DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

„Jerusalem Post” usunął słowa o „polskiej komorze gazowej”. Autor artykułu pozostaje jednak uparty

„Jerusalem Post” usunął słowa o „polskiej komorze gazowej”. Autor artykułu pozostaje jednak uparty
By Antony Stanley from Gloucester, UK (Auschwitz Uploaded by russavia) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Po protestach ambasady RP w Izraelu i organizacji „GermanNaziCamps” izraelski dziennik „Jerusalem Post” zamienił słowa „polska komora gazowa” w artykule młodego działacza organizacji „OneVoice Israel” Tala Harrisa o ludobójstwie Ormian na „nazistowska komora gazowa”. Sam autor artykułu nie uważa jednak, że popełnił błąd ani, że sfałszował historię pisząc o „polskich komorach gazowych”.

 

Tal Harris oburzonym polskim użytkownikom Twittera odpisał, że „w Polsce panował w czasie niemieckiej okupacji antysemityzm” i przesłał im listę – jego zdaniem – polskich obozów koncentracyjnych. „Polskie” były według niego obozy w Bełżcu, Sobiborze, Auschwitz i Majdanku.

 

„Nie zaprzeczam, że to Niemcy byli odpowiedzialni za Holocaust, ale niedobrze się robi, gdy ludzie uważają, że antysemityzm i Polska to jak olej i woda” – pisze Harris na Twitterze. Dodaje również: „Czy ty jesteś jednym z tych obrażonych polskich Twitterowców, którzy uważają, że ich dziadkowie byli filosemitami pod niemiecką okupacją? To pojedź do Kielc i Jedwabnego” – apeluje.

 

Źródło: wPolityce.pl

KRaj
DATA: 2015-04-30 18:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Komorowy Polska to kraj tolererancjii
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Niezależnie z jakich powodów to czyni, to jednak ograniczony osobnik.
ponad 4 lata temu / iberalles
 
Dlaczego Polacy w okresie międzywojennym nie lubili pewnej grupy narodościowej. Czas przypomnieć pewne zachowania z czasów rozbiorów i najazdu bolszewików z 1920 nie licząc z 17 września. Dla polaków w czasach międzywojennych to była bliska sprawa. My też powinniśmy o tym pamiętać Ale mimo tego nie pomagali niemcom poza pewnym marginesem - AK stwierdziła jasno za coś takiego wyrok kula w łeb. I mimo tych faktów historycznych ciągle nas oskarżają
ponad 4 lata temu / Xeibos.pl
 
Cel jest jasny - wyłudzić 65000000000 $ od polskich szabes... ostrzyc do cna Polaków i... wprowadzić się jako władcy polin - nowego izraela. By żyło się lepiej "wybranym"
ponad 4 lata temu / Jacek
 
Polska to kraj tolerancji. To Niemieckie zbiry z pod brunatnej flagi zamordowali m in Obywateli Polski wyznania Mojżeszowego.Katolicy w Polsce modlą się o nawrócenie Żydów.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Tal Harris, pojedź do Monachium i zaprotestuj przeciwko wychwalaniu członków "Białej róży" (rodzeństwo Scholl, prof. Huber itd), bo w twoim rozumowaniu jednostki, to cały naród.
ponad 4 lata temu / Bronek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.