DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Jesteś mężczyzną? Poznaj pięć powodów dla których warto uciekać się do świętego Józefa!

Jesteś mężczyzną? Poznaj pięć powodów dla których warto uciekać się do świętego Józefa!

Wielu katolickich mężczyzn za swych patronów obiera świętych rycerzy, wojowników czy niezginających karku misjonarzy. To bardzo piękna postawa świadcząca o powrocie ideału męstwa do współczesnych katolików. Warto jednak pamiętać o jeszcze jednym świętym – Józefie, Oblubieńcu Najświętszej Maryi Panny. Jego skromność i dość enigmatycznie opisany żywot sprawiają, że niedoceniamy jego nadludzkiej nieomal siły.


Oto pięć powodów, dla których każdy mężczyzna powinien prosić o wstawiennictwo świętego Józefa:


1.      Jest patronem pracujących!


Dla którego odpowiedzialnego mężczyzny nie jest ważna jego praca zarobkowa! Utrzymanie rodziny (jedno z głównych powołań mężczyzny) wymaga nierzadko ogromnego wysiłku. Często bywa tak, że również w pracy musimy borykać się z przeciwnościami tak, by wytrwać w sławiącym Boga stylu życia. Święty Józef może nas tego nauczyć – jak dobrze wykonywać swoją pracę i nie stronić od Boga. Trzeba go tylko o to zapytać – dlatego polecamy wszystkim mężczyznom rozpoczynać swój dzień pracy modlitwą do świętego Józefa.


Wielu mężczyzn przeżyło w swym życiu moment ogromnego stresu, gdy tracili pracę i przez jakiś czas pozostawali bezrobotnymi. Modlitwa do świętego Józefa jest polecana również ludziom w takiej sytuacji. Święty Józef został powołany do tego, by zapewnić ziemski byt Synowi Bożemu (tak, tak – również wikt i opierunek, wszak Pan Jezus był podobny do nas we wszystkim prócz grzechu od dnia narodzin!) – któż więc lepiej niż Oblubieniec Matki Bożej mógłby zrozumieć troski niepracującego mężczyzny!


2.      Jego wstawiennictwo jest potężne – są liczne tego świadectwa!


Każdy kto kiedykolwiek odwiedził którekolwiek z sanktuariów Świętego Józefa, choćby to w Kaliszu, widział tysiące świadectw, podziękowań i kolejnych próśb adresowanych do Opiekuna Syna Bożego. Dotyczą zarówno spraw zawodowych, rodzinnych, zdrowotnych a nawet dotyczących uniknięcia śmierci.

 

Choć jest to jeden z tych świętych, który nigdy nikomu się nie objawił najbardziej pobożni spośród świętych (choćby Teresa z Avila czy Tomasz z Akwinu) często wypowiadali się o mocy wstawiennictwa świętego Józefa.


3.      Jest modelowym przykładem dla ojców


Bóg Ojciec powierzył świętemu Józefowi misję zupełnie niezwykłą – osobiście wybrał go na przybranego Ojca Syna Bożego. Czyż ta decyzja Boga Najwyższego nie mówi nam wszystkiego o charakterze tego rzemieślnika? Powierzono mu przecież współuczestnictwo w wychowaniu Zbawiciela, sam miał zapewnić Panu Jezusowi ochronę przed głodem, chłodem i ubóstwem. Nie odmówił tej ciężkiej misji – choć wiedział, że będzie wystawiony na haniebne ludzkie pomówienia. Wiernie służył Świętej Rodzinie i chronił ją przed niebezpieczeństwem, aby mogła być wykonana wola Boża.

 

To święty Józef nauczył swego przybranego Syna, a naszego Pana, wszystkiego tego, czego ojciec uczy potomka – nauczył go człowieczeństwa, od języka po stolarkę! Jak mógłby nie być więc doskonałym patronem ojców – może nie tylko nauczyć nas, jak być duchowymi patronami naszych dzieci, ale także – jako zwierciadło cierpliwości – może pomagać nam w uporaniu się z naszymi, nierzadko niesfornymi, pociechami.


