DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Szkoda słów !On wie lepiej niż Jan Paweł i Benedykt XVI.
8 miesięcy temu / Gospodyni
 
Zbierać pieniądze na kaplice i ściągać kapłanów Tradycji. Miejscowy ordynariusz przeważnie jest na Nie, więc nie ma co się łudzić. Wyrugują Mszę Wszechczasów z "kościołów posoborowych", bo jak powiedział pewien biskup do pewnego kapłana: "ty się nie zajmuj już tymi starociami".
8 miesięcy temu / Aguirre
 
[email protected] Ma tyle wspólnego, że kiedy FSSPX podporządkuje się Watykanowi (bo o to w gruncie rzeczy się rozchodzi) to będzie musiało być posłuszne. O to przecież chodzi. Tak długo jak istnieje bractwo i ich kaplice, tak długo nie da się zlikwidować miejsc celebracji Mszy klasycznej.
8 miesięcy temu / Kola
 
:(
8 miesięcy temu / Rawa
 
@klf Tak, Chrystus powiedział że będzie z nami do końca świata i jednocześnie zastanawiał się czy znajdzie jeszcze wiarę gdy powróci...
8 miesięcy temu / Wojtek
 
Dziś mamy do czynienia z największą walką, jakiej kiedykolwiek doświadczyła ludzkość. Nie sądzę, by wspólnota chrześcijańska zdawała sobie z tego w pełni sprawę. Dziś znajdujemy się w obliczu ostatecznej batalii między Kościołem i Anty-Kościołem, pomiędzy Ewangelią i Anty-Ewangelią.?? Jan Paweł II.
8 miesięcy temu / Jan Paweł II
 
A co ma Watykan do kaplic Bractwa? Nic, nic nie mogą z nimi zrobić
8 miesięcy temu / @Kola
 
Z taka łatwością piszecie o tym że nie można zabronić odprawiania Mszy. Mszę odprawia kapłan. Gwarantuję wam, że 99,99% kapłanów nie jest gotowych na "białe męczeństwo" nawet tych którzy "nie są zadomowieni w Novous Ordo" a trwają przy tradycji. Kiedy przełożony zabroni im odprawiania Mszy klasycznej, nawet jeśli będą mieli po swojej stronie silną grupę wiernych i będą się podpierać motu proprio summorum pontificum Benedykta XVI i bullą Quo primum tempore św. Piusa V to nie będą ryzykować konfliktu z przełożonym, który jak się skończyć może to wiemy. Zresztą, nie minie rok jak papież wyda swoje mottu proprio w tej sprawie, także z summorum pontificum Benedykta XVI nie zostanie kamień na kamieniu. Także módlcie się, żeby FSSPX nie dogadało się z Watykanem, bo inaczej za parę lat nie będzie nawet kaplic FSSPX, gdzie będzie sprawowana Msza klasyczna. I nie ma co zaklinać rzeczywistość, że będzie dobrze. Nie będzie.
8 miesięcy temu / Kola
 
Wszyscy (może prawie) w komentarzach wieszczą pesymistyczne prognozy jakby Chrystus nie powiedział: Jestem z wami aż do skończenia świata. Więcej wiary w świętość i niezniszczalność Kościoła Bożego.
8 miesięcy temu / Klf
 
@Katolik Nigdy nikt nie zabronił więc nigdy nikt nie mógł pozwolić. A nigdy nikt nie zabroni jej odprawiać w Kościele, bo z automatu podlega ekskomunice.
8 miesięcy temu / erkrkr
 
Czymże jest koniec >komisji< wobec formalnego - doktrynalnego i strukturalnego ZNISZCZENIA K.K. Prowadzenie rozmów ze strony B.P.X. z Watykanem , ujawnia jedynie zagrożenia w kierunku których może EWOLUOWAĆ Bractwo Piusa X. Nauka płynąca w jaki sposób zniszczono K.K. niech będzie PRZESTROGĄ . Wierni czuwają i NIE POZWOLĄ SIĘ ZWIEŚĆ po raz kolejny. Warto pamiętać co powiedziała Teresa z Avilla > Przeklęte posłuszeństwo prowadzi do BLUŹNIERSTWA. <
8 miesięcy temu / iskierka
 
Nastało fałszywe nauczanie falsztwych prprokow. Od 2013 roku mamy wrecz nawałnice tego dziadostwa w Kosciele. Skała jakaś taka miękka sie zrobila jak piasek na pustyni. Po tym wszystkim pozostanie tylko pustynia. Czas szukac sobie miejsc schronienia, tam gdzie Chrystus bez wątpliwosci bedzie prawdziwie obecny w Tabernakulum. Nastal czas katakumb dla nas prawdziwie wierzących w Chrystusa i Jego niezmanipulowane Słowo. Czas sie na to przygotowac juz teraz, bo im dluzej zwlekamy tym gorzej dla nas i naszych dzieci. Sol steacila swoj smak więc czym ją posolić?
8 miesięcy temu / A co mi tam
 
Jak nie kijem,to palą.Likwidacje,łączenia,kreowanie nowych bliższych ludziom,nie Bogu sekretariatów,to domena Franciszka.Na naszych oczach KK zmienia się w jakieś towarzystwo rozumienia ludzi.Kto chce ten widzi,że Watykan powoli likwiduje wszystko to co łączy się z Tradycją.Wystarczy zajść do kościoła na Mszę Świętą i już widzimy,że trwa ona ok 45 min,czyli sporo ostatnio "wycięto",a ludzie bez spowiedzi,przynajmniej co 4 tygodnie,walą do Komunii tabunami,bo "ja nie mam grzechu ciężkiego".A skąd wielu może wiedzieć,że tego grzechu nie ma skoro z katechizmem są na bakier,bo żaden ksiądz nie odważy się przypomnieć czego od wieków nauczali papierze,doktorzy Kościoła i święci,a przede wszystkim Jezus?To czego uczono za młodych lat "na religii"daaawno wywietrzało z głów i nie stanowi żadnego fundamentu wiary.Zapomniano głównych prawd wiary,przykazań Boskich,Kościelnych,grzechów głównych i kardynalnych.Tak to za sprawa modernizmu watykańskiego ludzie sami są zagubieni.
8 miesięcy temu / gbanty
 
