DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jezus Chrustus załozył swój Kościół i my mamy jako chrześcijanie obowiązek wspierac go, modlić się o niego, o kapłanów. Patologia włazi do kazdej instytucji, gdzie sa ludzie, to co, mamy zlikwidowac wszelkie ludzkie instytucje? To jest absurdalny kierunek rozumowania. Na miejsce KK wejdzie inny kościół albo wiele róznych, zwalczających się kościołów i religi, a najpewniej wejdzie po prostu islam, który nie będzie się z nami patyczkował, Będzie jak w tym wierszyku Tuwima o warzywa, ktorych śmieszna kłotnię o to, które lepsze i piękniejsze, szybko zakończyła kucharka. Nie badźmy durniami tylko brońmy Kościoła Katolickiego w Polsce choćby po to, by katolicy prześladowani i zabijani dzisiaj praktycznie na całym świecie, mieli się gdzie schronić i spokojnie żyć.
ponad 1 rok temu / ziemianka
 
Nie można krytykować zła w Kościele? Człowieku to klerykalizm, o którym mówi Papież... Nie powiesz złego słowa o krucjatach, inkwizycji, pedofilii, przemocy w przekazywaniu wiary? A przecież "prawda was wyzwoli..." Z Bogiem
ponad 1 rok temu / katolik ale normalny
 
Trudno mi powiedzieć o sobie, że jestem katolikiem. No, nie jestem. Nominalnie jestem członkiem KK i nawet czasem pójdę na mszę. Jakoś tak się stało, kłopoty z teodyceą, wpływ kultury popularnej i nie tylko, buntowniczość, osobiste problemy, skłonność do zwątpienia i sceptycyzmu... Jestem kimś w rodzaju agnostyka, który w wymiarze historycznym, społecznym już dość dawno przejrzał na oczy i pomimo niezdolności do wiary, może nawet i niechęci, powtarzam z przekonaniem, że TRZEBA BRONIĆ KRZYŻA. Zobaczyłem, że nowy wspaniały świat, który tak reklamują nam wielcy tego świata, jest głupotą i podłością w pięknych opakowaniach. Żadnego "Kleru", nie mam zamiaru oglądać, bo i tak wiem co tam jest. Widzę grzechy KK, ale widzę też, jak będzie wyglądał świat, bez cienia krzyża nad nim. Patrzę na rzeczywistość bardziej w wymiarze politycznym i nie mam wątpliwości, że trwa zaciekła walka z KK/chrześcijaństwem na wszelkich frontach. Mogę wątpić, ale pod krzyżem i z dekalogiem.
ponad 1 rok temu / yeah
 
Nie przestanie mnie to zadziwiać - jak można mieć tak zaślepiony umysł, żeby nie widzieć PRAWDY która jest w Kościele który założył Jezus Chrystus. Zdejmij łuski z oczu. Prawda jest tak oczywista, nie szukaj Boga w tobie, bo Go tam nie ma. Skończysz jak Mahomet, który znalazł Allaha. Pisząc kłamstwa i bzdury udowadniasz że tak samo jak on nie masz bezpośredniego połączenia z prawdziwym Bogiem, a kontaktujesz się z szatanem który jest ojcem kłamstwa.
ponad 1 rok temu / do babaVanga2
 
Nie przestanie mnie to zadziwiać - jak można mieć tak zaprogramowany umysł, żeby nie widzieć PRAWDY, która jest ponad wszystko, ponad kościoły, wyznania, poglądy... Prawda was wyzwoli - nadszedł ten czas. Zdejmijcie łuski z oczu. Wiara to co innego niż kościół,kościołów jest wiele. 41 tys. odłamów i wspólnot kościelnych w samej Polsce, z których każda głosi swoją prawdę. Wojny protestantów z katolikami nie tak dawno były, czy jakikolwiek bóg powoduje że ludzie się zabijają w imię Jego? Religie służą podziałom, a co im służy NIE pochodzi od Boga Prawdziwego pełnego miłości. Religie, obrządki tworzą ludzie, powodują rozłamy i wyłomy. Prawda jest tak oczywista, nie szukaj Boga w jakimkolwiek kościele,zwłaszcza w tym bogatym, wypasionym (jak to się ma do ubogiej stajenki???) Bóg jest w Tobie, jesteś Jego świątynią jak wszelkie Jego stworzenie. ZAWSZE masz pełne bezpośredni epołączenie z Bogiem, nie jest Ci potrzebny "filtr" w postaci innego człowieka - księdza, itp
ponad 1 rok temu / babaVanga2
 
W krakowskim kościele pod K.Dziwiszem rządził Tygodnik Powszechny ,Znak i jego ludzie?
ponad 1 rok temu / Aldo
 
Na kapłanów bym nie liczyła za bardzo. O wiele bardziej aktywni są dzisiaj świeccy wierzący autentycznie
ponad 1 rok temu / tretka
 
Jesli do Kosciola wrocilaby Msza sw trydencka albo raczej Kosciol wrocil do Mszy swietej trydenckiej, w niezmienionej, oryginalnej formie wg Piusa V, nie byloby tych sytuacji ktore widzimy dzisiaj, sprzeniweierzenie sie Panu Bgu doprowadzilo do sytuacji ktora dzisiaj widzimy. Ohyda spustoszenia ogarnela nas wszystkich, zabraklo Laski Bozej a to jest mozliwe jedynie poprzez ofiare mila Panu, czyli Mszy sw wszechczasow. Jesli mozemy to szukajmy jej i kaplanow-ofiarnikow odprawijacych prawdziwa Ofiare !
ponad 1 rok temu / magbet !
 