4.      Był człowiekiem nadzwyczaj pokornym


Za każdym razem gdy Bóg wzywał świętego Józefa do czegokolwiek, czy to do przyjęcia Maryi z dzieckiem, czy to do ucieczki do innego kraju, ten godził się na to z pokorą. Nie zastanawiał się, nie miał dylematów, decydował natychmiast. Zawsze w zgodzie z wolą Bożą.

 

W dobie powszechnego wbijania nam do głów, że należy żyć „przede wszystkim w zgodzie ze sobą samym” święty Józef jasno przypomina nam – najpierw należy żyć w zgodzie z Bogiem. Święty Józef poświadcza – prawdziwą wielkość odnajdziesz podążając za Bogiem.


5.      Był człowiekiem ciszy


Czy pamiętasz, ile słów świętego Józefa jest zapisanych w Piśmie Świętym? Żadne. Święty Józef był bowiem człowiekiem ciszy – to dzięki niej był w stanie usłyszeć głos Boga i dostrzegać Jego wolę, pozwalającą mu chronić Świętą Rodzinę. Czy podczas nieustannego zgiełku i czczej gadaniny, Józef usłyszałby co ma mu do powiedzenia anioł?

 

Szczególnie dziś, w czasach hałasu i tysięcy komunikatów trafiających do nas każdego dnia, warto zdać sobie sprawę z wartości ciszy i wsłuchania się w głos Boga. Nie usłyszymy go nie naśladując świętego Józefa.

 

 

Opracowano na podstawie:

Cathoclicgentelman.net


malk

DATA: 2017-04-26 12:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@do Wolnościowiec: Dobrze wiedzieć. Prosimy więc o zaprzestanie siania protestanckiej ideologii na katolickim portalu.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Przecież Irrec nie jest katolikiem. Sam to kiedyś przyznał.
ponad 3 lata temu / do Wolnościowiec
 
@Irrec: To co teraz robisz, to odchodzisz od Świętej Wiary Katolickiej, bo uprawiasz domorosły protestantyzm. Nie wolno Ci, jako katolikowi, samodzielnie interpretować Biblii. Tylko Magisterium Kościoła ma do tego prawo, a my powinniśmy zaufać właśnie nauce Kościoła, a nie Biblii. Gdyby wyciągać cytaty biblijne o zmarłych, wniosek byłby taki, że zmarli trafiają albo do piekła, albo do nieba i że zmarłym modlitwa nic nie pomoże, bo umarli i są w innej rzeczywistości. Czy nie lepiej więc zaufać Kościołowi Świętemu niż niezinterpretowanej przez ów Kościół Święty Biblii?
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Hbr11,39-40 dotyczy "czasów przeszłych", czyli osób które zmarły ZANIM Pan Jezus zstąpił do Otchłani. W "nowych czasach" nie ma konieczności oczekiwania zbawionych na wejście do Miejsca Świętego.
ponad 3 lata temu / do Irrec
 
Skoro jest tak jak w tekście, to dlaczego jedyne Józefowe święto NIE JEST świętem nakazanym? Zwłaszcza w kontekście komunistycznego "święta pracy" należałoby wysłać jasny sygnał do wiernych, że istnieje obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. 1 maja pod groźbą złamania przykazania kościelnego, a więc i Bożego. Wielu wówczas zrezygnowałoby z "tradycyjnego" pochodu pierwszomajowego jak i z przenoszenia szkodliwych (także dla zdrowia narodu) "tradycji" grillowania. Św. Józef jako mąż Maryi i poniekąd ojciec Syna Bożego powinien być czczony przez Kościół Święty częściej i bardziej pobożnie. Zapominanie i zmniejszanie roli Józefa to krok w stronę protestantyzmu.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Skoro żyją to kto będzie miał udział w pierwszym zmartwychwstaniu? Hebrajczyków 11:39-40 39 A ci wszyscy świadectwo otrzymawszy przez wiarę, nie dostąpili obietnicy. 40 Przeto, że Bóg o nas coś lepszego przejrzał, aby oni bez nas nie stali się doskonałymi.
ponad 3 lata temu / Irrec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.