DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Prości Apostołowie skutecznie przemienili świat, rzucili na kolana potężne Cesarstwo Rzymskie. Rzucili na kolana bo sami trwali na w pokornej uniżonej postawie przed Panem Jezusem Chrystusem wypełniając Jego WOLĘ. A dziś? Kościół katolicki, który miał WŁADZĘ światową staje się jednym z wielu kościołów PARTYKULARNYCH jedną z wielu dróg zbawienia. Warto przypomnieć wywiad z Bp Gądeckim z 2008 r. gdzie powiedział, że zbawienie realizuje się u żydów przez Mojżesza. Nasi Pasterze nie tylko stoją ale siedzą tyłem do Najświętszego SAKRAMENTU . Zamiast głosić Ewangelie Jezusa głoszą Nową Dobrą Nowinę o RAJU NA ZIEMI budowanym przez różne religie, które sie dopełniają. Organizują struktury polityczne i filantropii / fundacje mającej wybawić świat od nieszczęść, głodu i wojny. Posoborowi, humanistyczni i sentymentalni papieże ogłosili, że Katolicy, żydzi, muzułmanie, islamiści, sekciarze, heretycy, ateiści to JEDEN LUD BOŻY stanowiący kościół. I co jest JAKIŚ SPRZECIW
1 dzień temu / Małgorzata
 
Apostołowie byli w swoim czasie ludźmi którzy kierowali się często przyziemnymi sprawami. Stchorzyli m.in w tej niezwykle trudnej drodze na Golgote. Można to nawet potraktować jako gest apostazji ale jednak potem powrócili i zrehabilitowali się. Tworząc wspaniałą historię. Wtedy jednak nie mogli na wszystko patrzeć tak jak my patrzymy czyli na całą historię którą potem dopiero stworzyli m.in imperium chrzescijanskie conajmniej dorownujace tym innym.
3 dni temu / gldar
 
Autor odrobił lekcje i napisał dobre wypracowanie na zadany temat. Ale przypomniały mi się stare czasy, gdy w liceum - przed reformami! - polonista ćwiczył nas w argumentacji do wypowiedzi nakazując połowie klasy pisać wypracowanie "za" daną tezą, a drugiej - "przeciw" tej tezie. Potem porównywaliśmy siłę przekonywania. Pewnie dałoby się coś takiego tu powtórzyć, ale nie w 980-znakowym komentarzu. Poprzestanę więc na tym, że Apostołowie nie wystąpili przeciw Imperium Rzymskiemu i nie oni je obalili! Upadło, podobnie jak imperia późniejsze z ZSRR włącznie, pod ciężarem swej niewydolności organizacyjnej i zepsucia. Załatwili to barbarzyńcy chciwi łupów. Czy nam to dziś czegoś nie przypomina? Bezdyskusyjną zasługą chrześcijaństwa jest przeprowadzenie cywilizacji łacińskiej przez tzw. "wieki ciemne" i uchronienie dużej części dorobku intelektualnego antyku - dzięki kilkuset irlandzkim mnichom pracowicie przepisującym rękopisy. Ale kto uchowa nasz dorobek?
3 dni temu / Powtórka
 
Właśnie! A teraz?!
5 dni temu / Paweł K.
 
List św. Pawła do Rzymian 13 \\ Posłuszeństwo władzom\\ 13 Bądźcie posłuszni władzom sprawującym rządy. Każda władza pochodzi bowiem od Boga. Ci, którym podlegacie, również zostali więc powołani przez Niego. 2 Kto przeciwstawia się władzy, burzy porządek ustanowiony przez Boga i sam ściąga na siebie karę. 3 Ludzie sprawujący władzę nie są postrachem dla tych, którzy postępują dobrze, ale dla czyniących zło. Nie chcesz żyć w strachu przed władzą? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę! 4 Bóg ustanowił rządzących dla twojego dobra. Ale jeśli łamiesz prawo, masz się czego bać! Władza potrafi bowiem przywołać przestępców do porządku. Będąc na usługach Boga, wymierza karę tym, którzy postępują źle. 5 Dlatego należy się jej podporządkować?nie tylko z powodu możliwej kary, ale ze względu na własne sumienie. 6 Z tego samego powodu należy płacić podatki. Urzędnicy państwowi pełnią bowiem swoją służbę z Bożego polecenia.
5 dni temu / Ryś
 
Oczywiście, można zapytać, czy nauczanie apostolskie znalazłoby odzew, gdyby nie było filozofii greckiej. Św. Hieronim, wielki autorytet naukowy i teologiczny, tłumacz, komentator i wydawca Starego i Nowego Testamentu tzw. Vulgata pisał w dziele De viris illustribus: "Lucjusz Anneusz z Korduby, uczeń stoika Sotiona i stryj poety Lukana, odznaczał się niezwykle wstrzemięźliwym trybem życia, Nie umieściłbym go w katalogu świętych, gdyby mnie nie skłoniły do tego powszechnie czytane listy Pawła do Seneki i Seneki do Pawła. W listach tych Seneka, chociaż był wychowawcą Nerona i w owym czasie człowiekiem niezmiernie wpływowym, zauważa, że życzyłby sobie mieć takie znaczenie wśród swoich, jakie miał Paweł wśród chrześcijan. Seneka został skazany na śmierć przez Nerona dwa lata przed męczeńską śmiercią Piotra i Pawła." Nieco później do tej korespondencji odwołał się inny wielki doktor Kościoła, św. Augustyn Listy 153,14.
5 dni temu / Ryś
 
w dzisiejszej sytuacji tekst jest asekuracją
6 dni temu / ale
 
Piękny, mądry i dający nadzieję tekst!
6 dni temu / niezapominajka
 
Św. Mateusz pochodził z rodziny kapłańskiej, umiał pisać. W óczesnej podbitej Judei kapłani mieli również drugi zawód którym zarabiali na utrzymanie.
6 dni temu / zz
 
Tekst jest dobry bo bazuje na najmądrzejszej księdze czyli Biblii. Madrosc Slowa Bożego mozna odkrywac latami i jeszcze bedzie dużo do zglebiania. Jest to ksiega historyczna i profetyczna.
6 dni temu / Second
 
Budujące.
6 dni temu / Maru
 
Genialny tekst...
6 dni temu / Nadwarcie20
 
Mądrość i erudycja. Chciałoby się słyszeć takie kazania w kościele.
6 dni temu / Piotr K.
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.