DZIŚ JEST:   16   GRUDNIA   2019 r.

Św. Adelajdy, cesarzowej
Bł. Marii od Aniołów
 
 
 
 

Joga jest zagrożeniem dla chrześcijańskiej wiary. Hinduscy biskupi ostrzegają

Joga jest zagrożeniem dla chrześcijańskiej wiary. Hinduscy biskupi ostrzegają
źródło: pixabay.com

Joga jest niezgodna z chrześcijańską wiarą – ostrzegają indyjscy biskupi rytu syro-malabarskiego w dokumencie poświęconym tej kwestii. W wielu indyjskich szkołach udział w zajęciach jogi jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów, bez względu na ich przynależność religijną. Niejednokrotnie są oni zmuszani do śpiewania hymnów i recytowania hinduistycznych mantr.

 

Hinduscy biskupi podkreślają, że pomimo iż praktyka ta wyrosła ze świeckich tradycji, rozprzestrzeniła się przez wpływ hinduizmu i bramińskiej dominacji. Istnieje niebezpieczeństwo, że gesty i ćwiczenia fizyczne mogą stać się bałwochwalcze same w sobie i zbyt łatwo można pomylić doświadczenia fizyczne płynące z jogi, z działaniem Ducha Świętego – ostrzegają hierarchowie.

 

Dokument zwraca także uwagę na polityczny wymiar jogi w Indiach. Fundamentalistyczne grupy hinduistów wykorzystują ją do przeprowadzenia ekspansji ideologicznej, próbując osiągnąć swoje sekciarskie i polityczne cele – czytamy w raporcie

 

Źródło: KAI

MA


DATA: 2018-04-13 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po pierwsze kolejny raz kłamiesz, bo od wielu miesięcy udowadniasz że jesteś antyteistą, a antyteiści stanowią podzbiór satanistów. Czyli jesteś satanistą. Konkretnie: nieświadomym sługusem szatana. Po drugie, skoro TWIERDZISZ "Szatan nie istnieje" - udowodnij to twierdzenie. Po trzecie, jak zwykle zaprzeczasz sam sobie, bo skoro twierdzisz "nie trzeba się tym przejmować", to czemu przejmujesz się że katolicy wytykali i wytykają tobie satanizm? :)
ponad 1 rok temu / do ollek
 
Po pierwsze nigdy nie byłem satanistą. Po drugie Szatan nie istnieje. Po trzecie nawet ci "sataniści" nie biorą tego na poważnie, więc nie trzeba się nimi przejmować.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Nie chodziło mi o formy, tylko o treść. Z tego co wymieniłeś, treścią był twój satanizm. A skoro tak, to ci katolicy postępowali jak najbardziej prawidłowo, gdyż bronili się przed twoją satanistyczną agresją. Poza tym, informuję cię że katolicy NIE MOGĄ być tolerancyjni wobec zła, więc to bardzo dobrze że nie jesteśmy tolerancyjni wobec satanizmu. Podsumowując, w imieniu swoim i twojego prawidłowo reagującego katolickiego otoczenia, dziękuję za komplementy :)
ponad 1 rok temu / do ollek
 
Były różne formy;wyśmiewanie, nazywanie mnie satanistą etc. Więc to pokazuje jacy są katolicy tolerancyjni. Co prawda, było to w okresie szkolnym(1-6klasa),ale to nie zwalnia tych katolików z odpowiedzialności za takie zachowanie.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Nie insynuuję, tylko pytam: jak ci "ubliżyli" czy "obrażali"? Podaj konkrety. Jeśli nie podasz, to mam prawo przyjąć że dobrze przewidziałem. I kolejny raz potwierdzasz swoją ignorancję, w słowach: "Każda osoba ochrzczona jest katolikiem z automatu". Czyli jeśli zdobędę twój adres (oczywiście nielegalnie) i znienacka cię ochrzczę, to staniesz się katolikiem i będziesz zmuszony przestać pluć na katolików, bo plułbyś też na siebie samego? :D
ponad 1 rok temu / do ollek
 
Każda osoba ochrzczona jest katolikiem z automatu, skoro chodzi do katolickiego kościoła, ma krzyż na szyi etc, to jest katolikiem. To,że mnie obrażali nie miało nic wspólnego z moim światopoglądem, więc nie insynuuj.
ponad 1 rok temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.