DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Jest reakcja polskiej ambasady na skandaliczne słowa amerykańskiej dziennikarki. Czy to wystarczy?

Jest reakcja polskiej ambasady na skandaliczne słowa amerykańskiej dziennikarki. Czy to wystarczy?
fot. REUTERS/Eduardo Munoz

Polska ambasada w USA opublikowała na Twitterze oświadczenie wyjaśniające błąd w wypowiedzi amerykańskiej dziennikarki stacji MSNBC Andrei Mitchell. Przytaczając historię powstania w gettcie warszawskim powiedziała, że „Żydzi walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

 

„Dziękujemy ci @mitchellreports @MSNBC za relację z Warszawy. Jednak Powstanie w Getcie Warszawskim w 1943 r. było aktem bohaterstwa przeciwko niemieckim nazistom, którzy założyli getto i dokonali Holokaustu. W czasie drugiej wojny światowej Polska została zaatakowana i była okupowana przez władze nazistowskich Niemiec” - napisano na profilu polskiej ambasady.

 

 

 

W wypowiedzi naszych dyplomatów nie znalazły się jednak słowa jednoznacznie wykazujące nieprawdziwość stwierdzenia „polski i nazistowski reżim”. Zabrakło także wezwania do przeproszenia, czy chociażby sprostowania wypowiedzi.

 

Mitchell relacjonując warszawską konferencję dotyczącą kwestii Bliskiego Wschodu powiedziała, że powstańcy w getcie warszawskim walczyli przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Jednocześnie nie sprecyzowała kim byli owi „naziści”. Co więcej, w swojej wypowiedzi ani razu nie wspomniała, że za ustanowienie totalitarnego systemu odpowiadają Niemcy.

 

Wypowiedź doświadczonej amerykańskiej dziennikarki spotkała się z lawiną krytyki w przestrzeni publicznej. O skandalicznej wypowiedzi poinformował Alex Storozynski, prezes Fundacji Kościuszki. Zaś wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka wystosował interpelację do szefa MSZ, domagając się wydalenia z Polski Andrei Mitchell. Poseł Kukiz'15 chce, by dziennikarka została wpisana „na listę osób niepożądanych”. „Nie wolno ani chwili dłużej tolerować tak skandalicznych oszczerstw” - napisał.

 

Źródło; twitter.com / dorzeczy.pl / tok.fm

PR

 

 

 


DATA: 2019-02-14 13:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prośmy Niebo na ratunek, by przegnać stąd cały ten (nie)rząd, tych przywleczonych "sojuszników" i tych wszystkich roszczeniowców.
ponad 1 rok temu / Panie Boże ratuj
 
nie martwcie się, przecież prezydent Duda nakrzyczy swoim modulowanym głosem na panią redaktor ! Napewno to zrobi!
ponad 1 rok temu / kolego
 
gdyby pis sie stawiał to by go wymienili
ponad 1 rok temu / darek
 
Dlaczego tak malo tu komentarzy?
ponad 1 rok temu / ozi
 
Reakcja dyplomatyczna: "dziękujemy ci mitchell"
ponad 1 rok temu / Rys
 
Skandalem jest sama reakcja polskiej ambasady. Tam pracuja antyPolacy. Nic dziwnego, że jesteśmy grilowani przez Amerykanów i Izraelczyków. polska jest na kolanach. Kaczyński to super zdrajca, podający sie za "katolika" i "patriotę". On de facto rządzi i pozwala na zniewalanie Narody Polskiego. Ta pani dziennikarka powinna być natychmiast wydalona z Polski.
ponad 1 rok temu / Anton
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.