Tęsknię za Jezusem i chcę żeby już przyszedł.
ponad 1 rok temu / Bożena
 
Od początku nie podobała mi się nazwa "szlachetna paczka" . Szlachetny może być człowiek, może być czyn, może być zamiar ale absolutnie nie paczka. Dlatego od razu myślałem, że to coś nienormalnego , nieprawdziwego w tej całej akcji wychwalanej i propagowanej przez media głównego ścieku.
ponad 1 rok temu / TadeuszPa
 
Katolicy, czy modlicie się za kapłanów?
ponad 1 rok temu / abc
 
Do kościoła chodzi już tylko 30-35% społeczeństwa. Najbardziej religijne jest Podkarpacie i Małopolska. To tam szukać trzeba sojuszników.
ponad 1 rok temu / Widzący z Lublina
 
Nie od tego końca! zanim zwalimy na antykoscielna, istniejacą naprawdę nagonkę to walnijmy się we własna piers? światowi ksieża jak Sowa z Sowy głaskany przez episcopi, kpiny z walki z homopedo? pazernośc przysłowiowa? ludzie jej nie wymyslili! przytulanki z czerwono-rózowymi od dawna? itp itd
ponad 1 rok temu / no jak?
 
Decyzja czy coś jest >ostateczne< czy nie jest tylko w Miłosiernych rękach Pana Boga. Ufamy i wierzymy, że Pan Bóg nas nie opuści w tej ABSURDALNEJ REWOLUCJI niszczącej K.K. Na dowód : coraz większa liczba Świadectw kapłanów opowiadających się za Prawdą. Posłuchajcie Bp Langa i Ks. Włodzimierza Małota CM na y.t. Potwierdzają to pisze PCh. -
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Dlaczego w tytule ..."ostatecznej"? Zło które szaleje wyrządzi ( już wyrządziło )wiele zła ale nie zwycięży! To wbrew nauce kościoła.Pan Jezus powiedział: ...." bramy piekielne Go ie przemogą" Tytuł odebrałam jakoby kościół miał przestać istnieć....
ponad 1 rok temu / jolka
 
Taaak.Nie ma się co dziwić.
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Atak na Kościół w stulecie odzyskania Niepodległości. Nie podzielam opini żeby ,,Laicite''mialo uratować niepodległość. Mam pretensje tylko do lewicy ponieważ ludzie nie z lewicy są oskarżani za byle co i często kończą źle nawet jeśli zrobili dużo dobrego powinni się bronić nawet gdy chodzi o dobre imię w histori że tak powiem.
ponad 1 rok temu / Last Jedi
 
No wiadomo że dla was to nic, przecież dlatego tak zabiegacie o jej legalizację.
ponad 1 rok temu / do buciek
 
Jak uczy Pismo Św. pomoc i wielka dzieła mają być czynione w cichości tak aby widział je Pan Bóg a nie MEDIA. Jeśli >charytatywnej działalności< towarzyszą media i PROPAGANDA to nie należy się dziwić , że te same media wystawią >rachunek< i zaksięgują wszystkie >+< i >-pupil< deon-u.pl to tam należy kierować żale i współczucie.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Współczuję ks.Stryczkowi ponieważ dla mnie jest ofiarą propagandy mającej na celu zaprzestanie działalności i zniknięcie z mediów.Rozumiem także tych którzy pracowali jako wolontariusze ponieważ przy ciężkiej pracy zle potraktowanie musi się odbić złymi emocjami.To co wokół tego się dzieje traktuje osobno bo związane z tematem tego artykułu. Takie mamy czasy że ludzie wykorzystują odpowiednie chwile.Znam ten rodzaj problemów choć w skali dużo, dużo mniejszej.Wystarczy źle coś powiedzieć o komunie żeby zaraz mieć całe multum przeciwników.Życie.
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Pedofilia to tam nic, HOMOLOBBY najgorsze :D To trochę jakby powiedzieć "zaprzestańcie tej plugawej antyrakowej propagandy, waszym prawdziwym wrogiem jest przeziębienie".
ponad 1 rok temu / buciek
 
Wielkie dzięki jestem na tym portalu niemal zawsze. Dzięki zwykłym żołnierzom generał może wygrac bitwę/ wojnę. Niech każdy z nas będzie tym wspaniałym żołnierzem. Czas być dumnym z bycia Katolikiem i Polakiem. Wyborcza Michnik prognozuje o upadku kościoła jesienią br... może ma nadzieję by jego Gazeta Wyborcza była jak przez niemal 25 lat do 2015r. była znów dostarczana jako "lektura"do instytucji budżetowych gminnych ,miejskich , wiejskich na biurko na nasze podatki. Time is over! Niech Pan Bóg Błogosławi Polskę Moją Ojczyznę i Moich Rodaków ( słowa J.Paweł II) Bardzo proszę powtórzcie wykłady Amerykanina Nikolas Nikas.
ponad 1 rok temu / Stan
 
Słusznie, więcej wiary i nadziei! Jeśli Chrystus został ukrzyżowany, to dlaczego i my nie możemy. Jeśli On zmartwychwstał to i my również! Trzymajmy się mocno wiary i dawajmy swoją osobą świadectwo na to, że Chrystus jest obecny w Kościele, choć jest on grzeszny. Nie bójmy się, ale róbmy co do nas należy - nie walczmy z tym poprzez kłótnie, najrozmaitsze argumenty, ale walczmy z tym poprzez miłość. O pierwszych chrześcijanach mówili: "Patrzcie jak oni się miłują!". Tak więc i my starajmy się ich naśladować.
ponad 1 rok temu / Banan
 
Więcej wiary! Mniej napinania się. Jęzeli Kościół zostanie "przeorany" to tylko z winy nas wiernych, bo się za mało staramy, bo bładzimy, bo za blisko stajemy tronu, za blisko mamony, za blisko wszystkiego co nie jest Ewangelią. Uderzmy się we własne piersi i nawracajmy się. A patrzmy na jakieś wrogie siły.... Chrytus powiedział ...a bramy piekielne go nie przemogą" wystarczy.
ponad 1 rok temu / bouli
 
