DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

„Jestem gejem. Dumnym i szczęśliwym księdzem gejem”. Coming out księdza Krzysztofa Charamsy

„Jestem gejem. Dumnym i szczęśliwym księdzem gejem”. Coming out księdza Krzysztofa Charamsy
fot. YouTube

Z Watykanu napłynęło mrożące krew w żyłach wyznanie członka Kongregacji Nauki Wiary. „Jestem księdzem gejem. Jestem szczęśliwym i dumnym księdzem gejem. Moją radość i wolność dedykuję człowiekowi, którego kocham, Eduardowi, mojemu narzeczonemu, który potrafił wydobyć moje najlepsze energie i przerobić także ostatki strachu na siłę miłości” – napisał ks. Krzysztof Charamsa w tekście przesłanym „Gazecie Wyborczej”.

 

Ksiądz Krzysztof Charamsa – który „zasłynął” ośmiostronicowym atakiem na księdza Dariusza Oko na łamach „Tygodnika Powszechnego”, w którym twierdził, iż jego wypowiedzi to „siarczysty kwas nienawiści” – postanowił wyjawić prawdziwy powód swoich publicystycznych wynurzeń. „Muszę powiedzieć, kim jestem” – napisał w tekście przesłanym redakcji „Gazety Wyborczej”.

 

„Jestem księdzem gejem. Jestem szczęśliwym i dumnym księdzem gejem. Moją radość i wolność dedykuję człowiekowi, którego kocham, Eduardowi, mojemu narzeczonemu, który potrafił wydobyć moje najlepsze energie i przerobić także ostatki strachu na siłę miłości” – wyznał watykański urzędnik.

 

Duchowny zapowiedział, iż w sobotę o godzinie 12:00 podczas konferencji prasowej w Watykanie zamierza ujawnić swoją orientację seksualną, a także skrytykować Kongregację Nauki Wiary za szerzenie „wszechobecnej i ślepej homofobii”.

 

„Żądam od Kościoła, by zaczął nas traktować na poważnie, by spojrzał nam w oczy, jak czynił z każdym człowiekiem Pan Jezus. Żądam, by przestał nas stygmatyzować, zohydzać w oczach świata, poniewierać nami. Dziś czuję, że jestem księdzem po to, by upomnieć się o prawa tej, wciąż jeszcze u nas upokarzanej, części społeczeństwa i Kościoła” – napisał ks. Charamsa dla „Gazety Wyborczej”.

 

Kapłan wyznał, iż nie planował „coming outu” tak wcześnie, ale skłoniła go do tego reakcja czytelników „Tygodnika Powszechnego”. „W tych dniach dotarła do mnie prawdziwa rzeka wyrazów wdzięczności od ludzi. Pisali, że mój tekst pozwolił im odetchnąć, bo czuli się poniżeni” – informuje ks. Krzysztof Charamsa.

 

„Niestety (...) kościelne autorytety, zamiast zająć się zasygnalizowanym przypadkiem nadużyć, zaczęły mnie nękać. W tych dniach zrozumiałem, że powiedziałem tylko część prawdy, która i tak zostanie zbagatelizowana przez Pasterzy. Kościołowi nie mogę pomóc. Kościołowi należy się cała prawda” – dodaje.

 

W przesłanym „Gazecie Wyborczej” manifeście watykański duchowny apeluje do Kościoła o anulowanie nauczania katolickiego w zakresie nauczania o grzechu sodomskim, żądając usunięcia kilku punktów katechizmu, traktujących o homoseksualizmie.

 

Źródło: gazeta.pl

FO




DATA: 2015-10-02 20:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czegoś tu nie rozumiem. Skoro wybrał drogę kapłaństwa, to chyba nie może mieć ani narzeczonej ani narzeczonego. Ma żyć w czystości.
ponad 2 lata temu / Rajdek
 
Drodzy katolicy, tak sobie myślę, jeśli wg Was homoseksualista (w domyśle który żyje w związku i nie zachowuje "czystości")pójdzie do piekła, to pytam, po co fundujecie swoją nienawiścią i homofobią piekło tym ludziom już tutaj-na ziemi? Kto przemawia językiem nienawiści, kto szerzy nienawiść, kto obraża innych nie ma prawa nazywać się chrześcijaninem. Chrześcijanin ma zwalczać nienawiść dobrem, a nie ją szerzyć! Widzicie Jezusa, który głosi kazanie używając słów takich, jakich używa ks. Oko? Nie róbmy żartów... I to jest gość, który wykłada na uczelni wyższej? Jak im nie wstyd...
ponad 3 lata temu / Ewa
 
O fuj!
ponad 4 lata temu / nikode
 
A co na to Pan Bóg? Egzorcyści mówią że homoseksualizm jest daibelski. Szykuje sobie piekło w zamian za kilka lat uciech, wg. mnie obrzydliwych.
ponad 4 lata temu / 10 VOLT
 
Wszystko jestem w stanie zrozumieć ale dlaczego ks. Krzysztof Ch. skierował swoje kroki do GW? To tak jakby problemy wewnętrzne KK rozpatrywać w Komsomolskiej Prawdzie.
ponad 4 lata temu / neeq
 
Jaki stosuje lubrykant, czy ten sam, którego używa najsłynniejszy jąkała III RP; my-my-chnik?
ponad 4 lata temu / Purchla
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.