DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Jesteś leniwy? Będziesz idealnym pracownikiem

Jesteś leniwy? Będziesz idealnym pracownikiem
fot.mommyof9 /sxc.hu

Zdawać by się mogło, że czego jak czego, ale lenistwa pracodawcy wyjątkowo nie tolerują. A tu jednak nie! Okazuje się, że to bardzo pozytywna cecha i bardzo pożądana przez pracodawców. Leń to nierzadko dużo bardziej efektywny pracownik, niż pracuś. Jednak nie każdy...

 

Człowiek leniwy to taki, któremu nie chce się pracować. Jak się okazuje należy tu jednak dokonać rozróżnienia między leniem zmotywowanym i leniem niezmotywowanym. Ten ostatni jest po prostu zwykłym bumelantem, którego praca daje mierne efekty. Nie ma on ambicji i nic go do pracy nie motywuje. Taki leń oczywiście na nic się pracodawcy nie przyda.

 

Natomiast leń zmotywowany to taki, który jest ambitny, chce coś osiągnąć, ale nie ma ochoty wykonywać prac monotonnych czy żmudnych. Ten typ zachowania nazywa się „mądrym lenistwem” (ang. smart laziness). Tego rodzaju pracownik zwykle twórczo podchodzi do swojej pracy, stara się ją ułatwić i usprawnić. Dzięki temu jest bardziej efektywny i swoje obowiązki wykonuje w krótszym czasie. Taka cecha jest zaś nie do pogardzenia dla pracodawcy. Pracownik odznaczający się tymi cechami z reguły ma na celu to, żeby pracować jak najmniej, przy okazji jednak jest pilnie obserwowany przez pracodawcę, który z kolei dąży do odnalezienia jak najbardziej efektywnych metod pracy.

 

Jest to pocieszające szczególnie dla tych, którzy lubią zaoszczędzić czas, aby móc go wykorzystać na jakieś drobne przyjemności, wypicie kawy czy pogawędkę z innymi pracownikami Dla pracodawcy liczą się bowiem wyniki, a nie ilość czasu spędzonego na wykonywaniu swoich obowiązków. Oczywiście jeszcze lepszym wyjściem jest zmotywowany, ambitny i kreatywny pracuś, ale na ten temat żadnych obserwacji jeszcze nie przeprowadzono.Źródło: www.ekonomia24.pl

Iwona SztąberekDATA: 2012-05-25 11:55
AUTOR: IWONA SZTĄBEREK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To Ja w stu procentach:")
ponad 7 lat temu / PiotrŁabiszewski
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.