DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Nick - straszne, że masz rację : "Pod latarnią najciemniej; robota w amasońskiej masce w akcji" @Andrzej Br - cudownie, że masz "lekarstwo" na te amasońskie akcje - Adoracja codzienna Najświętszego Sakramentu!
9 miesięcy temu / apanaczi
 
Jak możesz wymagać bezstronności w takim temacie od autora, który jest katolikiem?! Katolikiem, jak widać gorącym. Prawdziwie wierzący człowiek nie może przecież być bezstronnym w momencie, gdy na naszych oczach dokonują świętokradztw, poniżają Naszego Zbawcę, stawiając Go na równi z jakimiś bałwanami czy wręcz demonami, gdy wnoszą nieczyste przedmioty do Domu Bożego i planują podmienić nam Kościół. Mnie się ten tekst bardzo podoba, jak zresztą każdy pokazujący prawdę, których na tym portalu nie brakuje. Dziękuję za to i serdecznie pozdrawiam całą Redakcję. Szczęść Wam Boże.
9 miesięcy temu / @Mama
 
Jednym słowem to już nie kościół katolicki a unia Światowa religijna? Już mamy ONZ,WHO,UE i in.tworzone w okreslonym celu czy dobra ludzi? narzucające nam swoje mądrości. Czego chciała od Papieża jakie były cele, intencje spotkania z Papieżem Bergolio Melindy Gates?
9 miesięcy temu / Sam
 
Pomału, pomału dociera, bestia przybiera widzialne oblicze. Tylko jak jej uciec, kiedy już JEST?! Gdy Obrońcy Tradycji grzmieli na trwogę, to cały świat kochał uśmiechniętego JXXIII, potem "ubogiego" PVI, potem bo Polak przecież, potem bo pancerny wielki, ale teraz już tej żaby nie da się przełknąć i wołacie TRWOGA! - więc gdy trwoga to do Boga, bo po ludzku już oddaliśmy wszystko co było nam w depozycie przekazane! Teraz daremne żale, próżny trud . . . Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, ile się da i aż do skutku! Królową Polski Panią Gietrzwałdzką błagając o Pośrednictwo! Chociaż tyle, i to BEZWARUNKOWO!
9 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Podczas spotkania z najwyższą radą mnichów buddyjskich Sangha w Kaba Aye Center 29 listopada 2017 r. przy świątyni Światowego Pokoju, papież Franciszek ..... miał ściągnięte buty dla uszanowania miejsca? Do Meczetu Hassana w Casablance nikt nie wchodzi w butach ..każdy musi ściągnąc by wejśc .. jak turyści zachowują się w świątyniach katolickich w Polsce...przykład Kościół Mariacki?
9 miesięcy temu / Tyurysta
 
Elementem powodującym wewnętrzny kryzys w KK to częściowe przeszczepienie na grunt katolicki protestanckich zasad "liberum arbitrum" - a ten wolny wybór wprowadził relatywizm i permisywizm a jeszcze wzmacnił go panujący w świecie "duch czasu" o obliczu antyreligijnym - antykatolickim i "propaganda grzechu"któremu przewodzi masoneria. Tzw."postępowi" reformatorzy KK zaczęli lansowac żle rozumiane aggiornamento - tym samym zdradzając i rozmywając własną tożsamośc,a owoce tego widzimy obecnie.Także prowadzony ekumenizm nie powinien relatywizowac Prawdy którą posiada w pełni KK.Gdyż przyjażń z Panem Bogiem można budowac wyłącznie na Prawdzie a nie dostosowywac Ewangelię do anty-ewangelii,by się podobac światu.
9 miesięcy temu / t
 
@mamas: górale i Ślązacy zdejmują czapki z głów przed majestatem. Ci Indianie zostawili je na głowie siedząc tyłem do Jezusa w Tabernakulum.
9 miesięcy temu / Grzegorz
 
Redaktorze, widzę, że Pan też domyśla się "co w trawie piszczy". Dziękuję za artykuł.
9 miesięcy temu / Michał
 
Po co byli gwardziści papiescy. Żeby strzec Watykanunprzed atakami i profanacją. Watykan miał zostać święty, nietknięty. To kapłanów się wysyłało na misje do dzikich... W dzisiejszych czasach to dzikich, wprowadza się do największej świątyni Katolików... Chyba coś nie tak..
9 miesięcy temu / Mlody
 