Andrebie - nie patrz na grzechy księży, to oni, a nie ty będziesz za nie odpowiadał przed Bogiem. Kościół jest teraz trudny, ale może tym bardziej potrzebuje miłości i przede wszystkim modlitwy? Sama piszę o nieprawidłowościach w Kościele w nadziei, ze ten portal czytają również ci, co za niego (Kościół) odpowiadają. Ale mimo wszystko trwam w nim, wypełniam przykazania kościelne, daję ofiarę, która jest mi tym bardziej trudna wiedząc, ze być może nie zawsze idzie na właściwy cel. I dlatego nazywa się ofiarą. Módlmy się naprawdę wiele i gorąco o dary Ducha św. dla naszych kapłanów. Tych szeregowych, ale także tych, którzy kierują instytucjami kościelnymi i którzy w blasku fleszy i życiu pełnym ziemskiego uwielbienia nie zauważają swoich zaniedbań w prowadzeniu nas do Boga.
ponad 1 rok temu / Maria
 
@Andreb, pamiętasz? Po tych słowach tchnął na nich i powiedział: weźmijcie Ducha mego, którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. Bezwarunkowo, bez patrzenia czy sam odpuszczający ma grzechy, czy nie. Też mnie czasem szlag trafia. Ale wyłączam oglądanie drzazg w czyimś oku, obmacuję belkę w swoim i (niestety zbyt rzadko) zasuwam do konfesjonału. Tobie też to polecam, szczególnie że Pan Bóg twój, który widzi w ukryciu odda tobie. Jest to sprawdzian moim zdaniem. Pozostać w Kościele, choć wszystko wskazuje na to, że powinno się od niego odejść. Może to właśnie jest wiara? Duch Święty przecież wieje kędy chce i przez obiektywnie "niegodnego" kapłana udziela łaski. Trudne to...
ponad 1 rok temu / Pierre_
 
Czy nie jest tak że księża sami są sobie winni? Zachowania z filmu odwzorowują to co ludzie widzą na codzienne. Sam mam kilka przykładów ze swojego zycia- ksiądz pijany w trupa. Drugi willa wypudowana niby dla kuzynki inni a jest kilku mający dzieci- czy te dzieci są Boga czy nie? Bo nieślubne dziecko nie może być ochrzczone? Znam też dwóch wspaniałych księży jeden siedzi na Ukrainie gdzie bida aż piszczy drugi to szycha u samej góry ale żyje tak jak kler powinien skromnie bez szaleństw czym naraził się wielu prominentów. Więc ataki nie są wzięte z powietrza ale każda akcja to reakcja. Czy jeśli mam iść do spowiedzi a wiem że dany ksiądz popełnia ten czy inny czyn nie licujacy ze stanem duchownym to moja spowiedź jest ważna? A jeśli tak to po co się spowiada. Księdzu który jest pozbawiony laski uświęcającej jeśli mogę porozmawiać z Bogiem sam? A jeśli nie jest ważna to po co robić ta szopkę?pytań jest o wiele więcej i ciągle brak dobrej odp. I proszę nie mówić Bóg tak chciał.
ponad 1 rok temu / Andreb
 
Ja bym nie demonizował onego filmu i innych podobnych ataków. One były i będą i muszą być. Bez nich wiara nie będzie wypróbowana.
ponad 1 rok temu / ks. Robert
 
Uczestnicząc (a to jest obowiązek chrześcijanina)w wyborach tych samorządowych,krajowych i unijnych wybierajmy ludzi szczerej wiary
ponad 1 rok temu / BeZet
 
Diagnoza trafna. Wezwanie do terapii i autoterapii zasadne. Modlitwa wskazana, niezbędna, ale czym byłaby wiara bez uczynk?w? Bez kontrrewolucji się nie obejdzie...
ponad 1 rok temu / Manek Tekieli
 
na zachodzie były te same skandale te same problemy. kościół jako instytucja udawał że się nic nie dzieje i na zachodzie przestał istnieć. U nas wszystko wskazuje na to że jest to samo juz 40 procent ludzi nie chodzi do kościoła.... ale mozna udawać ze nic sie nie dzieje ze to jakies wymysły
ponad 1 rok temu / on
 
Kościół jest bezbronny w kształtowaniu opinii świeckiego z prostego powodu, gdy oskarżyciele postawią na szali - kłamstwa, przebarwienia i inne, odpowiadając prawdą to wskazówka szali będzie zawsze przechylona w kierunku kłamstwa. Drugim najistotniejszym czynnikiem jest to iż wierzący to człowiek ukształtowany przez pokorę, pozostaje na boku.
ponad 1 rok temu / Dor
 
Niestety przez wieki nazbierało się tyle "obornika w owczarni" ,że obecnie ją może oczyścić tylko "wielka woda".Wzrost świadomości w społeczeństwie skutkuje rosnącą presją na KK aby rozliczyła się z nadużyć swoich członków . Pisanie o jakimś zorganizowanym ataku na KK to próba rozmycia problemu .Czas milczenia "owiec" się skończył .
ponad 1 rok temu / stach
 
Wody odpływają , przed atakiem, delegalizacją Religi na świecie
ponad 1 rok temu / Jan
 
Kiedyś, gdy byłem daleko od Boga, cierpiałem nieustannie... chociaż chowałem się za maską szczęśliwego człowieka odczuwałem pustkę i beznadzieję. Teraz, gdy świadomie jestem w Kościele odnalazłem sens istnienia... można długo pisać... żal mi ludzi, którzy jeszcze nie uwierzyli, że tylko On jest Panem, i że to On założył i jest Głową tego Kościoła
ponad 1 rok temu / .
 
