DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Jest reakcja Wałęsy na otwarcie „szafy Kiszczaka”. Odpowiedział w swoim stylu

Jest reakcja Wałęsy na otwarcie „szafy Kiszczaka”. Odpowiedział w swoim stylu
Kyodo/MAXPPP
#PRL    #MATERIAŁY    #WDOWA    #BOLEK    #KISZCZAK    #    #CENCKIEWICZ    #ŻONA    #WAŁĘSA    #IPN    #KISZCZAKOWA

Były prezydent Lech Wałęsa odpowiedział na informacje o wkroczeniu prokuratora IPN i policji do domu wdowy po Czesławie Kiszczaku, w którym zabezpieczono dokumenty dotyczące TW Bolka. Reakcja noblisty jest dokładnie taka, do jakiej przyzwyczaił nas w ostatnich latach.


„Ale walczą, nawet trupem Kiszczaka. Mali ludzie, zwycięzcy się nie sądzi. Nie jesteście w stanie kłamstwami, pomówieniami, podróbkami zmienić prawdziwych faktów” – napisał Wałęsa na swym mikroblogu w portalu wykop.pl.


„To ja budowałem i stałem od 1970 r. na czele głównego odcinka walki. To ja etapami prowadziłem bezpiecznie do pełnego zwycięstwa. Zwycięstwo przegrywając siebie oddałem demokracji” – dodał. „Czy tu był błąd, dziś wydaje się, że tak, ale jutro życie przyzna mi rację” – twierdzi Wałęsa.


Na koniec Lech Wałęsa postanowił jeszcze kogoś obrazić, ale nie do końca wiadomo kogo. Czy pisał do wdowy po Czesławie Kiszczaku? Do przychylnego mu przecież szefa IPN? Wiadomo jedynie, że napisał: „Wielu z Was historia za te nikczemne czyny nazwie kołtunami”.


We wtorek wieczorem pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej w asyście policjantów udali się do domu zmarłego w ubiegłym roku Czesława Kiszczaka. Wszystko za sprawą żony komunistycznego generała, która, wedle relacji szefa IPN Łukasza Kamińskiego, chciała odsprzedać Instytutowi będące w jej posiadaniu dokumenty w sprawie TW „Bolka”.

 


Źródło: wykop.pl

kra


 

Czytaj również: IPN i policja w domu Czesława Kiszczaka. Jego żona chciała sprzedać dokumenty w sprawie TW „Bolka”

 

 

 

 


DATA: 2016-02-17 07:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wałęsa i Komorowski, to jeden poziom umysłowy; mam nadzieję, że znajdą się również "kwity" na "Litwina".
ponad 4 lata temu / junta juje
 
Przeszukać natychmiast inne szafy, zwłaszcza Jaruzelskiego, o ile nie jest za późno! Dlaczego ten cały IPN taki bezwolny. Czy tych gości wykastrowano?
ponad 4 lata temu / Pirx
 
Czy wolno było Kiszczakom wynosić i trzymać w domu takie dokumenty? W jakim celu????? Czy wolno było kiedykolwiek, urzędnikowi gminnemu, skarbowemu wynosić dokumenty podatników poza te urzędy?????????
ponad 4 lata temu / GW
 
Etapy życia tego człowieka: Elektryk, Bolek, Legenda, Dyzma, Pan Nikt.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Czas zmielił go na pył, bo w Polsce pozostanie sprzedajnym kapusiem, odrzucającym cały gmach Solidarności, do którego powstania się przyczynił. Kapusiem, który wydawał kolegów. Kapusiem, który donosił na przyjaciół. Kapusiem, który w końcu potrafił rozmawiać tylko z tymi, którzy przez lata zarządzali z łaski rosyjskiego pana w moim kraju, którzy go niewoli. Potrzeba dobrego artysty, by opisać ten dramat. Bo to dramat o proporcjach antycznych wręcz. Od hańby to sławy i z powrotem w proch hańby.
ponad 4 lata temu / Bereszid
 
ciekawe o czym tak intensywnie myśli gostek na zdjęciu? może: cholera, gdzie ja ukryłem te papiery? czemu ich nie zniszczyłem od razu; pewnie przy sprzątaniu wynieśli je do kosza przed domem; a wiatr (historii) zrobił swoje; oj, niedobrze, niedobrze; najbardziej to mi szkoda tego płota, co to wtedy p... przez niego; i zaginął szkic, w którym miejscu to było; i już nie pamietam, jak go p..., flopem czy dradycyjnie?
ponad 4 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.