DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Jerzy Wolak: Stulecie masowej eksterminacji

Jerzy Wolak: Stulecie masowej eksterminacji
PCh24

Już od stu lat dokonuje się w świecie powszechnej eksterminacji w majestacie prawa. Ów zbrodniczy proceder rozpoczął się dokładnie przed wiekiem w Rosji, by w ciągu kilkudziesięciu następnych lat ogarnąć cały ziemski glob. I do tego stopnia weżreć się w serca i umysły, że miliony widzą w nim nie zbrodnię, lecz słuszny wybór.

 

18 listopada 1920 roku nakazem swego przywódcy Lenina Rosja Sowiecka jako pierwszy kraj na świecie zniosła „wszystkie ustawy ścigające sztuczne poronienia”, czyli formalnie zalegalizowała aborcję. Był to jeden z pierwszych dekretów wodza międzynarodowego komunizmu i jako taki rzuca wyraźne światło na główny cel komunistycznej rewolucji, którym jest nic innego jak bezkarny mord w majestacie prawa.

 

Zanim jeszcze powstanie gułag, zanim rosyjską ziemię skrępuje drut kolczasty, Lenin już wydaje pierwszy rozkaz eksterminacji – i to tych najsłabszych i najbardziej bezbronnych. On już wie, że może sobie na to pozwolić – właśnie okpiwszy Polaków zawieszeniem broni faktycznie wygrał z nimi wojnę, wskutek czego nie ma już wątpliwości, że wkrótce zmiażdży Wrangla i Machnę. Może więc swobodnie zacząć rządzić Rosją tak, jak tego zawsze pragnął: żelazną pięścią, knutem i naganem – siejąc strach, śmierć i zniszczenie. Znamienne, że na pierwszą ofiarę swej ludobójczej misji wybrał tych, których skargi nikt nie usłyszy. Tylko Bóg. Ale Lenin w Boga nie wierzył.

 

Trzy lata wcześniej, w drugiej tajemnicy fatimskiego orędzia Matka Boża zapowiedziała, że Rosja rozprzestrzeni swe błędne nauki po całym globie. Dziś – z perspektywy stulecia – możemy śmiało orzec, iż właśnie ten z rozprzestrzenionych po świecie licznych błędów Rosji okazał się najpowszechniejszy i najbardziej brzemienny w tragiczne skutki. Cóż bowiem znaczy sto milionów ofiar komunizmu wobec, ostrożnie licząc, miliarda (niektórzy szacują, że półtora czy wręcz dwa miliardy, a kto wie, czy w istocie nie jeszcze więcej…) eksterminowanych w wyniku legalnego „zabiegu przerwania ciąży”?!

 

Sowiecka Rosja rozprzestrzeniła swe błędne nauki po świecie drogą wybitnie sprawnej machiny propagandowej. Przez całe dekady użyteczni idioci z Zachodu wpatrywali się w nią jak w niedościgniony wzorzec, a lepsi od nich cwaniacy z Kremla pod maską konwergencji, w którą tamci naiwnie wierzyli, sączyli w dusze Zachodu czyste zło.

 

Zło przed wiekiem wylane niepostrzeżenie wsiąkało w glebę niegdyś wolnego świata, czyniąc go sukcesywnie kolonią szatana. Bo cóż napawa Lucypera większą satysfakcją niż działanie, które jednocześnie niszczy Boże dzieło i podważa Jego wyłączne prawo do własnego stworzenia?

 

Aborcja to mord założycielski nowoczesnego świata, który z definicji neguje dane ludzkości przez jej Stwórcę prawa, zasady i wartości. Czyż bowiem świat, który zakosztował masowej eksterminacji, będzie w stanie dostrzec jakąkolwiek aberrację? Gender, queer, płciową niebinarność? Żadną miarą! Gdzie brak szacunku dla samego życia, kogóż obchodzi sposób jego marnowania…

 

Gdyby nie aborcja, świat wyglądałby zgoła inaczej. Jak? Z całą pewnością piękniej – nie szpeciłyby go plamy krwi niewinnej (której nie widzą tylko ludzie zaślepieni grzechem, gdy wszystkich innych kłują one boleśnie w oczy). Świat bez aborcji byłby czystszy, bo aborcyjna mentalność łatwo rozlewa się na inne sfery ludzkiej aktywności i trwale je brudzi. Świat bez aborcji byłby nieporównanie bogatszy. Pomyślmy tylko o nieprzeliczonej rzeszy tych, którym nie dano się urodzić. Z całą pewnością – bo tego dowodzi zwykła statystyka – w gronie miliarda (a może półtora miliarda, może dwóch, a kto wie, czy nie jeszcze więcej…) eksterminowanych ludzkość straciła niejednego Michała Anioła, Mozarta czy Szekspira; Archimedesa, Fleminga czy Teslę; niejedną Joannę d’Arc, Hildegardę z Bingen czy Izabelę Kastylijską; lub Marię Agnesi, Marię Skłodowską czy Astrid Lindgren.

