DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Jezuita promuje aborcję, nikt nie widzi problemu

Jezuita promuje aborcję, nikt nie widzi problemu
fot. leonardobc / sxc.hu

Hiszpański jezuita o. Juan Masiá Clavel po raz kolejny publicznie uzasadniał zabijanie nienarodzonych dzieci. „Istnieją sytuację, w których nieodpowiedzialnym byłoby niedokonanie aborcji” – napisał jezuita ostatnio na swoim blogu.


Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy to duchowny publicznie opowiedział się za zabijaniem nienarodzonych dzieci, prezentując się przy tym jako „katolicki” bioetyk. Kiedy w przeszłości toczyła się dyskusja aborcyjna, o. Juan Masiá Clavel stwierdził, że żadna spośród „skrajnych” stron – a więc osoby domagające się pełnej legalizacji aborcji i pełnej obrony życia – nie mają racji!


Historyk Francisco de la Cigoña zauważa, że stanowisko hiszpańskiego jezuity jest doskonale znane i nie przeszkadza ani jego przełożonym, ani Watykanowi. O. Juan nie jest też odosobniony, uzasadnieniem zabijania zajmowali się także inni duchowni. „Najgorsze jest to, że te stwierdzenia nie są nowe. Od wielu lat powtarzają je jezuici i nikt im nie przeczy. Co więcej, niektórzy z nich uważają, że takie jest nauczanie Kościoła” – zaważa Francisco de la Cigoña.


O. Juan Masiá Clavel dalej pozostaje członkiem Towarzystwa Jezusowego, nie ciążą na nim żadne zadeklarowane kary, nie otrzymał nawet ostrzeżenia od przełożonych. W sprawie jego działalności stanowiska nie zajęły także watykańskie dykasterie.Źródło: eponymousflower.blogspot.com

mat


DATA: 2014-01-07 11:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dużo zła jest też wewnątrz Kościoła, trzeba zatem trzymać się własnych, sprawdzonych autorytetów.
ponad 6 lat temu / z
 
Prawidłowo. Najważniejsze jest życie CZŁOWIEKA. PŁÓD nie jest człowiekiem.
ponad 6 lat temu / M
 
Trzeba sobie zadać ugruntowane pytanie, czy on jest faktycznie katolikiem, czy raczej posoborowym "jezuitą"... Bo z prawdziwymi jezuitami to nie ma to nic wspólnego.
ponad 6 lat temu / Mlody
 
Diabła należy wypędzać święconą wodą, a tej mało używa się współcześnie.
ponad 6 lat temu / ocean wody
 
Kiedy Jezuici byli fundamentem Kościoła papież kasuje zakon , a kiedy trzeba zakon skasować za liczne herezje papieże nie robią nic.
ponad 6 lat temu / cynik
 
No, niestety, czasy pozytywnego wpływu o.o. Jezuitów na Kościół już się skończyły. Nie ufam im od czasu, kiedy mój kolega z parafii i rówieśnik poszedł do nowicjatu o.o. Jezuitów a po paru latach zaczął lansować namiętnie duchowość (czy raczej antyduchowość) Anthony\'ego de Mello, który twierdził że właściwie Pan Bóg człowiekowi do zbawienia nie jest konieczny i nad którego publikacjami Kościół właśnie debatował czy nie wziąć ich na indeks (no tak, to było dość dawno temu)...
ponad 6 lat temu / Viator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.