DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Joe Biden popiera „prawo” kobiet do zabijania dzieci

Joe Biden popiera „prawo” kobiet do zabijania dzieci
By Daniel Schwen (Own work) [CC BY-SA 4.0

Joe Biden, jeden z dwóch kandydatów Partii Demokratycznej do nominacji prezydenckiej w prawyborach, zapowiada poparcie dla „prawa” kobiet do aborcji. Podczas jednej z ostatnich debat polityk powiedział, że zabijanie dzieci nienarodzonych powinno być legalne.


Amerykański portal proliferski LifeNews.com przypomina, że Biden jako wiceprezydent USA w czasach prezydentury Baracka Obamy w pełni wspierał politykę Obamacare, która zakładała między innymi zmuszanie pracowników instytucji religijnych do opłacania z podatków środków antykoncepcyjnych mogących prowadzić do aborcji.

 

Co ciekawe Biden został senatorem w 1973 roku - wówczas, gdy amerykański Sąd Najwyższy wydał decyzję w sprawie Roe przeciw Wade i zalegalizował aborcję. Jak relacjonował w jednym z niedawnych artykułów „New York Times”, Biden, oficjalnie członek Kościoła Katolickiego, krytycznie oceniał tamten werdykt. Później jednak zmienił poglądy. Już w 2007 roku Biden zapowiedział, że „nie będzie głosował za ograniczaniem prawa kobiety do wybrania aborcji”. Z kolei w roku 2012 stwierdził, że rząd „nie ma prawa mówić ludziom, że kobieta nie ma prawa kontrolować swojego ciała”.

 

Swój stosunek do aborcji Biden zaprezentował w tym tygodniu w debacie prezydenckiej. Zapewnił swoich potencjalnych wyborców, że jego zdaniem „kobieta ma prawo wybrać” i „podjęcie decyzji” o aborcji „jest jej sprawą”.

 

Inne stanowisko w sprawie aborcji, choć przede wszystkim deklaratywnie, ma prezydent Donald Trump, co znajduje odzwierciedlenie w sondażach. Okazuje się, że większość amerykańskich wierzących katolików oczekuje, że to właśnie on pozostanie na urzędzie prezydenta USA. Według badania przeprowadzonego w lutym tego roku na zlecenie telewizji EWTN aż 59 proc. tych katolików, którzy deklarują wierność wobec nauczania Kościoła, chce głosować na Trumpa. Kolejne 8 proc. z tej grupy mówi, że prawdopodobnie poprze właśnie jego.

 

Z sondażu wynika wszakże, że jedynie 18 proc. katolików w USA trzyma się w pełni nauczania Kościoła katolickiego. W efekcie wśród wszystkich katolików, zarówno tych szczerze wierzących jak i letnich czy zgoła niewierzących, Trump przegrałby z każdym kandydatem Demokratów - zarówno z Joe Bidenem jak i z jego konkurentem w Partii Demokratycznej, Berniem Sandersem.

 

Już 19 marca rusza akcja „Katolicy za Trumpem”. Inicjatywa nie ma oficjalnego poparcia Konferencji Episkopatu USA, ale angażuje się w nią wielu wierzących, którzy uważają, że Trump będzie z perspektywy katolickiej najlepszym możliwym obecnie prezydentem.

 

Źródło: Lifenews.com

 

Pach

 


DATA: 2020-03-17 19:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Matki zbrodniarki" Prowokacja, Jarocin 1984.
12 dni temu / Paweł K.
 
"Joe Biden popiera ?prawo? kobiet do zabijania dzieci" - uważaj staruszku, bo może się ktoś znaleźć, co będzie popierał "prawo" do eutanazji po przekroczeniu pewnego wieku, niezależnie od zdrowia psychicznego czy fizycznego, i pełnionych funkcji; co zrobisz, jak znajdziesz się powyżej progu, z jakiego klucza będziesz wtedy śpiewał?
12 dni temu / JARO
 
Chcą się nazywać "demokratami" nie mając z demokracją nic wspólnego. Tak naprawdę to przecież komuchy.
12 dni temu / Andrzej z Balto
 
A czego się spodziewaliście po osobie z demokratów?
13 dni temu / Czytelnik
 
Właśnie, bo to demokrata i demokracja! Vide hr. Z. Krasiński, Nie-Boska Komedia, O.Spengler, E. Cioran, JOy Gasset, SI Witkiewicz, T. Różewicz itd.
13 dni temu / Paweł K.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.