@ Hanka - przecież homoseksualizm jest grzechem. Słowo Boże wyjaśnia ponad wszelką wątpliwość, że homoseksualizm jest przeciwny Bożej woli, Jego zamiarom i jest grzechem.i zboczenie takie jest przeciwwskazaniem do przyjęcia sakramentu kapłaństwa ( i małżeństwa także!). Zatem nic nie ma do rzeczy jakikolwiek biskup, który to zakazał, to jest prawda od zarania dziejów i każdy powinien to rozumieć tym bardziej wstępujący do seminarium czy w związek małżeński o ile nie wyzbędzie się tego grzechu na zawsze!
ponad 1 rok temu / Maria
 
@ Do Hanki-Dobre sobie.Jak świecki może walczyć o nie przyjmowanie homoseksualistów do seminariów?Te instytucje ( seminaria,kurie itd)są tak bardzo hermetyczne,że świecki nie ma tam nic do powiedzenia.Pozostaje oczywiście modlitwa,bo tego nam nikt nie zabroni.Natomiast nie wierzę,że jakikolwiek hierarcha będzie chciał rozmawiać z osobą świecką,choćby bardzo znaną i zaufaną.Najpierw trzeba się 'wyspowiadać"sekretarzowi biskupa,by po 2-3 dniach dowiedzieć się,że sprawa nie leży w kręgu zainteresowania.A zgorszenie trwa i o tym dobrze ordynariusze wiedzą i nie mam na myśli wcale nie tylko homoseksualizmu.Panie zarządzające proboszczami,plebaniami,ba,całymi parafiami,to są fakty.I znowu,żeby nie było,że się czepiamy spraw seksualnych.Nie o tym mowa.Są proboszczowie,którzy tak się uzależnili od swych towarzyszek,że bez nich nie podejmą żadnej decyzji dotyczącej spraw parafialnych.To jest chore i trzeba zacząć formację dla proboszczów i wikarych, bo inaczej Kościół padnie
ponad 1 rok temu / Maria
 
Każde pokolenie i każdy z nas walczy z tymi samymi grzechami. Równie dobrze możesz stwierdzić, że pomimo spalenia Sodomy i Gomory Pan Bóg nie uporał się z homoseksualizmem, a pomimo ukarania Kaina mordercy nadal są na ziemi. Z grzechem trzeba walczyć w kazdym pokoleniu wczoraj, dziś i zapewne jutro. Dzisiejsze Lobby homoseksualne, które zatruwa Kościół to wyzwanie dla nas dzisiaj. Wczesniejsze pokolenia robiły co mogły. Wykorzystajmy ich doświadczenia i też uczyńmy co potrafimy. To nasz czas! Jeśli np. obowiązuje zakaz przyjmowania homoseksualistów do seminariów to jako wierni domagajmy sie, aby nie był on martwy. Jeśli trafisz na ks. homoseksualiste domagaj sie usunięcia go ze stanu duchownego, bowiem osoba niezrównoważona nie może prawidłowo wypełniac swojej posługi.
ponad 1 rok temu / Do Hanki
 
Nie rozumiem panikarskich nastrojów. Jerzy Nowosielski w swoich rozmowach ze Zbigniewem Kawalcem , pełnych kłamstw , zwrócił uwagę na fakt , że każdy z nas indywidualnie dozna końca świata w chwili śmierci . Uświadomienie sobie tego oczywistego faktu powinno nieco tonować nasz niepokój przed Końcem Świata i sprzyjać bardziej rzeczowemu mysleniu o terazniejszości
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Tak tylko atak ten wychodzi konkretnie od żydów.
ponad 1 rok temu / mekal
 
Zarzuty pod adresem RM i telewizji Trwam nie powinny przysłaniac nam faktu , że RM i telewizja Trwam jest jednym z 2 jedynych aktywów , jakie mają katolicy w Polsce. Drugim są parafie, ale ten kanał komunikacji i oddziaływania na rzeczywistość nie funkcjonuje . Protestancka propaganda w telewizji Trwam jest prawdopodobnie wynikiem braku środków. Podobnie, moim zdaniem , wyglada sprawa z ekologizmem. Chyba , ze ktos ma tam bzika na tym punkcie. Jednak, nawet gdyby te wady były nieusuwalne, to możliwości jakie daje ogólnopolska , ciekawa, przyciągająca widzów telewizja są nie do przecenienia . To byłby realny wpływ na rzeczywistość . Katolicy w Polsce dostaliby taka możliwość po ponad 300 latach formalnej i nieformalnej dyskryminacji.
ponad 1 rok temu / Mirek
 
ciąg dalszy:Starsi kapłani często są uważani przez młodszych za zgredów,nie mają szacunku i poważania nowej generacji. Czasem zastanawiam się,kim są księża?Czy tylko przedstawicielami zawodu,bo u wielu nich na pewno nie widać powołania,a nawet gorzej,wydaje się, że są niewierzący. Są parafie, gdzie ksiądz ledwo wiąże koniec z końcem,a są inne, w dużych miastach,w których kasa płynie i często niestety nie jest przeznaczana na cele parafialne.O demoralizujących przejawach nie warto nawet wspominać,bo najciemniej jest pod latarnią,a biskup nie interweniuje w sprawach,które są iskrą zapalną dla wrogów Kościoła.Podziwiać należy wiernych, którzy trwają mimo wszystko przy Kościele,ale na ile im starczy sił i hartu ducha?Katolicy coraz częściej szukają powrotu do tradycji,gdzie odnajdują prawdziwe źródło wiary.I mimo,iż katolickie kościoły pustoszeją,na niedzielnych mszach często jest tylko kilkadziesiąt osób,to księża nie wpuszczają tradycyjnych kapłanów do pustych świątyń
ponad 1 rok temu / Maria
 
