DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2019 r.

Boże Ciało
Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Jezuita James Martin broni sprofanowanego wizerunku Czarnej Madonny

Jezuita James Martin broni sprofanowanego wizerunku Czarnej Madonny
Fot. Reuters / Forum

Do obrońców propagowania bluźnierczego wizerunku Matki Bożej dołączył jezuita o. James Martin. Amerykański duchowny jest znany ze swoich pro-homoseksualnych wystąpień i poglądów. Z nieznanych przyczyn pozwala mu się na wprowadzanie zamieszania wśród wiernych Kościoła katolickiego i na bezkarne głoszenie nauk, które można określić jednym słowem – jako „homoherezję”.

 

Odnosząc się do skandalu wokół bluźnierczego przedstawienia Matki Boskiej Częstochowskiej, o. James Martin SJ napisał w komentarzu na Twitterze: „W skrócie: Czy Maryja i Jezus są jedynie dla osób heteroseksualnych?”

 

Z pozoru argumentacja duchownego jest słuszna, ale tylko z pozoru. Gdyby bowiem symbol tęczy, który przywłaszczyły sobie środowiska homoseksualne, oznaczał osoby homoseksualne, które zmagają się ze swoją nieuporządkowaną skłonnością i pragną żyć w czystości, prawdopodobnie nikt nie robiłby większego problemu. Jednak trudno chyba znaleźć obecnie symbol równie daleki od tego, co uosabia „Panna przeczysta, Panna bez zmazy”. Homoseksualna tęcza jest bowiem afirmacją życia w grzechu ciężkim, nie walki z nieuporządkowanym pociągiem do osób tej samej płci, ale uznaniem, że uleganie mu jest „normalne”. Szkoda, że skali bluźnierstwa nie dostrzegają ci katolicy, którzy uważają się za katolicką inteligencję.

 

W kolejnych komentarzach na Twitterze o. James Martin napisał także:

„W końcu Matka Najświętsza i Jezus są często przedstawiani w strojach i z wizerunkami, które mają pomóc ludziom w pewnych miejscach albo wśród pewnych grup czuć, że są ich bliżej. Tęcza jest oczywistym sposobem, w jaki próbuje się wprowadzić ich do religijnego życia ludzi LGBT”.

 

W innym z kolei miejscu stwierdził: „Myśl, że katolicy LGBT mogą czuć się pocieszeni obrazem, który sugeruje, że Matka Najświętsza i Jezus ich kochają, nie przyszła tutaj władzom do głowy. Przynajmniej dla mnie wizerunek mniej przypomina protest, a bardziej błaganie o miłość”.

 

David Nussman na portalu Church Militant podaje długą listę „zasług” o. Jamesa Martina:

 

- stwierdza, że życie w czystości nie jest od homoseksualistów wymagane,

- stwierdza, że katolicy powinni traktować z szacunkiem „małżeństwa” homoseksualne

wspiera transpłciowość wśród dzieci,

- stwierdza, że rasizm jest „naszą największą niesprawiedliwością” – nie aborcja,

- wspiera księży, który promują „małżeństwa” homoseksualne i kobiety „księży”,

- publicznie wyśmiewa katolików wiernych nauce Kościoła o homoseksualizmie jako „homofobicznych” i „ograniczonych umysłowo”,

- wspiera ideę, by czynni homoseksualiści całowali się w czasie Mszy,

- stwierdza, że byli homoseksualiści nie wiodą w pełni „zintegrowanego życia”,

- mówi, że potępiona pro-homoseksualna zakonnica, s. Jeannine Gramick, zasługuje na świętość

sugeruje, że Bóg stworzył homoseksualistów takimi, jakimi są,

- publicznie wyraża szacunek dla pro-homoseksualnych grup potępionych przez Stolicę Apostolską

promuje wyświęcanie homoseksualistów do stanu kapłańskiego,

- wspiera uczonego, który głosi bluźnierstwo o Panu Jezusie,

- chwali suspendowanego ks. Gregory’ego Bauma, który 30 lat żył w związku homoseksualnym, a swoje życie poświęcił atakowaniu nauczania Kościoła o kontroli urodzin,

- wychwala dysydenckiego pro-homoseksualnego biskupa Thomasa Gumbletona, zakazanego w niektórych diecezjach,

 

Ojciec James Martin, który jest redaktorem czasopisma „America” i doradcą watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji, ma wystąpić 18 maja na uroczystości rozdania dyplomów w jednej z najstarszych katolickich uczelni w Stanach Zjednoczonych – Xavier University w stanie Ohio. Planowane wystąpienie duchownego spotkało się z reakcją katolickich studentów reprezentujących organizację TFP, którzy „zainicjowali internetową petycję wzywającą administrację uniwersytetu do odwołania przemówienia o. Martina”. Jak podaje dziennikarz Church Militant, do chwili publikacji artykułu zebrano 12 tysięcy podpisów.

 

Amerykański duchowny stwierdził w swoim komentarzu na Twitterze, że „żywi ogromne nabożeństwo” do Matki Boskiej Częstochowskiej. Wziąwszy pod uwagę zasługi Martina dla ruchu LGBT, chce się zawołać do Panny Najświętszej: „Zasłoń swą tarczą! Zdrowaś Maryja”.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com, Twitter

Jan J. Franczak

 

 

 

 

 

 

 


DATA: 2019-05-13 20:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

odpowiadają na zadane pytanie odpowiedź brzmi, TAK. Maryja jest tylko dla heteroseksualnych. A moze jeszcze bardziej dla tych, którzy żyją zgodnie z Pismem Świętym.
1 miesiąc temu / Gość
 
Proste że tacy ludzie nie robią czegoś co by się nie podobało Papieżowi. I że chcą wprowadzać lgbt do kościoła. Albo imigrantów do bogatego świata. Napewno w tej kwestii także w pełni popierają linię Papieża. Taki będzie niestety efekt SWII że Kościół tradycyjny jest eliminowany. Rewolucja w kościele nie byłaby udana gdyby surowo nie zakazano poprzednich wielu tradycji. Kolejne zmiany też nie mogą się obyć bez zakazywania starych tradycji.
1 miesiąc temu / Non
 
A ja mam takie głupie pytanie:czy Franciszek jako papież nadal pozostaje jezuitą, czy wiążą go zakonne śluby i podobno jakieś straszne przysięgi? i co chyba najważniejsze czy pozostaje człowiekiem podwładnym i posłusznym wobec generała i władz swojego zakonu, wykonującym ich polecenia??
1 miesiąc temu / blondynka
 
Ochyda spustoszenia i zgnilizna moralna i pycha!
1 miesiąc temu / DNA
 
@MB8 Dzielny Wojowniku! Nie poddawaj się! I walcz jak dotąd. Nie słuchaj wilków w owczej skorze- pełno ich niestety w kościele. Ale przyjdzie dzień, że Pan oddzieli Ziarno od Plew. A my róbmy swoje, żyjmy nauka Chrystusa! Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami.
1 miesiąc temu / Elle
 
Przestańcie już pisać o tym PAJACU, bo krew mi się burzy w żyłach, a jestem już człowiekiem leciwym i może mi to zaszkodzić!
1 miesiąc temu / Andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "68202"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.