Komuś w Watykanie widać przeszkadza wzrost mszy św. trydenckich. Nie dziwię się. Ja od pół roku jeżdżę do sąsiedniego miasta na mszę trydencką i odkrywam w niej to, czego nie byłam w stanie odkryć, uczestnicząc przez 50 lat w mszy posoborowej. A zaczęłam jeździć na mszę do sąsiedniego miasta bez większego przekonania, bo kościołów w moim mieście mam "do wyboru i koloru".
8 miesięcy temu / vvv
 
Masonerii w Watykanie widać przeszkadza wzrost mszy św. trydenckich. Nie dziwię się. Ja od pół roku jeżdżę do sąsiedniego miasta na mszę trydencką i odkrywam w niej to, czego nie byłam w stanie odkryć, uczestnicząc przez 50 lat w mszy posoborowej. A zaczęłam jeździć na mszę do sąsiedniego miasta bez większego przekonania, bo kościołów w moim mieście mam "do wyboru i koloru".
8 miesięcy temu / Ewa
 
Komisja była bezpłciowa. Może teraz więcej ludzi się przekona do FSSPX
8 miesięcy temu / Jan
 
Niestety, ale z gory wiadomo, ze lepiej nie bedzie. Musimy sie uczyc powolnego schodzenia do katakumb.
8 miesięcy temu / emji
 
@Katolik: Jakim to problemem jest pozwolenie na mszę w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego? Przecież to nie jest nigdzie zabronione, więc wydawanie pozwoleń jest zbędne. Problemem jest to, że nie każdy ksiądz potrafi taką mszę odprawić.
8 miesięcy temu / Bondaree
 
Czyżby sede vacantyści mieli rację? I trzeba będzie otwierać seminaria i zakony po cichu gdzieś na uboczu niczym sekta? Bo ja innej opcji nie widzę jak fsspx podpisze pewne dokumenty.
8 miesięcy temu / Tradi
 
A teraz zamiast Ofiary Pana Jezusa, będzie pamiątka. PANIE JEZU RATUJ!!!
8 miesięcy temu / observer
 
Kończy się jeden z większych problemów Kościoła współczesnego jakim było pozwolenie na odprawianie Mszy św. w tzw. rycie trydenckim.
8 miesięcy temu / Katolik
 
Perspektywa zejścia do katakumb nie są taka odległa, jak się wydaje.
8 miesięcy temu / Ewa
 
Cyt. "- jeśli na odprawianie Mszy w tym rycie nie godził się miejscowy biskup." a ja sie pytam jak mogl sie jakikolwiek biskup nie zgodzic na cos co nigdy nie bylo i nie bedzie zabronione ?
8 miesięcy temu / Nick
 
C.D. Poza tym, dokument jest utrzymany w dobrym (pokojowym) tonie. FSSPX zdaje się być traktowane na równi z wszystkimi innymi instytutami i zgromadzeniami tak, jakby jego status kanoniczny był już uregulowany. Ciekawie i tajemniczo to wszystko brzmi.
8 miesięcy temu / Ireneusz
 
Niepokojąco brzmi fragment w uzasadnieniu decyzji, że mianowicie: "ustabilizowała się liczba zgromadzeń żyjących wg starych regulacji". Czy to ma oznaczać, że ich liczba ma już nie wzrastać, więc pozwoleń nie będzie się wydawać? Zabetonowanie tego, co jest i koniec? Bardzo dziwne tłumaczenie.
8 miesięcy temu / Ireneusz
 
Jak będzie to wiemy już dziś.
8 miesięcy temu / Nasa
 
A więc wojna. Legnie, i "bractwo na łopatki sedeckie" a zwykli wierni jak zwykle stracą wszystko. Lew Trocki się uśmiecha. Uwierzyć rewolucji to szczyt otępienia.
8 miesięcy temu / Leo
 
Teraz jak zechcecie sobie Msze Trydenckie odprawiać to pisać wprost do Franciszka, on pozwoli xD
8 miesięcy temu / Gbrl
 
Jakże bardzo wszyscy pragniemy, aby Kościół Posoborowy powrócił do prawdziwej i pełnej jedności z Kościołem Katolickim.. Jednak czy jest to możliwe za pontyfikatu Franciszka? Czy taki powrót Watykanu do pełni wiary jest realny czy bardziej możliwe jest jednak ze Watykan skazi do tej pory nietknięta wiarę Katolicką zmuszając ją do przyklęknięcia przed bogiem modernizmu, ekumenizmu i indyferentyzmu? Wiara jest jedna - stała i katolicka, wiara soboru watykańskiego 2 jest jej karykaturą. Jak te 2 wiary mogą ze sobą koegzystować z punktu widzenia wiary katolickiej? O ile wiara posoborowa jest indyferentna i skłonna do jednoczenia z wszystkim, także fałszem, to wiara katolicka zna słowo Tak i słowo Nie. Póki obie te wiary stoją na swoim to nie będzie pełnej jedności. Apelować o nawrócenie Rzymu - oczywiście, modlić się o nie - naturalnie, ale udawać że wiara jest jedna kiedy różni się w pryncypiach jest niebezpieczne. Wie to każdy kto nie gardzi nauką Kościoła sprzed SW II.
8 miesięcy temu / Prawda zwycięży
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.