DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

„Jerusalem Post” szkaluje gen. Andersa: Polacy traktowali Żydów tak samo jak Niemcy

„Jerusalem Post” szkaluje gen. Andersa: Polacy traktowali Żydów tak samo jak Niemcy
fot. via Wikimedia Commons

Według izraelskich dziennikarzy, w armii Andersa panował powszechny antysemityzm, a żołnierze żydowskiego pochodzenia byli zmuszani do opuszczenia jej szeregów.

 

„Jerusalem Post” opublikowało artykuł pt. „Dokumenty USA z 1946 r. ujawniają, że Polacy traktowali Żydów tak samo jak Niemcy”, w którym wskazuje, że nastroje antysemickie w powojennej Polsce były na porządku dziennym. Dostało się się także żołnierzom 2 Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa, którzy mieli wykazywać się takim antysemityzmem, że „żydowscy żołnierze czuli się przymuszeni do opuszczenia jej szeregów i przyłączenia się do innych sił alianckich”.

 

Do całej sprawy odniosła się córka generała senator Anna Maria Anders. – Warto przypomnieć, że pochodzenie żydowskie miało około 3 000 żołnierzy 2 Korpusu Polskiego. Zostali uratowani z „nieludzkiej ziemi”. Pozostanie w ZSRR dla większości z nich oznaczałoby pewną śmierć – wskazała córka bohatera.

 

Na zarzuty dotyczące zmuszania żołnierzy żydowskiego pochodzenia do dezercji Anna Maria Anders odpowiedziała, że opuszczali oni szeregi armii dobrowolnie, za cichym przyzwoleniem ojca. Nie ponosili jakichkolwiek konsekwencji, a po opuszczeniu armii brali czynny udział w budowaniu od podstaw armii izraelskiej.  - Warto wskazać, że w armii generała Andersa był m.in. Menachem Begin, późniejszy izraelski Premier – dodała senator.

 

„Jerusalem Post” powołuje się na dokument, którego nie można sprawdzić, bo nie został on ujawniony czy też udostępniony choćby w postaci fotografii. Dodatkowo, izraelska gazeta wskazuje, że „obecne przejawy antysemityzmu są kontynuacją działań grup prawicowych sprzed 1939 r.”.

 

Źródło: tvp.info

PR


DATA: 2018-03-02 12:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nigdy nie sądziłem, że na starość będę sympatyzował ze szmalcownikami....a jednak...
25 dni temu / Gideon
 
Brak słów --- przemilczeć czy mówić prawdę szkoda pewnie strzępić język bo ta nacja jest bardzo podła, mściwa i nie znosi żelaznej prawdy o nich samych, nawet przeczepili się do generała Andersa ,któremu powinni zawdzięczać i postawić pomnik w Izraelu .Raz na zawsze zamknąć księgę Żydowską i nie zajmować nimi . Jeżeli mówić prawdę o nich to oni,również powinni rozliczyć się ze wszystkich popełnionych zbrodni nawet tych ostatnich w Palestynie , a nie wiecznie ubolewać że to im się dzieje zawsze krzywda i wywoływać głośno i celowo że wszyscy są antysemitami a oni są cacy i zasługują na pochwałę ----- nie nie nie prawda ,prawda ,prawda a nie obłuda i kłamstwa żydowskie. Skończył się czas uległości i zatajania prawdy o żydach .
3 miesiące temu / holender iwan
 
skąd bierze się nienawiść do żydów? odpowiedż od żydów
3 miesiące temu / janko
 
Jedyny naród który robi korzyści na śmierci współbraci...
3 miesiące temu / BodzioM
 
Polecam De Profundis Melchiora Wańkowicza, tam jest prawda o Armii Andersa i Źydach, którzy przekonania syjonistyczne postawili ponad ojczyznę co dała im chleb. Ocaleli z pożogi dzieki 'anysemityzmowi'. Czesto pisza ze ?inni ludzie? im pomogli sie wydostac z ?tej okropnej Polski?, zapominajac dodac ze to byli Polacy. To oni zbudowali dzisiejsze izraelskie piekło. To ich potamkowie pchają się dziś do Polski. Tylko czy ta lewantyzacja jest nam potrzebna? W Izraelu, po roku 1948, tych co ocaleli uważano za największych drani, choć nie do końca była to prawda, to jednak coś w tym było. Nie należy też sądzić, że Żydzi w Palestynie posiadają jakąś znaczącą wiedzę o II wojnie światowej, przeważnie oparta jest ona na holywoodzkich filmach i emocjach dawnych ubeków z emigracji 1968. Gomułka jak faraon popędził ich precz. Golda Meir była mu za to wdzięczna.
3 miesiące temu / Zygmunt Jaslowski
 
Ten narod nieda nam spokoju taka maja mentalnosc ze polak jest unich tylko smieciem lub niemyslaym zwierzeciem tylko aby na nich pracowal Znam to BD.przez 30 lat bronilem polski ale nasze rzady i, sprzyjaly i nagradzaly a prezydenci szkalowali nas za Jedwabne
3 miesiące temu / [email protected]
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.