DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 17  >   CYWILIZACJA

Rozmowa z Antonim Ziębą

Jest za co dziękować!


Uczestniczył Pan w konferencji Turystyka aborcyjna kobiet, zorganizowanej w Sejmie RP między innymi przez feministyczną Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Jak czuł się jedyny w takim towarzystwie obrońca życia?

– Uczestniczyłem w tej konferencji, bo chciałem dać świadectwo prawdzie o życiu człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Wiadomo, kto ją organizował i można było się spodziewać, w jakim kierunku podąży dyskusja. Wziąłem udział w tej konferencji również dlatego, że chciałem poznać ewentualne nowe plany, pomysły i argumenty środowisk proaborcyjnych w Polsce.

 
Czy podczas konferencji usłyszał Pan coś nowego?

– Uczestniczki konferencji nie powiedziały niczego nowego – ich argumentacja jest żenująco przestarzała. Ciągle trzymają się schematów taktyki grup proaborcyjnych, ujawnionej w roku 1980 przez amerykańskiego doktora Bernarda Nathansona, nawróconego eksaborcjonistę. Jednym z elementów tej taktyki – obok oczerniania Kościoła katolickiego i propagowania fałszywych tez na temat początku życia człowieka – jest fałszowanie wielkości tzw. podziemia aborcyjnego. Stosowała to już z powodzeniem ponad pięćdziesiąt lat temu „Trybuna Ludu”. Przypomnę, że 27 kwietnia 1956 roku władze komunistyczne wprowadziły zbrodniczą ustawę legalizującą aborcję na życzenie, a dzień wcześniej partyjny organ „Trybuna Ludu” „informował” polskie społeczeństwo o rzekomym ogromnym podziemiu aborcyjnym, dochodzącym do 300 tysięcy przypadków przerywania ciąży. Co ciekawe, rok później – w warunkach pełnej legalności i darmowości – zarejestrowano około trzydziestu tysięcy zabójstw nienarodzonych. Dziesięć razy mniej! To są stare metody manipulacji ze strony środowisk przeciwnych obronie życia dzieci poczętych.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Funkcjonariusze Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu zatrzymali w obwodzie turkiestańskim cztery osoby podejrzewane o działalność terrorystyczną i rozbudzanie konfliktów religijnych.

 
 

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez niemiecką gazetę „Die Welt”, do Niemiec wraca co trzeci nielegalny imigrant wydalony z tego kraju. „Bezpośrednio po wydaleniu wsiada się w autobus powrotny do Niemiec. To niedopuszczalne” - mówi Armin Schuster z CDU.

 

Senat stanu Kentucky przegłosował ustawę zabraniającą przeprowadzenia aborcji po wykryciu bicia serca nienarodzonego dziecka. Dokument trafi następnie do stanowej Izby Reprezentantów, gdzie Republikanie stanowią większość. Głos bijącego serca jest słyszalny dla lekarza już około szóstego tygodnia życia dziecka. 

 

Polski premier podsumowując konferencję bliskowschodnią ocenił, że Polska znalazła się w centrum wydarzeń i procesów, które ukształtują nowy światowy porządek. Jego zdaniem, dziś mówi się o „procesie warszawskim” jako nowej drodze do wzmacniania pokoju na świecie.

 

Celem działań polskiego Kościoła jest „zero przypadków pedofilii” - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik. Chodzi także o walkę z pedofilią nie tylko na łonie Kościoła – przekonuje.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.