Niestety,hierarchia, ale także większość księży nie zauważa żadnego problemu w kościele i żyją, jak gdyby nigdy nic. Odbywają się jakieś szkolenia i spotkania różnych grup świeckich. Wygląda to wszystko na jakieś "odbębnienie" tematów, że przecież staramy się, spotykamy robimy itd. To nie pedofilia jest źródłem kryzysu w Kościele. Mam już swoje lata, jestem zawsze blisko kościoła i w moim otoczeniu, otoczeniu moich dzieci i znajomych nigdy nie było takich scen i ekscesów. Natomiast z wielką troska obserwuję całkiem inne problemy w moim Kościele. księża bez sutann to już normalka, ale nawet bez koloratek ( to tak, jak ja idąc do miasta zdejmowałabym obrączkę, prawda?),brylowanie na Facebooku jako całkiem fajni kumple, oczywiście nie spotkałam, by któryś otwarcie pisał, że jest kapłanem. Natomiast setki zdjęć z różnych egotycznych podróży, tysiące znajomych wśród których wielu z kościołem nie ma nic do czynienia. Księża, co z bólem przyznam, sa coraz bardziej pazerni
ponad 1 rok temu / Maria
 
Niech p. Kratiuk poda powody, dla których Kościół Katolicki od tysiąca lat nie potrafi uporać się z homolobby, które go niszczy i zatruwa od środka, któremu konserwatyści przypisują genezę pedofilii. Na tym portalu jest artykuł pt. "Święty Pius V o homoseksualizmie księży: odrażający występek karać bez okazywania litości". I co, Pius V też nie dał rady. Wszak jego bulla homolobby nie wypleniła. O pedofilii, homoseksualizmie, zoofilii jako odrażających grzechach księży pisał Benedykt XIV w XVIII wieku, też bez efektu. Jak Paweł III w XVI wieku zrobił raport o stanie Kościoła, ten dokument Inkwizycja wpisała na Indeks Ksiąg Zakazanych. Dziś Franciszek nie osądza. Homolobby jest trwalsze niż bulle, papieże i Państwo Kościelne. A Kościół Jezusa Chrystusa to nie struktura organizacyjna duchowieństwa Kościoła Katolickiego obrządku łacińskiego, ale wspólnota wiary, nadziei i miłości do Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
ponad 1 rok temu / Hanka
 
jest jeszcze jedna kwestia. Atak nie byłby możliwy, gdyby atakujący nie byli pewni, że nie ma już liczących się mediów tzw. głównego nurtu, które zechciałyby stanąć w obronie Kościoła. Atakujący mogą także liczyć na rząd i urzędy, że pozostaną co najmniej obojętne. A jest przecież wielu w rządzie, którzy są tam wyłącznie po to, żeby wspierać ten atak (Gliński, Gowin, Morawiecki, Emilewicz i inni).
ponad 1 rok temu / gorzki
 
Wyznacznikiem świadomości religijnej, wiary w Boga a zarazem dobrym przykładem jest rozmowa,którą miałem ze dwa lata temu z nowo poznanym młodym księdzem. Rozmawialiśmy o zmniejszającej się liczbie wiernych uczęszczających na msze kościelne. Powiedziałem mu, że widzę przyczynę w modernistycznym kościele, gdzie księża odwrócili się tyłem do Boga w tabernakulum i zamiast tego modlą się do ludzi. Ksiądz się roześmiał i odpowiedział, że "gdyby modlił się do pudła" to wierni na pewno by dawno z kościoła wyszli. Nie wiedział jednak, jako to się działo, że przez poprzednie nieomalże dwa tysiące lat nie wychodzili i wiara byłą znacznie mocniejsza.
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
Modlitwa dziękczynna Panie Jezu, dziękuję Ci, że nasz naród osłonisz, uratujesz, podźwigniesz, dziękuję Ci za Twoją miłość do naszej polskiej wspólnoty. Dziękuję i Tobie, Matko Boża, Królowo Polski, że otaczasz nas płaszczem swojej opieki, orędujesz za nami, wspierasz i prowadzisz do Twojego Syna, , Jezusa Chrystusa. Proszę Cię o Matko, umacniaj nas łaską swoją, abyśmy z wiarą i miłością głosili chwałę, miłość i miłosierdzie Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa wśród narodów świata. Amen
ponad 1 rok temu / wincenty
 
Felieton pomija istotny fakt, że mimo posiadanej wiedzy o wielu (delikatnie mówiąc) nieprawidłowościach w kk, kler, a zwłaszcza hierarchowie kościoła nie robili nic, aby oczyścić swoje podwórko z "antykięży". To musiało się tak skończyć. Wytrzymałość ludzka na swoje granice, które zostały przekroczone.
ponad 1 rok temu / eska
 
Człowiek jest wyjątkowym stworzeniem również przez ten fakt, że jego wolność osobista pozwala mu samemu do pewnego stopnia decydować o tym jakimi treściami,jakimi myślami i jakimi obrazami wypełni swoją głowę,swoją pamięć i swoją wyobraźnię; w tym sensie otrzymał przywilej niejako możliwości asystowania przy stwarzaniu samego siebie! Dobrowolne wystawianie się na obrazy epatujące zboczeniem,plugastwem i powstałe z głębokiej nienawiści do Kościoła wpisują się w rodzaj zachowań autoagresywnych niszczących to co w człowieku najcenniejsze :zaufanie,otwartość na drugich, szacunek. Budowanie brudnych i obscenicznych skojarzeń to zastępowanie wrażliwości na drugiego człowieka głębokim sceptycyzmem i rezerwą do wszystkich (skoro nikomu,nawet księdzu nie można ufać...). To sprawdzona wilcza praktyka diabła, by owcę skutecznie oderwać od stada pierwej zanim przypuści się na nią ostateczny i zabójczy atak...
ponad 1 rok temu / Machej
 
Należy POGRATULOWAĆ R.M. i Telewizji TRWAM : krzewienia Nowej Ewangelizacji, budowania GLOBALNEGO , OTWARTEGO, EKUMENICZNEGO KOŚCIOŁA , protestanckich programów i filmów religijnych , reklamowania sekciarskich wspólnot globalnego chrześcijaństwa, zainteresowania polityką i wspierania polityków, przekazywania wiadomości ze >świata
ponad 1 rok temu / iskierka
 
cyt"Procenty, dane. Ile jakich zawodów, jakich orientacji dopuszcza się pedofilii.? i nie widzisz różnicy? w którym z tych zawodów spowiada się udziela sakramentów i ma się misje przewodnictwa duchowego > KAZDY pedofil powinien być ukarany ale ksiądz surowiej
ponad 1 rok temu / co Jurgen
 
