DZIŚ JEST:   20   KWIETNIA   2019 r.

Wielka Sobota

Św. Agnieszki z Montepulciano
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 17  >   CYWILIZACJA

Rozmowa z Antonim Ziębą

Jest za co dziękować!


Uczestniczył Pan w konferencji Turystyka aborcyjna kobiet, zorganizowanej w Sejmie RP między innymi przez feministyczną Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Jak czuł się jedyny w takim towarzystwie obrońca życia?

– Uczestniczyłem w tej konferencji, bo chciałem dać świadectwo prawdzie o życiu człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Wiadomo, kto ją organizował i można było się spodziewać, w jakim kierunku podąży dyskusja. Wziąłem udział w tej konferencji również dlatego, że chciałem poznać ewentualne nowe plany, pomysły i argumenty środowisk proaborcyjnych w Polsce.

 
Czy podczas konferencji usłyszał Pan coś nowego?

– Uczestniczki konferencji nie powiedziały niczego nowego – ich argumentacja jest żenująco przestarzała. Ciągle trzymają się schematów taktyki grup proaborcyjnych, ujawnionej w roku 1980 przez amerykańskiego doktora Bernarda Nathansona, nawróconego eksaborcjonistę. Jednym z elementów tej taktyki – obok oczerniania Kościoła katolickiego i propagowania fałszywych tez na temat początku życia człowieka – jest fałszowanie wielkości tzw. podziemia aborcyjnego. Stosowała to już z powodzeniem ponad pięćdziesiąt lat temu „Trybuna Ludu”. Przypomnę, że 27 kwietnia 1956 roku władze komunistyczne wprowadziły zbrodniczą ustawę legalizującą aborcję na życzenie, a dzień wcześniej partyjny organ „Trybuna Ludu” „informował” polskie społeczeństwo o rzekomym ogromnym podziemiu aborcyjnym, dochodzącym do 300 tysięcy przypadków przerywania ciąży. Co ciekawe, rok później – w warunkach pełnej legalności i darmowości – zarejestrowano około trzydziestu tysięcy zabójstw nienarodzonych. Dziesięć razy mniej! To są stare metody manipulacji ze strony środowisk przeciwnych obronie życia dzieci poczętych.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Wikariusz apostolski w stolicy Kambodży, Michel Marie Schmitthausler poinformował, że 294 mieszkańców tego kraju w Wigilię Paschalną przyjmie Chrzest Święty. W samym Phnom Penh będą to 154 osoby, pozostałe zaś w dwóch mniejszych miastach – Battambang i Kampomg Cham.

 
 

Ideowi poprzednicy Macrona zdążyli rozprawić się z katolicyzmem. Poza tym w samym Kościele w XX wieku – nie tylko we Francji – dały o sobie znać samobójcze tendencje redukujące chrześcijaństwo do dobroczynności i pacyfizmu. A duchowni, którzy przymykają oczy na polityczną poprawność i moralną degrengoladę Zachodu, to wymarzeni partnerzy gospodarza Pałacu Elizejskiego – pisze Filip Memches na łamach Tygodnika TVP.

 

Wielki pożar, który zniszczył katedrę, mógł uszkodzić jej ściany i naruszyć stabilność konstrukcji świątyni – uważa były główny architekt zabytków, Benjamin Mouton, który z racji swej funkcji opiekował się świątynią Notre-Dame w latach 2000-2013. Jego zdaniem, zapewnienia ministra kultury, Francka Reistera, że struktura gmachu została uratowana, są na wyrost i tak naprawdę nie wiadomo jeszcze, w jakim stanie jest obecnie budowla.

 

Zakończyło się wstępne dochodzenie w sprawie bluźnierczej profanacji neapolitańskiego kościoła pod wezwaniem świętego Januarego (San Gennaro all'Olmo). Prywatna fundacja wynajmująca świątynię od miejscowej archidiecezji „na cele kulturalne” urządziła tam w pseudo-święto Halloween imprezę, której uczestnicy (niektórzy w diabelskich przebraniach) tańczyli, pili alkohol, a na ołtarzu parodiowali Msze świętą.

 

Obowiązkowy celibat księży jest wspaniałym znakiem wskazującym na życie wieczne. Słów Jezusa Chrystusa o życiu bezżennym nie można po prostu zignorować – pisze kardynał Paul Josef Cordes.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.