mówią: To nie mogliśmy być my [...] Istnieje przecież tak wiele raportów, informacji, relacji, że historia kolaboracji Żydów z nazistami (i nie tylko) przeciwko Polakom oraz ich własnym rodakom nie powinna już pozostawiać jakichkolwiek pytań. Ale Żydzi ciągle ją kwestionują.
ponad 2 lata temu / Eulalia
 
"Do jasnej cholery. Istnieje przecież tak wiele raportów, informacji, relacji (...)" - powiada Żyd. Żyd - jak zwykle - kłamie. Nie ma żadnych "informacji", ani "relacji". Jest tylko haggada wyprodukowana przez Grossa. Jeśli chodzi o "raporty", to - owszem - jest jeden raport. To raport Koli. Opisuje on to, co znaleziono w stodole i obok stodoły - zanim Lech Aleksander Kaczyński (podówczas na posadzie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego) nie nakazał przerwać ekshumacji. Z raportu wynika, że Żydzi pogrzebani w obrębie stodoły zostali zabici z broni palnej, w ten sam sposób została zabita część Żydów pogrzebanych obok stodoły. Lech Aleksander Kaczyński nakazał przerwać ekshumację właśnie dlatego, że archeolodzy znaleźli nie to, czego Żydzi się spodziewali (wg żydowskiej legendy Żydzi z Jedwabnego mieli zostać "spaleni" - a po "spaleniu" "ograbieni").
ponad 2 lata temu / wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.