 

I to ma być wybór? Tak przecież – wyborem – nazywają aborcję jej fanatyczni wyznawcy. Cóż to jednak za wybór, którego wynik stanowi śmierć? To wybór absolutnie nie do przyjęcia – nie tylko dla chrześcijanina. Żeby go zdecydowanie odrzucić, wystarczy być normalnym człowiekiem. Żaden normalny człowiek nie akceptuje zbrodni. Aborcja zaś ponad wszelką wątpliwość jest zbrodnią. Czyż bowiem nie jest morderstwem z premedytacją: chcianym, zaplanowanym i przeprowadzonym z zimną krwią?

 

Świat ufundowany za zbrodni nie ujdzie przed gniewem Boga, ku któremu krew naszych braci nienarodzonych „głośno woła z ziemi” (Rdz 4, 10). Nowoczesny świat nie uniknie srogiej kary, albowiem „zapłatą za grzech jest śmierć” (Rz 6, 23). Wystarczy, że Sprawiedliwy Sędzia sięgnie po prawo, które sam podyktował: „Życie za życie” (Pwt 19, 21). Stulecie legalnej aborcji przyniosło unicestwienie co najmniej miliarda (a może w istocie znacznie więcej…?) istnień ludzkich – nietrudno zatem policzyć, ilu spotka „śmierć druga – jezioro ognia” (Ap 20, 14).

 

Możemy powstrzymać karzącą dłoń – bo Pan nie chce zguby grzesznika, lecz jego nawrócenia – od nas samych zależy, czy pójdziemy tą drogą. A czasu nie ma zbyt wiele – wszak „już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona” (Mt 3, 10).

 

Chcesz ratować planetę? Pomóż ją wyleczyć z raka aborcji!

 

Jerzy Wolak

 

 

 Wersja elektronicza dostępna jest TUTAJ

Czytaj także:
DATA: 2020-11-19 07:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

źle na to patrzycie ,źle wychowujecie ,bo nikt siłą nie zagania kobiet -one same o tym decydują i nie łudźcie się ze gdyby nie robiły tego w klinikach nie robiły by wcale ,umierały by jak wieki wcześniej bo to zawsze było ,tak wychowujcie żeby nie podejmowały takich decyzji
10 dni temu / chyba
 
Zbrodnia ludobójstwa została zdefiniowana w konwencji z 9 grudnia 1948 r. w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa. Zgodnie z art. II zbrodniami ludobójstwa są następujące czyny dokonane w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych: a zabójstwo członków grupy, b spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia psychicznego członków grupy, c rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego, d stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy, e przymusowe przekazywanie dzieci członków grupy do innej grupy. ... - Aborcja to jedno, ale Co z pow. nie dotyczy Polaków
14 dni temu / AndzrejBR
 
Od 1980 roku wedle statystyk zamordowano 1,5 mld dzieci nienarodzonych. Liczba zamordowanych przez komunizm blednie wobec tego morza krwi. Warto zadać sobie pytanie, czy świat zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakiś przyjdzie zapłacić ludziom, gdy sprawiedliwość Boża będzie chciała się dopełnić? Na razie człowiek ma za nic Miłosierdzie Boga, mając też za nic Jego zachętę do nawrócenia. Ta niewielka relatywnie grupa ludzi na świecie żebrząca o Miłosierdzie Boga wyprasza jeszcze Jego zmiłowanie dla świata. Co jednak będzie, gdy jej zabraknie?
16 dni temu / Krakusik
 
100 milionów ofiar komunizmu to w samtm tylko Związku Radzieckim. Są jeszcze Chiny, Kambodża, Wietnam, Korea, Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Niemcy, Etiopia, Kuba, Wenezuela, Nikaragua, Chile, Hiszpania.
16 dni temu / Robert
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.