DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Joe Biden będzie walczył ze zmianami klimatu. Uważa, że papież go do tego wezwał

Joe Biden będzie walczył ze zmianami klimatu. Uważa, że papież go do tego wezwał
STF / FORUM

Były wiceprezydent USA  i kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta w tegorocznych wyborach, Joe Biden twierdzi, że będzie walczył zdecydowanie ze zmianami klimatu, bo papież Franciszek go do tego wezwał.

 

Na stronie kampanii wyborczej: „Program Joe Bidena dla społeczności katolickiej”, ubiegający się o fotel prezydenta przypomina, że: „W swojej encyklice, Laudato Si, papież Franciszek polecił globalnej społeczności, by podniosła świadomość na temat narastającego kryzysu związanego ze zmianami klimatu”.

 

„Zmiany klimatu zagrażają społecznościom w całym kraju, od nadmorskich miejscowości po wiejskie gospodarstwa rolne w sercu kraju. Plan Joe zajmie się zmianami klimatu i zanieczyszczeniem, aby chronić nasze społeczności” - czytamy.

 

Biden wyjaśnia, że „popchnie Stany Zjednoczone do osiągnięcia 100-procentowej oszczędności dzięki czystej energii i osiągnie zerową emisję netto nie później niż w 2050 roku”.

 

Kandydat dodaje, że „jest praktykującym katolikiem” i „wierzy, że wiara jest darem”. Biden, który jest zdeterminowany w pchaniu naprzód oenzetowskiej agendy zrównoważonego rozwoju, w tym aborcji na życzenie, a także eutanazji i innych niemoralnych rzeczy, apeluje do katolików o poparcie.

 

Przywołując encyklikę papieża Franciszka obiecał, że „dopilnuje, aby społeczności poszkodowane przez zmiany klimatu i zanieczyszczenie, w szczególności społeczności kolorowe i o niskich dochodach, jako pierwsze skorzystały z rewolucji w dziedzinie czystej gospodarki”.

 

Dodał, że nie tylko „popchnie Stany Zjednoczone do osiągnięcia 100-procentowej oszczędności z czystej energii i zerowej emisji netto nie później niż w 2050 r.”, ale także „popchnie inne kraje do pójścia dalej w sprawie zobowiązań dotyczących działań na rzecz klimatu”.

 

Źródło: cnsnews.com

AS


DATA: 2020-07-13 14:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mnie się zdaje że Papież otwarcie wszystkich do tego wezwał. A jedna jaskółka wiosny nie czyni. Kontekst kampanii wyborczej oczywisty w tym przypadku.
27 dni temu / pl
 
Walcz, dzielny rycerzyku, z klimatem jak nie masz co robić. W ramach rozgrzewki zacznij od walki z wiatrakami.
27 dni temu / Klimatolog
 
modlitwa różańcowa za wybory w USA potrzebna od zaraz
28 dni temu / spostrzeżenie
 
I Amerykanie mają swojego Hołownię. Jednak tam jest gorsza sytuacja bo może wygrać te wybory
28 dni temu / antylewus
 
@pl, cóż, za zmiany klimatu przecież maja odpowiadać ludzie. Im mniej ludzi tym lepiej dla Ziemi i klimatu, więc tak myślę, że aborcję też niektórzy niedługo zaczną reklamować jako rozwiązanie zmian klimatycznych.
28 dni temu / Rose
 
O co ci biedni politycy chcą walczyć no prawie jak don kichote o czystość klimatu. A nie lepiej z nienawiścią, agresja, przestępstwami, aborcja, oszustwami?
28 dni temu / Ron
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.