DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Jeszcze więcej amerykańskich wojsk w Polsce. Nowy plan Waszyngtonu

Jeszcze więcej amerykańskich wojsk w Polsce. Nowy plan Waszyngtonu
By English: Capt. Thomas Cieslak [Public domain], via Wikimedia Commons

Jak podaje „Rzeczpospolita”, Waszyngton szykuje znaczne zwiększenie potencjału militarnego na terenie Polski. Według dziennika, nową propozycję przedstawi w ciągu kilku dni wiceszef Pentagonu, John Rood.

 

Amerykanie planują m.in. umiejscowienie w Poznaniu potężnego sztabu dowodzenia, na czele którego stanąć ma nawet trzygwiazdkowy generał. Będzie odpowiedzialny za koordynowanie działań USA na wschodniej flance NATO. W Łasku i Mirosławcu planowane jest zainstalowanie sił powietrznych, a w Krakowie jednostek specjalnych. Nie wspomina się jednak o powstaniu Fort Trump czy innej stałej bazy.

 

Jak informuje dziennik, nowe plany są możliwe dzięki odejściu byłego sekretarza obrony, Jamesa Mattisa. Jego zdaniem, stacjonujące w Polsce wojska w przypadku konfliktu nie byłyby w stanie zatrzymać sił rosyjskich. Okazuje się, że powodem odsunięcia byłego szefa pentagonu nie była jedynie różnica zdań z prezydentem odnośnie Syrii, ale także kierunku strategii wojsk NATO w Europie.

 

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Amerykanami. Staramy się, aby oferta wzmocnienia amerykańskich wojsk była jak najlepsza. Jestem dobrej myśli - powiedział wiceszef MON, Tomasz Szatkowski. Na zmianę w negocjacjach z Polską wpłynęło wycofanie się Rosji z układu o ograniczeniu w Europie sił jądrowych średniego zasięgu (INF). Zdaniem rozmówców „Rzeczpospolitej”, w nowej sytuacji Ameryka nie czuje się już związana Aktem Stanowiącym Rosja–NATO z 1997 r., ograniczającym wielkość sił na flance wschodniej sojuszu.

 

Źródło: rp.pl
PR


DATA: 2019-02-25 09:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Amerykanie to najemnicy.Z najemnika nie ma wojownika.Usa nie sa w stanie powstrzymac Rosjan w przypadku ataku.Oni sa tylko do ochrony zydowskiego majatku w przypadku konfliktu z sasiadami Polski lyb walk wewnetrznych miedzy Polakami.Atak wojsk rosyjskich nastapi gdy zdestabilizuje sie sytuacja wewnetrzna Niemiec a sygnalem bedzie atak Niemiec na Polske.Rosja nie moze pozwolic sobie na powtorke z II wojny swiatowej bo jest duzo slabsza politycznie,militarnie i wewnetrznie niz wtedy
ponad 1 rok temu / jan
 
Dr Ewa Kurek w jednym z wywiadów potwierdza iż dzisiejszy Izrael jest całkowicie we władaniu żydow rosyjskich, którzy tłumnie wyemigrowali tam 30 lat temu. Po sposobie uchwalenia 447JUST widzimy w czyich rękach jest dziś senat USA i Prezydent Trump. Brak pomocy w uzbrajaniu polskiej armii to otrzymuje Izrael za darmo przez rząd USA w zamian za fikcyjną "pomoc" w postaci obecności w Polsce ma służyć skoordynowanej akcji napastniczej na Polskę. Wobec tego zastanawiające jest kim jest Kaczyński, Macierewicz i PiS? Jakie są ich związki z Rosją? Konieczność zadawania tego pytania jest dla mnie zdumiewająca. Jednak nie da się dziś wyciągnąć innych wniosków.
ponad 1 rok temu / beta
 
Polska powinna dążyc od zawsze o status państwa neutralnego ,inaczej zawsze będziemy buforem ,magazynem i tarczą ,polegać na kimś kto dom ma po drugiej stronie oceanu to naiwność
ponad 1 rok temu / ewa
 
@Jana,@Piotr: Jaka dziś pogoda w Izraelu?
ponad 1 rok temu / szalom
 
Ruscy się tu pienią strasznie.Boją się okrutnie-dobrze wam tak.Całą nadzieje położyliście w waszym sojuszniku Niemcach,a tu niespodzianka.Życie jest pelne niespodzianek.
ponad 1 rok temu / Jana
 
100-lecie niepodległości Rzeczpospolitej, tak? Wstajemy z kolan, tak? Jesteśmy równorzędnym partnerem w sojuszach międzynarodowych, tak? Chyba Korea Północna ma silniejszą pozycję w świecie i wszelkich negocjacjach niż 3RP.
ponad 1 rok temu / Pierre_
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.