DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Jeszcze nie wiosna...


Pewien egzorcysta stwierdził niedawno, że żyjemy w czasach, w których piekło wybuchło wyrzucając na świat swoje plugastwa. Istotnie, przyszło nam żyć w antyporządku – epoce bluźnierstw z niezwykłą zuchwałością miotanych przeciwko Stwórcy i Jego prawom. To dokładanie przeciwległy biegun dla okresu słodkiej wiosny wiary, którą wspominał w swej encyklice Immortale Dei Leon XIII. Żyjemy w diabelskim antyśredniowieczu – apogeum rządów księcia tego świata. Dziś już nie tylko odnosi się takie wrażenie, ale wręcz się to czuje – niemal we wszystkich aspektach życia społecznego, kościelnego i rodzinnego wreszcie. Szerzy się wokół nas plaga skłóconych i rozpadających się małżeństw i rozwodów, prawdziwe tsunami zgorszenia niewinnych i bezbronnych dzieci, o hekatombie aborcji nawet nie wspominając. Na niespotykaną dotąd w dziejach ludzkości skalę szerzy się zepsucie obyczajów, rozwiązłość i wszelkiej maści wynaturzenia bezczelnie żądające publicznej akceptacji, ba, nawet szczególnej ochrony i uprzywilejowania, więcej – domagające się zwalczania wszystkich, którzy mają odwagę się im sprzeciwić!

Ten i ów, przy tak nakreślonej panoramie, wykrzywi twarz z ironią i głosem mentora odpowie ziewając: Bez przesady, zawsze tak było i bywało jeszcze gorzej. Dla tych – którzy jak mieszkańcy Sodomy łudzą się bezkarnością – nigdy nie znajdziemy dostatecznie przekonujących argumentów, i choćby anioł z Nieba zstąpił, nie posłuchają. To zapewne ta chwila, o której mówił św. Paweł: Kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom (2 Tm 4, 3).

Ale właśnie wówczas, gdy mroki zimy są największe i ogarniają całą Ziemię, mamy pewność bliskości przesilenia. Dlatego z dusz łaknących już świeżego powiewu słodkiej wiosny wiary wyrywa się błaganie o Bożą interwencję i deszcz łaski: Z głębokości wołam do Ciebie, Panie! (Ps 130, 1).

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

- Ukraina razem z NATO przygotowuje wtargnięcie na Morze Azowskie przez Cieśninę Kerczeńską – stwierdził minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Deputowani parlamentu Krymu przestrzegają NATO przed zbliżaniem się do brzegów półwyspu, który Rosja przyłączyła w marcu 2014 roku, odrywając ten teren od Ukrainy.

 
 

Kościół katolicki przeżywa wyjątkowo trudny czas. Nierozwiązane sprawy związane z nadużyciami seksualnymi musiały w końcu doczekać się reakcji Watykanu. W czwartek w Stolicy Apostolskiej ruszył „szczyt” na temat ochrony nieletnich w Kościele. Czy wypracowane stanowisko okaże się właściwą odpowiedzią na kryzys?

 

Po tym, jak w sprawie plagi homoseksualizmu wśród księży wypowiedzieli się kardynałowie Burke i Brandmüller, opublikowano oświadczenie kolejnego dostojnika Kościelnego w tej sprawie.

 

Niemiecka socjolog Gabriele Kuby w opublikowanym niedawno eseju o kryzysie nadużyć seksualnych wśród części kleru podkreśla, że winę za to ponosi homoseksualizm i bunt przeciw Pismu Świętemu i Tradycji. W mocnym wstępie do jej tekstu kardynał Gerhard Müller podkreślił, że niewierni duchowni odpowiedzą przed Sądem Bożym.

 

 

W efekcie uwag złożonych przez Komisję Europejską oraz skarg Urzędu Regulacji Energetyki Sejm przyjął nową wersję ustawy mającej zabezpieczać Polaków przed podwyżkami cen energii.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.