Dziękuję za informację. Ubolewam jednak, że zbyt wiele takich informacji znajduje się tylko na tym żydowskim medium.
ponad 1 rok temu / mm
 
Mam nadzieję, że wszystko o którym powyżej obróci się w dobro, nie takie rzeczy w swojej 2000-letniej historii Kościół ptzechodził, różaniec na pewno będzie pomocny
ponad 1 rok temu / Barbara
 
Jedynym ratunkiem jest natychmistowe dofinansowanie telewizji Trwam . Telewizja Trwam z powodu szczupłosci srodków ma mało atrakcyjna ofertę . Biskupi , którym rzeczywiście leży na sercu los kościoła , powinni przesunąć fundusze z wydawania nikomu niepotrzebnej prasy i utrzymywania niszowych rozgłosni radiowych na finansowanie telewizji Trwam . Pewnie warto rozważyc sprzedaż częsci majątku w tym celu , ponieważ majątek koscioła i tak zostanie rozkradziony po wytepieniu katolicyzmu. Istnienie katolickiej , silnej , ogólnokrajowej telewizji jest początkiem drogi do rzeczywistych zmian w Polsce. W tej intencji warto odmawiać różaniec
ponad 1 rok temu / Mirek
 
faktem to są Traktaty Laterańskie i prawo obowiązujące w Watykanie ,poczytaj o wieku przyzwolenia który dopiero w 2013 roku zniósł papież Franciszek ,nawet papież przepraszał ofiary pedofilii ,widać fakty były niepodważalne
ponad 1 rok temu / do Jurgen
 
pogrzeb robi rodzina ,ci co zostają ,boja się wychylić bo nasz kraj jest praktycznie wyznaniowy
ponad 1 rok temu / do ggg
 
Z tekstem sie zgadzam, ale najpierw trzeba zaczac oczyszczac swoje srodowisko, a wtedy wierni zauwaza i pomoga. Bez tego, ani rusz.
ponad 1 rok temu / Lubelak
 
Bezbożny nazizm w 1939 r. napadł na Polskę i przegrał 5 latach, ponad pół wieku walczyliśmy z komunizmem, nasza Solidarność zniszczyła komunizm. Teraz jest zmasowany atak (marksizm kulturowy, gender, heretycy- wszelkiej masci protestanci, rywalizacja ekonomiczna) na nasz kraj wszelkiego zła, ale z pomocą Boską też go pokonamy. Niestety w kazdej walce ponosi się ofiary
ponad 1 rok temu / Czesław
 
Czy pan redaktor naprawdę nie widzi jacy są w Polsce kapłani i... biskupi? Gdyby niesli odważnie wiarę, to nie milczeli by uprzednio w wielu ważnych sprawach. Kościół po długim pontyfikacie został uśpiony, a po konkordacie... kupiony. I skończyła sie tzw. Wiosna Kościoła. Szkoda.
ponad 1 rok temu / katopol
 
Amen...amen...amen... Jesteśmy z Wami Święci kapłani i pragniemy byście się nami OPIEKOWALI i BRONILI i mocą otrzymanego od Boga sacrum kapłaństwa zwycięzali przeklętego antychrysta...
ponad 1 rok temu / Megi
 
Ostatni kraj w Europie? Rozumiem, że Watykan już katolicki nie jest...
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Proszę sobie wejść Różaniec Do Granic Facebook. Nowenna Pompejańska za Ojczyznę na 100-lecie odzyskania Niepodległości.
ponad 1 rok temu / DO- mm
 
Nie wiedzieć czemu , ci którzy wypinają się na kościół,szkalują i plują na niego za swojego życia, kiedy przychodzi na nich kres są chowani po katolicku ...coś tu jest nie tak , albo z ich wiarą ,albo z głowami.
ponad 1 rok temu / ggg
 
Uważam, że to spora przesada. Oni walą propagandą to my walmy faktami. Wystarczy. Procenty, dane. Ile jakich zawodów, jakich orientacji dopuszcza się pedofilii. Kto nawołuje do legalizCji seksu z młodocianymi, kto chce obniżenia wielu i icjacji. O tym trzeba do znudzenia mówić. Msmy tvp, gazety, internet, republikę. A nie siąść i płakać bo kłamią o nas.
ponad 1 rok temu / Jurgen
 
Ja już napisałam list i zaniosłam do mojego biskupa. Musimy pomóc naszemu KK stanąć w prawdzie.
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Trzeba to potraktowac jako katharsis. Kto ma wytrwac wytrwa slabi i watpiacy odpadna ale potem po burzy dobry pasterz bedzie szukal tych zagubionych owieczek zeby powrocily do stada. Tak to byc musi. Modlmy sie za dobrych pasterzy.
ponad 1 rok temu / qba
 
A ja odmawiam nowennę pompejańską za Polskę. I wszystkim polecam - bo to najlepszy pomysł na obchody 100-lecia niepodległości.
ponad 1 rok temu / módlmy się
 
Sprawy ks. Stryczka jednak bym do tego nie mieszała... Właśnie dlatego,że to ksiądz salonowy i sprawa uderza też w sam salon. Poza tym sprawa szybko zniknęła z mediów i za tydzień nikt o niej nie będzie pamiętał. Następnie: sprawe pilotowali sami pracownicy-katolicy ,którzy cale lata nie mogli przebić się ze sprawą do mediów,a przecież im nie zależy na złu dla Kościoła. I kolejna rzecz: sprawa wywołała dobre skutki, bo wydaje się,ze kierownictwo Szlachetnej Paczki będzie zmienione i istniejący i gorszący Kościół krakowski problem będzie rozwiązany. Wiec nie sądzę aby to służyło złej sprawie.....Zazwyczaj z KK odchodzą ludzie młodzi. I niestety zazwyczaj przez złe wychowanie w domu rodzinnym. Jakby byli wychowywani w wierze to atak antyklerykalny by im nie zaszkodził. A atak oczywiście istnieje.
ponad 1 rok temu / Olenka
 
