DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Jeszcze nie wiosna...


Pewien egzorcysta stwierdził niedawno, że żyjemy w czasach, w których piekło wybuchło wyrzucając na świat swoje plugastwa. Istotnie, przyszło nam żyć w antyporządku – epoce bluźnierstw z niezwykłą zuchwałością miotanych przeciwko Stwórcy i Jego prawom. To dokładanie przeciwległy biegun dla okresu słodkiej wiosny wiary, którą wspominał w swej encyklice Immortale Dei Leon XIII. Żyjemy w diabelskim antyśredniowieczu – apogeum rządów księcia tego świata. Dziś już nie tylko odnosi się takie wrażenie, ale wręcz się to czuje – niemal we wszystkich aspektach życia społecznego, kościelnego i rodzinnego wreszcie. Szerzy się wokół nas plaga skłóconych i rozpadających się małżeństw i rozwodów, prawdziwe tsunami zgorszenia niewinnych i bezbronnych dzieci, o hekatombie aborcji nawet nie wspominając. Na niespotykaną dotąd w dziejach ludzkości skalę szerzy się zepsucie obyczajów, rozwiązłość i wszelkiej maści wynaturzenia bezczelnie żądające publicznej akceptacji, ba, nawet szczególnej ochrony i uprzywilejowania, więcej – domagające się zwalczania wszystkich, którzy mają odwagę się im sprzeciwić!

Ten i ów, przy tak nakreślonej panoramie, wykrzywi twarz z ironią i głosem mentora odpowie ziewając: Bez przesady, zawsze tak było i bywało jeszcze gorzej. Dla tych – którzy jak mieszkańcy Sodomy łudzą się bezkarnością – nigdy nie znajdziemy dostatecznie przekonujących argumentów, i choćby anioł z Nieba zstąpił, nie posłuchają. To zapewne ta chwila, o której mówił św. Paweł: Kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom (2 Tm 4, 3).

Ale właśnie wówczas, gdy mroki zimy są największe i ogarniają całą Ziemię, mamy pewność bliskości przesilenia. Dlatego z dusz łaknących już świeżego powiewu słodkiej wiosny wiary wyrywa się błaganie o Bożą interwencję i deszcz łaski: Z głębokości wołam do Ciebie, Panie! (Ps 130, 1).

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Niestety sytuacja jest nadal niedobra i dynamiczna. Nasze działania muszą być bardzo zdecydowane – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki zapowiadając nowe obostrzenia w związku z tzw. pandemią koronawirusa.

 
 

Mainstreamowe media zagraniczne jednostronnie i zarazem krytycznie odnoszą się do czwartkowej decyzji polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja eugeniczna jest nielegalna.  Materiały na ten temat opublikowały między innymi BBC, CNN i New York Times. Naciski na naszą Ojczyznę wywierają także zagraniczne organizacje pozarządowe.

 

- Bardzo się cieszę z czwartkowego rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście szkoda, że stało się to tak późno, ale najważniejsze, że w końcu wyrok zapadł - mówi w rozmowie z PCh24.pl Paweł Lisicki, pisarz, publicysta, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

 

Ksiądz biskup Olivier de Germay będzie następcą kardynała Philippe’a Barbarina, który po procesach o ukrywanie pedofilii został ostatecznie uniewinniony, ale nie powrócił już do Lyonu. Od marca urząd metropolity pozostawał nieobsadzony. Tymczasem jest to, po Paryżu, najważniejsza i zarazem najstarsza francuska diecezja, a jej ordynariusz jest honorowym Prymasem Galii.

 

Celebryci – z których część jeszcze całkiem niedawno prezentowała się w mediach społecznościowych z antyrządowymi grafikami w stylu „KON-STY-TUC-JA” – mają poważny problem z zaakceptowaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekł to, co było oczywiste od wielu lat: aborcja eugeniczna jest sprzeczna z polską Ustawą zasadniczą.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.