DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Jest projekt ustawy antyaborcyjnej! Premier: trafi do komisji. „Gość Niedzielny”: ilu posłów zatrzaśnie się w toalecie?

Jest projekt ustawy antyaborcyjnej! Premier: trafi do komisji. „Gość Niedzielny”: ilu posłów zatrzaśnie się w toalecie?
fot. Krystian Maj / Forum

Eksperci Instytutu Ordo Iuris przygotowali projekt i uzasadnienie ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Premier Beata Szydło zapowiedziała, że posłowie będą nad nim pracować.


- Będziemy pracować nad obywatelskim projekt ustawy antyaborcyjnej, jeśli wpłynie do Sejmu - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Dodała, że projekt powinien on zostać przesłany „przynajmniej do komisji”, bo projekty obywatelskie „nie powinny trafiać do kosza”. - One zawsze wymagają namysłu i zasługują, żeby nad nimi pracować - oceniła.


Sprawę skomentował największy katolicki tygodnik w Polsce – „Gość Niedzielny”. Franciszek Kucharczak w tekście zatytułowanym Ilu posłów zatrzaśnie się w toalecie?, zauważa, że Sejm będzie musiał zająć się projektem, bo jak zwykle inicjatywy pro-life zbiorą nie tylko wymagane 100 tysięcy, ale i znacznie więcej podpisów.


„Teraz rządzi PiS, którego parlamentarzyści przez osiem minionych lat twardo głosowali za prawem do życia każdego człowieka od poczęcia. Wszystkie dotyczące tego obywatelskie projekty z zasady były jednogłośnie popierane przez tę, znajdującą się wówczas w opozycji, partię. No a co teraz, gdy nowa władza ma taką większość, że może zatrzymać zbrodnie na najmłodszych Polakach w parę dni? A to teraz, że władza nabrała wody w usta i z całą głową włożyła je w piasek. Dzieci w Polsce jak się legalnie zabijało, tak się zabija i gdyby nie afera, że jedno z tych dzieci zmarło po aborcji, a nie w jej trakcie, to by jeszcze czas jakiś można to było zamilczeć” – pisze Kucharczak.


Według autora „Gościa Niedzielnego” teraz „PiS nie zdoła, jak w 2007 roku, udawać, że z tą obroną życia to tylko tak jakoś nie wyszło. Dziś PiS nie może zwalić na koalicjantów, bo ich nie ma i mieć nie musi”.

Według Kucharczaka jednak „dla kierownictwa PiS sprawa obrony życia dzieci nie jest ważna. Mało tego – część tego środowiska może prywatnie uważać, że płód to nie człowiek, więc prolajferskie przekonania ma tylko na pokaz, a w rzeczywistości działa na rzecz utrzymania obecnego stanu. Wypadki z 2007 roku to właśnie pokazały”.


Publicysta trafnie przypomina, że „podobnie jest z paroma innymi tego rodzaju sprawami. Pigułka antykoncepcyjno-poronna EllaOne wciąż jest dostępna, a ministerstwo zdrowia nic z tym nie robi. Wokół in vitro niewiele się dzieje, genderowa konwencja antyprzemocowa wciąż w mocy”.


Jeszcze w grudniu Beata Szydło o problemie aborcji mówiła tak: – Rząd w tej chwili nie planuje rozpoczynania dyskusji na tematy światopoglądowe – zapowiedziała Beata Szydło. – Mamy w Polsce wypracowany pewien kompromis w sprawie ustawy aborcyjnej, on oczywiście nie jest doskonały i budzi też wątpliwości, ale proponuję tu pewną ostrożność. Obserwujemy te napięcia społeczne, które są wywoływane przez środowiska, które rozpoczęły krucjatę przeciwko polskiemu rządowi. To nie jest dobry moment na rozpoczynanie tak delikatniej dyskusji – stwierdziła premier w Radiu Plus.

 

Źródło: Gosc.pl

kra

 

 DATA: 2016-03-22 08:11
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jeśli rząd poprze tę ustawę to przegra następne wybory, bo przeciwnicy nie będą musieli dawać ani 500 + ani darmowych leków, ani wieku emerytalnego i wygrają w przedbiegach, bo chociaż katolikami jesteśmy to nie pozwolimy klerowi rządzić w naszym życiu.
ponad 4 lata temu / ula1958
 
Tu nie ma miejsca na wzbudzanie emocji.To czysta demagogia opisywać ekstremalne sytuacje- aby podważyć zasadę. Rozum, doświadczenie i czysty rozsądek mówią, że nie my jesteśmy panami życia i śmierci. Prośmy Boga przez Maryję o potrzebne światło w stanowieniu prawa, które nie niszczy podstaw człowieczeństwa.Odważnie dokonajmy słusznego wyboru i zaufajmy Bogu, że nie wystawi nas na zbyt ciężką próbę.
ponad 4 lata temu / modra
 
Czy jeśli dziecko ma niesprawną nerkę a ojciec, który może być dawcą odmawia przekazania narządu to należy przypiąć go do stołu pasami i siłą mu ją wyrwać? A może do oddania narządu należy zmusić każdą, przypadkową nawet osobę? Czy jesteście za stworzeniem paragrafu który by na to pozwalał? Człowiek nie może wbrew swojej woli być narzędziem do ratowania innego człowieka. Nie ważne czy chodzi o zmuszanie siłą do oddania narządu czy zmuszaniu siłą do utrzymania ciąży.
ponad 4 lata temu / JA
 
Wszystkim Wam, którzy tak krzyczą za poparciem tej ustawy: Stańcie jako katolicy przed swoją żoną, córką, wnuczką, popatrzcie jej w oczy i powiedzcie: Jesteś w ciąży zaśniadowej lub pozamacicznej? Umieraj razem ze swoim dzieckiem. Mam nadzieję, że wasze katolickie sumienie pozwoli Wam poświęcić najbliższą Wam kobietę i swoje nienarodzone dziecko w imię ochrony życia od połączenia gamet, nawet, jeśli ciąża zakończy się śmiercią obojga, bo tym właśnie kończy się ciąża pozamaciczna lub zaśniadowa. Mam nadzieję, że zostaniecie z tą kobietą do końca i głaszcząc ją po głowie, będziecie jej do końca ciepłym i pełnym miłosierdzia głosem przypominać jej, jak ważnej sprawie oddaje swoje życie. Oczywiście jest to tylko zobrazowanie skutków tej ustawy, że to nie jest ochrona życia, tylko pozbawienie kobiety ratowania życia w ekstremalnych przypadkach. Mam nadzieję, że styki Wam, drodzy katolicy, nie przegrzeją się od nadmiaru informacji w tym poście.
ponad 4 lata temu / 2edi4
 
Boimy się. Prawie wszyscy- w swojej słabości i kunktatorstwie- boimy się Światła. Ale są takie chwile, że trzeba wybierać.Teraz. I to już. Nie można wykręcać się się odpowiedzialnością za państwo, naród itd.To już przerabialiśmy. Bo potem nie dziwcie się statystyce śmierci w zamachach i wojnach. Czy Smoleńsk niczego Was nie nauczył? To było memento dla Polski.Wybierajcie odważnie: życie a nie smierć.
ponad 4 lata temu / modra
 
"niech wasze słowa będą tak, tak lub nie, nie a co poza tym od złego pochodzi
ponad 4 lata temu / lolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.