DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Jeszcze większy budżet ONZ

Jeszcze większy budżet ONZ
#USA    #OBAMA    #BUDŻET    #ONZ    #POKÓJ STABILIZACJA    #MISJE ONZ

Administracja amerykańska planuje zwiększenie w przyszłym roku wydatków budżetowych aż o 33 proc. na funkcjonowanie ONZ-u i innych organizacji międzynarodowych. Znaczna część ma być przeznaczona na utrzymanie misji pokojowych na świecie.


W przyszłorocznym budżecie administracja prezydenta Obamy planuje przeznaczyć ponad 4mld dol. ( w tym roku jest to 3 mld dol.) na potrzeby ONZ, z czego ponad 2.5 mld dol. pójdzie na utrzymanie misji pokojowych. W tym roku na misje stabilizacyjne przeznaczono ponad 1.7 mld dol.


W budżecie ONZ wydatki na misje pokojowe będą stanowiły prawie 30 proc. całkowitego budżetu.

Według Heritage Foundation kongresmeni, którzy pracują nad projektem przyszłorocznego budżetu nie powinny zgodzić się na powiększanie deficytu i winni naciskać na ONZ, by ograniczyła swoje wydatki.


Obecnie ONZ realizuje 15 misji pokojowych na całym świecie, w których uczestniczy około 98 tys. personelu wojskowego i 17 tys. cywilów.


Największa misja realizowana jest w Demokratycznej Republice Konga i kosztuje rocznie 438 mln dol. W Darfurze (Sudan) – utrzymanie żołnierzy ONZ wynosi 410 mln dol., w Mali - 390 mln dol., w Sudanie Południowym - 340 mln dol. i na Haiti - 170 mln dol.


W przyszłorocznym budżecie Amerykanie planują przeznaczyć 150 ml dol. na tzw. misje szybkiego reagowania, które pozwoliłyby wspólnocie międzynarodowej szybko odpowiedzieć na „niespodziewane i pilne” wydarzenia bez zakłócania innych misji i programów.


W uzasadnieniu do projektu budżetu na 2016 r. przedstawiciele administracji Obamy napisali, iż „nieprzewidziane wymagania pokojowe w Afryce w ciągu ostatnich kilku lat wskazują na potrzebę uruchomienia takiego mechanizmu, który pozwoliłby Stanom Zjednoczonym odpowiedzieć na przyszłe wyzwania w Afryce, Syrii lub w innych częściach świata”.


Misje takie miałyby trwać kilka tygodni lub miesięcy i udział w niej amerykańskich żołnierzy miałby służyć promowaniu przywództwa USA oraz zapewnieniu bezpieczeństwa narodowego.


Amerykanie planują zmniejszyć wydatki na funkcjonowanie UNESCO (organu ONZ odpowiedzialnemu za współpracę międzynarodową w dziedzinie nauki, kultury i sztuki).Źródło: cnsnews.com, AS.


DATA: 2014-04-06 17:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.