A mój Proboszcz tak świetnie godził "otwartych katolików" z opcji Peło,bo ustawieni na stanowiskach maja kasę i tych od Jarka .... od czasu do czasu powiedział kazanie po ,którym wszyscy czuli się błogo. I jak pisze autor- skończyło się bycie letnim z założeniem " ..dla kazdego coś miłego...". Gdy ludzie porzadni udają ,że nie widza łajdactwa ,te dosiegnie i ich
ponad 1 rok temu / Orwell by nie wymyślił
 
To NIE ŚWIAT ZAGRAŻA KOŚCIOŁOWI to FAŁSZYWI PASTERZE i ZDRAJCY wewnątrz Kościoła Katolickiego wywołują SKANDALE, sieją ZAMĘT i GORSZĄ WIERNYCH. Dlaczego - bo mają PRZYZWOLENIE Watykanu i hierarchów. Dzisiaj dla biskupów liczy się co powiedzą media a NIE CO MÓWI PAN BÓG. Czy ktoś słyszał o BOJAŹNI BOŻEJ ? Zamiast tego co słyszeliśmy latami >Nie lękajmy się. Bramy piekielne Kościoła nie przemogą.< Reszta to tylko PLOTKI i WSTYD POWTARZAĆ czy się PRZEJMOWAĆ. Tylko >ten kto ma powód < obawia się OSKARŻEŃ i nie nadstawi >policzka
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Pieknie napisany artykuł. Gratulacje!!!
ponad 1 rok temu / Agata
 
Panie Krystianie, niech się Pan nie martwi. Dziś jest w Czytaniach o czasie "jesieni w Kościele" ale nie jest to "jesień Kościoła", gdyż każdy czas ma swój koniec na tym świecie, dokładnie jak pory roku. "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: Jest czas umierania... czas wyrywania tego, co zasadzono... czas zabijania... czas burzenia... czas płaczu... czas zawodzenia... czas rzucania kamieni... czas wstrzymywania się od pieszczot cielesnych... czas tracenia... czas wyrzucania... czas rozdzierania... czas milczenia... czas nienawiści... czas wojny...dał im nawet wyobrażenie o dziejach świata, tak jednak, że nie pojmie człowiek dzieł, jakich Bóg dokonuje od początku aż do końca." Możemy tylko to przeczekać. Oby do wiosny Kochani:) Oby tylko przetrwać jesień i zimę!
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Nie negując diagnoz przedstawionych w tym artykule, stwierdzam jednak, że antyklerykalny film jednego reżysera nie ma aż takiej mocy sprawczej, by panikować. To raz. A dwa-kto sobie robi krzywdę? Czy Kościół, który traci...no właśnie kogo? Czy nie przypadkiem ludzi, którzy i tak byli w nim tylko numerami statystycznymi? Czy też może ci ostatni, bo odchodząc pozbawiają się Eucharystii, żywego Chrystusa, łaski Bożej i narażają na wieczne potępienie? Chcę być dobrze zrozumiany. Nie lekceważę sprawy, uważam jednak, że niepotrzebnie "Klerowi" Smarzowskiego robi się reklamę
ponad 1 rok temu / Miklos Zrynyi
 
Czas odzielić ziarno od plew. Czas zobaczyć kto wierny słowom palcem Boga na kamiennych tablicach wypisanym a kto nie! .Czas zobaczyć kto broni słów Chrystusa i za nim iść .a komu jest bliższy modernizm pana tego świata niech idą precz. Budzić pasterzy !
ponad 1 rok temu / sten
 
Dzisiaj jest św. Wacława, który umarł śmiercią męczeńską za Kościół w obronie wiary.. Czyżby ta data była wybrana celowo. Film ?Kler? był głównie nagrywany na terenie Czech, Jego młodszy brat, Bolesław, za namową niecnej matki, Drahomiry, zaprosił Wacława do udziału w konsekracji świątyni, jaką wystawił przy swoim zamku w Starym Bolesławcu ku czci świętych męczenników Kosmy i Damiana. Kiedy Wacław tam się udał, został zamordowany przez siepaczy, nasłanych przez Bolesława. Według podania, mord miał mieć miejsce w samym kościele. Działo się to 28 września ok. 929 roku. Ciało Wacława pochowano w kościele św. Wita, zamienionym potem na katedrę, kiedy w Pradze zostało założone biskupstwo (963). Święty książę został natychmiast uznany za męczennika, a niebawem został głównym patronem kraju. To prawda musimy stanąć pod Krzyżem z Matką Bolesną i św. Janem. Ale kto tego słucha? 2000 lat temu też nie było chętnych!
ponad 1 rok temu / Renata
 
cyt"widzę katolików którzy boją się przyznawać do swojej wiary. Do tego doszło"-to chyba nie w Polsce
ponad 1 rok temu / do rafael
 
Niech kapłani zaczną chodzić w sutannach. A tych, którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na kolanach, nie zmuszają, żeby wstali. ETC, ETC.
ponad 1 rok temu / ena
 
1. Wiarę należy budować na fundamencie - Kościół to Jezus Chrystus i jego oblubienica, a nie tylko duchowni. Wystarczy, że o tym nie zapomnimy, a działania rewolucjonistów pozostaną bezowocne. 2. Trzeba powtórzyć "Różaniec do granic".
ponad 1 rok temu / mm
 
Czas na sobór
ponad 1 rok temu / Bingo
 
Boże,Polacy... padnijcie na kolana "Tylko pod tym krzyżem,tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem"
ponad 1 rok temu / IB
 
