DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Joachim Brudziński: koalicji już nie ma, będą zmiany w rządzie

Joachim Brudziński: koalicji już nie ma, będą zmiany w rządzie
Fot. Krystian Maj / Forum

– W tej chwili, wskutek decyzji podjętych przez naszych, dzisiaj można powiedzieć byłych koalicjantów, tej koalicji już nie ma – powiedział w radiowym wywiadzie Joachim Brudziński, obecnie europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego skomentował brak jedności klubu poselskiego partii w trakcie głosowania nad lewicowym projektem ustawy „zwierzęcej”. Zagłosowali przeciwko niej m.in. parlamentarzyści Solidarnej Polski.

 

W piątek w Krakowie spotkali się liderzy PiS, jednak Joachim Brudziński nie chciał na antenie radia RMF przybliżać słuchaczom żadnych szczegółów tego spotkania.

 

– W tej chwili, wskutek decyzji podjętych przez naszych – dzisiaj można powiedzieć byłych koalicjantów – tej koalicji już nie ma – stwierdził. – Są zawieszone rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu, są zawieszone rozmowy dotyczące W naszego wspólnego programu, bo trudno przyjąć za rzecz akceptowalną sytuację, w której nasi mniejsi koalicjanci – przy okazji tak ważnych głosowań, jak to, które miało miejsce w ostatni dniach w Sejmie – podejmują decyzję zupełnie w poprzek programu Prawa i Sprawiedliwości – dodał Brudziński.

 

Europoseł zagroził parlamentarzystom, którzy wyłamali się z klubowej dyscypliny polityczną marginalizacją.

 

Dzisiaj można powiedzieć z pełną odpowiedzialnością i bez nadymania się – a to określenie jak ulał pasuje bardzo do postaw niektórych naszych kolegów z partii dotychczas wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy, którzy podczas kolejnych konferencji prasowych, czasem odnoszę wrażenie, że przypominają mi młodych posłów Ligi Polskich Rodzin, którzy też tak buńczucznie ogłaszali swoją determinację, siłę i gotowość – stwierdził.

 

- Konkretnie chodzi o tych posłów, którzy niejednokrotnie po raz pierwszy zasiadają w polskim parlamencie, a nabrali przekonania (…) że będą mogli ustawiać największą partię, dzięki, której mają po pierwsze swoje mandaty, w po drugie trzeba to powiedzieć szczerze, czasami na wyrost bardzo wysokie stanowiska państwowe – sprecyzował Brudziński.

 

- Jeżeli nie nastąpi opanowanie i pewnego rodzaju refleksja, to jedyne co im zostanie, to bardzo miłe wspomnienia. (…) I będą mogli się nadymać na konferencjach prasowych aż zostaną poddani weryfikacji wyborczej i zobaczymy czy dysponują taką siłą, aby z listy własnej partii uzyskają te mandatu, które mają z listy PiS – powiedział bez ogródek.

 

Polityk odniósł się też do zachowania konkretnych członków rządu. Nazwał niezrozumiałą postawę ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, zaś w odniesieniu do szefa resortu sprawiedliwości powiedział: - To jest inna sytuacja, bo pan Zbigniew Ziobro jest liderem partii, która w sposób bardzo ostentacyjny pokazała podczas ostatnich głosowania (…) i rozmów, że dąży do rozpadu koalicji i tego konsekwencje będą oczywiście.

 

Jeśli koalicja się rozpadnie, a wszystko na to wskazuje, przy tej postawie którą prezentują nasi koalicjanci, będą dymisje oczywiście – podsumował Joachim Brudziński.

 

 

Źródło: rmf24.pl, DoRzeczy.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-09-19 11:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli nie wiesz o co chodzi, to wiedz że o kasę chodzi. Pieniądze z Uni nie popłyną dopóki jest Ziobro, który nie podpisuje się pod Ideologie LGBT Plus. Nie płaszczy się przed Unią jak tego życzy sobie Kaczyński
1 miesiąc temu / Apostoł
 
Kaczyński i "Spółka" chciał całkowicie położyć się plackiem przed Unią Europejską!!! Chodzi o te obiecane miliardy... Oczywiście kosztem polskiej gospodarki. Polak przecież nie może być lepszy od niemieckiego czy duńskiego przedsiębiorcy...
1 miesiąc temu / Polonus
 
TO CHYBA MOSAD STAZI PRZEJMUJE WLADZ?
1 miesiąc temu / olek
 
Dyktatura, aebo jesteś i robisz to co my Ci powiemy alebo zostaną Ci mile wspomnienia, mylę chłopie ze kiedys po tobie zostaną wspomnienia????
1 miesiąc temu / Robert
 
Czy to nie tak, że poseł ma głosować zgodnie z własnym sumieniem?
1 miesiąc temu / Aaa
 
Pycha od Pana bije, a pycha nie pochodzi od Boga
1 miesiąc temu / Ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.