DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Jesienią spadną nie tylko liście, ale i esbeckie emerytury. Dawni funkcjonariusze protestują

Jesienią spadną nie tylko liście, ale i esbeckie emerytury. Dawni funkcjonariusze protestują
Fot. podziemiezbrojne.blox.pl
#APARAT REPRESJI    #BEZPIEKA    #EMERYTURY    #PRL    #SEJM    #KOMUNIZM    #SB    #KANCELARIA    #PRZYWILEJE    #KONFERENCJA    #SLD    #TOTALITARYZM

Kancelaria Sejmu wycofała zgodę na zorganizowanie w najbliższą sobotę konferencji poświęconej emeryturom funkcjonariuszy służb mundurowych PRL. Około siedmiuset weteranów komunistycznych formacji miało debatować w Sali Kolumnowej nad sposobami odzyskania wysokich świadczeń z budżetu państwa.

 

Konferencja pod enigmatycznym hasłem „Ochrona praw funkcjonariuszy i żołnierzy w demokratycznym państwie” odbyć się miała z inicjatywy Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP. Wśród organizatorów spotkania można  było dostrzec między innymi nazwiska eurodeputowanych Bogusława Liberadzkiego, Krystyny Łybackiej i Janusza Zemke.


Jak czytamy na witrynie tvp.info.pl, dawni żołnierze, milicjanci i esbecy omawiać mieli założenia do obywatelskiego projektu ustawy zmieniającego – jak sami określają – „represyjną” ustawę oraz powołać komitet inicjatywy ustawodawczej. Muszą jednak poszukać innej „miejscówki”. Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu poinformował bowiem, że zgoda na organizację przedsięwzięcia została cofnięta. – Decyzja została podjęta z przyczyn organizacyjnych i bezpieczeństwa. Organizator zgłosił do uczestnictwa w niej niemalże 700 osób – wyjaśnił. 

Jak zaznaczył przedstawiciel sejmowej kancelarii, zarówno liczba gości, jak i rzeczywista tematyka konferencji, nie była ujęta we wstępnym wniosku organizatorów.


Wśród uczestników niedoszłego spotkania znaleźć można sporo znanych nazwisk, np. Leszka Millera, Andrzeja Milczanowskiego, Marka Dukaczewskiego, Marka Działoszyńskiego, Waldemara Skrzypczaka. 

Przyjęta przez obecny parlament ustawa zakłada, iż począwszy od października br. wysokość emerytur i rent dawnych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie będzie mogła przekraczać średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS.

 

 

Źródło: tvp.info

RoM

 

 
DATA: 2017-04-27 12:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Póki co to nie spadły esbeckie emerytury, za to pozbawiono waloryzacji do obiecywanego 1000zł najbiedniejszych seniorów z orzeczoną kiedyś bezterminową niezdolnością do pracy którym po osiągnięciu wieku 65/60 lat zamieniono z urzędu ich renty na emerytury. Dobra zmiana - he,he!!!
ponad 3 lata temu / emeryci_765zł
 
"zgoda na organizację przedsięwzięcia została cofnięta"... i bardzo dobrze... Być może chcieli zorganizować pucz'BIS, więc podjęte środki ostrożności, są jak najbardziej na miejscu. W końcu niedawno red. Gadowski wspominał o licznych spotkaniach byłych SB-ków, na których zapewne nie tylko popijano piwo i wino, ale i roztrząsano sprawy ich dotyczące, czyli o sposobie dojścia do tego "aby było jak było".
ponad 3 lata temu / Kropka
 
To oni jeszcze są na wolności ?!?! Powinni dożywotnio segregować śmieci w Aresztach Śledczych.
ponad 3 lata temu / po=pis=sld=psl
 
Nie zaakceptują takiego spadku stopy życiowej, będą protesty.
ponad 3 lata temu / Quito Akita
 
Nie wierzę, że w tej zgrai miał się znaleźć gen. Skrzypczak. A wydawał się taki porządny.
ponad 3 lata temu / Zdenek
 
Jeszcze mają czelność protestować !Powinni dziękować, że będą dostawać aż tak dużo ! Moim zdaniem powinni być skazani na roboty w kamieniołomach.
ponad 3 lata temu / oburzony
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.