Parafrazując, że "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie", tak samo prawdziwych katolików poznaje się w kryzysie Kościoła i tego składającego się z ludu Bożego i tego instytucjonalnego. Cyt. Rdz. 18;32 ?Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu?. co należy tłumaczyć, że choćby pozostało tylko i dziesięciu sprawiedliwych Pan ocali te miasto - kto chce nie wierzy, że tak powiedział Pan, a kto nie chce wierzyć niech posłucha. Ktoś mądrze stwierdził, że może i nieba nie ma, ale co jeśli po naszej śmierci okaże się, że istnieje piekło ?!!
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
Bardzo dobry i wnikliwy tekst. Trzeba zawierzyć kapłanów Matce. A Duch Święty niech wspomaga darami męstwa.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Żaden wpis nie został podpisany nazwiskiem, może najpierw przestać się bać? Żyć prawdą, modlić się, wspierać własnego proboszcza, czyścić Kościół z niegodnych sprawowania posługi, przestać biadolić, bronić własnego kościoła i kapłana przed profanacją i prowokacją, zawijać rękawy.
ponad 1 rok temu / Bogdan Możdżeń
 
Kolejny znak czasów ostatecznych. Zamiast się trwozyć, zadbajmy o swoje zbawienie i dobrym przykładem wskażmy drogę innym. Jeśli Bóg z nami, któż przeciw nam?
ponad 1 rok temu / chrześcijanin na codzień
 
Dziękuę!
ponad 1 rok temu / amico
 
Należy modlić się do ks. Ignacego Skorupki o jego godnych następców.
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 
Będę się częściej modlił za Kościół...
ponad 1 rok temu / qwerty
 
Dzięki wielkie za ten tekst.Mam wrażenie ze od dłuższego czasu Kościół w naszej Ojczyźnie ma pokusę stania się oblężoną twierdzą i walczyć z każdą próbą naprawy i krytyki. Wystarczy wspomnieć reakcje na krytykę biskupa łódzkiego za Jego za daleko idący skrót myślowy, brak reakcji na skandaliczne zachowania panów w koloratkach (Lemanski, Sowa i reszta bandy, która nawet nie zasługuje na miano klechów), czy brak odpowiedzi na list (już drugi arcybiskupa Vegano) przez Watykan, w kontekście nieco szerszym. Jak dodać do tego brak lustracji w polskim Kościele, powtarzanie do bólu wątpliwych "ustalen" dotyczących śmierci bl. księdza Jerzego, niewywietrzona lawenda...Sami sobie zgotowaliśmy ten los. Jaki zatem jest sposób ? Zawsze ten sam i do bólu skuteczny PRAWDA, a nie chowanie od lat głowy w piasek, w imię ochrony obrazu Kościoła. Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / Krzysztof
 
czy naprade spełnią sie slowa coraz czesciej przytaczane na okolicznosc tych czasów iz "zostanie jedynie garstka" czy czasy kiedy pierwsi chrzescijanie potajemnie spotykali sie w obawie o zycie powracaja ?
ponad 1 rok temu / Damian
 
Tak. Pobożni, wierzący, ale bojący się (często słusznie), kapłani - modlimy się za Was codziennie. Nie zostawcie nas.
ponad 1 rok temu / tamiko
 
@trzena Dokładnie tak. Propagatorzy frankfurckiej szkoły filozofii doskonale o tym wiedzą. Dla nich nie liczy się prawda, a powodzenie idei (lewicowej). Prawda jest w służbie idei - stąd taki zalew manipulacji odwołującej się do emocji wyborców. Bowiem w demokracji, tak uwielbianej przez frankfurtczyków, to właśnie emocje skutkujące oddawaniem głosów są jedynie istotne. To z woli ludu bierze się stanowione prawo, a nie z logocentrycznych wywodów. Tak może było, gdy nadzór nad władzą sprawował Kościół. Teraz sprawuje ją rozemocjonowany lud. Lenin też wiedział o tym doskonale. Idzie nowa rewolucja - lud ją sprawi - nakarmiony emocjonalnymi lewicowymi bajkami. Od prawdy już bardzo wyraźnie się odchodzi. Kiedyś naukowcy ateiści starali się sprawiać wrażenie logocentryzmu w dyskucji (np. o aborcji - zastanawiając się, kiedy zygota uzyskuje świadomość). Teraz liczy się tylko MÓJ BRZUCH, bez względu na jakąś tam "świadomość zygoty", a tym bardziej isntienie duszy.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Minął rok 2017 300 lecie masonerii więc zaczął się ostateczny atak na Kościół.Antychryst objawi się oficjalnie światu już bardzo bliskiej przyszłości.
ponad 1 rok temu / wierny
 
Do tego trzeba dodać, że Wyborcza od pierwszego wydania, w każdym wydaniu atakuje Kościół. Taka trucizna sączona po kropelce codziennie zatruwa umysły czytelników, a trzeba pamiętać,że oni sprzedawali 400tyś. sztuk tej "gazety". A efekty są takie, że widzę katolików którzy boją się przyznawać do swojej wiary. Do tego doszło.
ponad 1 rok temu / rafael
 
Logiczna i merytoryczna argumentacja trafia tylko do wąskiego grona ludzi. Bronią masowego rażenia są emocje. Gra na nich antagonizuje ludzi w kwestiach politycznych, światopoglądowych czy religijnych. Nigdy na przestrzeni tysięcy lat nie było możliwości dotarcia tak skutecznie i na tak masową skalę do emocji milionów ludzi. Elektroniczne środki masowego przekazu w zdecydowanej większości są w rękach zła. Po ludzku musimy przegrać. Cała nadzieja w Bogu, to On pysznym się sprzeciwia a pokornym łaskę daje.
ponad 1 rok temu / trzema
 
Piękny apel na koniec. Piękny!
ponad 1 rok temu / katolik
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.