Ci co to promuja i przyzwalaja na to daja dowod na to ze pojecie sacrum jest im calkowicie obce mozna powiedziec ze sa niezdatni do tego by ukazac tym ludziom ogrom i potege Boga ,ktory znajduje sie wlasnie przed ich oczyma.Wyglada to na dzialanie celowe by przy tym naduzycia ,ktore bola szeregowego katolika i na ktore jest zmuszany wciaz patrzec bledly.Istnieje tez obawa iz ci ludzie sa poprostu wykorzystywani cos na wzor podpuszczonych przez wrogie Kosciolowi kregi uczestnikow parad sodomskich.By niszczyc od wewnatrz to co nienaruszalne.Czyli pod latarnia jest najciemniej robota w amasonskiej masce w akcji.
9 miesięcy temu / Nick
 
@gina2000 Dokładnie tak samo pomyślałam!
9 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Każdy do kościoła ubiera się jak najlepiej,więc jeśli to indiańscy,gorliwi katolicy spotkali się na mszy,to jestem w stanie zrozumieć,że ktoś elegancko się ubrał.Dla jednego elegancją będzie złotogłów,dla drugiego drogie pióra w nakryciu głowy,dla innego będzie zaś długa kolorowa szata.Tutaj,jednak,wychodzi na to,że to jakiś klub dyskusyjny zebrał się na obrady.Tylko dlaczego w kościele?Innego miejsca na obrady klimatyczne nie było?I dlaczego miesza się dekalog,Pismo Święte i nauki doktorów Kościoła z ekologicznymi dyrdymałami i jakimiś pogańskimi wierzeniami ludów pierwotnych?
9 miesięcy temu / szok!
 
Prosiłabym jednak mniej własnych emocji, ironizowania i... rzadko używanych wyrazów, może jakaś głupsza jestem, ok, ale mnie się właśnie źle taki tekst czyta, chociaż temat bardzo ciekawy, ale wolałabym większą bezstronność w opisywaniu faktów. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję bardzo za prowadzenie Waszej strony, która jest niezmiernie cenna i wartościowa :
9 miesięcy temu / mama
 
Jesli nawet piuropusze sa tylko nakryciami glowy, ozdoba, to dlaczego siedza w kosciele tylem do oltarza?
9 miesięcy temu / gina2000
 
Nie rozumiem dlaczego w piuropuszu nie można do kościoła, ale można np. w stroju góralskim, śląskim albo innym regionalnym
9 miesięcy temu / mamas
 
Nie jestem ekspertem w temacie indian, ale jak się poszuka, to jest napisane na wielu stronach, że pióra w kulturze indiańskiej są talizmanami a same PIÓROPUSZE mają znaczenie religijne oczywiście nie chrześcijańskie. Także te pióropusze na głowach, to nie tylko tandetna ozdoba jak rozumiem.
9 miesięcy temu / niestety
 
Oj ucieka Pan Jezus. Uciekają Jego słowa. Gdzieś chowa się Jego Nauka. To jest jakieś pomylenie, co się wyprawia. Komu nudzi się głęboki skłon przed Krzyżem, przed Eucharystią, ten zawsze błądzi. Będzie łopotać jak flaga na wietrze.
9 miesięcy temu / marcin
 
Dobry artykuł. Dziękuję.
9 miesięcy temu / kwiatek77
 
Nakrycia glowy, takie jak miedzy innymi pioropusze, wskazuja na odrebnisc i nipodpozadkowanie sie innemu krolowi, czy tez kaplanowi niz ja sam. Ewentualnie swiadczy o pewnej rownosci pomiedzy szmanami. Dlatego zgoda na takie zachowanie, jak pioropusze szamanskie, nje jest zadna inkulturacja, jest wylacznie synkretyczna postawa, dajacw swiadectwo utraty wiary w boskcs i poslannictwo Jezusa Chrystusa. Postaiwnie Boga jedynego wsrod innch "rownych" Mu bostw, bo przeciez On sam dopuscil pluralizm religijny. Czy trzeba to komentowac? Trzeba dziala gloszac Ewangelie, ktora jak uczy nas Chrystus bedzie glosem sorzeciwu wobec balwochwalstwa! Miecz przyniosl nasz Pan, Jezus Chrystus, nie pokoj!
9 miesięcy temu / Trad
 
Jak zawsze celnie, z dowcipem i polotem. Takie teksty się po prostu dobrze czyta. Więcej red. Wolaka.
9 miesięcy temu / Iw
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.