DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2018 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

„Jerusalem Post” oskarża prof. Żaryna: wznieca antysemickie nastroje w Polsce!

„Jerusalem Post” oskarża prof. Żaryna: wznieca antysemickie nastroje w Polsce!

Popularna izraelska gazeta „Jerusalem Post” skrytykowała senatora RP i historyka, prof. Jan Żaryna za zdecydowaną odpowiedź na oskarżenia Polski o antysemityzm.

 

Gazeta przypomniała, że senator PiS, prof. Jan Żaryn, twardo odpowiedział na zarzuty o rosnący wśród Polaków antysemityzm. Wypowiedziała je ambasador Izraela w Polsce podczas obchodów rocznicy Marca’68. Anna Azari, która przyznała, iż „przez ostatnie półtora miesiąca już wie, jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie - nawet, kiedy w kraju prawie nie ma Żydów”.

 

Zdecydowanie na te słowa zareagował senator PiS. – Jeżeli ktokolwiek będzie uważał, że rządy Prawa i Sprawiedliwości w jakimkolwiek stopniu nawiązują do hucpy żydowskiej prowadzonej przez aparat partyjny ‘68 roku, czyli przez moczarowców, to ja na pewno takiej osobie nie podam ręki – ocenił i dodał: - Jeśli robi to ambasador obcego państwa, to może powinniśmy prosić tę panią o opuszczenie kraju.

 

Ta wypowiedź nie spodobała się gazecie „Jerusalem Post”, która przypomniała, że słowa te padły w trudnym dla relacji Polski i Izraela momencie – okresie sporu o nowelizację ustawy o IPN.

 

Gazeta pisze też, że w związku z kryzysem dyplomatycznym w Polsce doszło do „fali antysemickich wypowiedzi w Internecie” i „kilku antysemickich wystąpień”, które potępiła Azari. Jako dowód, gazeta przytacza wyliczenia lewicowej organizacji „Nigdy więcej”, zajmującej się m.in. tzw. „mową nienawiści”. Szkoda, że pominęła antypolskie wystąpienia w Izraelu, jak pomalowanie swastykami wejścia do ambasady polskiej.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2018-03-12 15:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

zamknąc muzeum Pollin !to antypolska placowka.Obraza Polaków za nasze pieniądze, z ktorych jest utrzymywana !
8 miesięcy temu / erol
 
Święty Jan Paweł II nauczał, że antysemityzm jest grzechem ciężkim.Zapomniał niestety,określić co to jest ten antysemityzm, i jak tu odpowiedzieć na pytanie "ile razy to było".
9 miesięcy temu / anty
 
to straszne, nazwali mnie antysemitą- kury przestaną się nieść, słońce już nigdy nie wzejdzie, krowy przestaną się cielić, zabraknie interneta. Ziew.
9 miesięcy temu / siergiej
 
Nie podniecajcie się brukowymi, żydowskimi gazetkami ściennymi. A Ta pani powinna zostać osunięta z ambasady, z powodu braku profesjonalizmu.
9 miesięcy temu / DNA
 
czyżby wszyscy żydzi nie dostali tego co im się należało wypłaty były stale od 1939 do 1945 w wielu miejscach a teraz przyjeżdżają a kasy już nieczynne dobrze że chociaż za bilet do muzeum płacą
9 miesięcy temu / hahaha z kałacha
 
Dlatego Polacy powinni zacząć głosujcie na Polaków z transparentnymi życiorysami ich ojców i dziadów .Tacy potrafili by odpowiedzieć temu zalewowi antypolonizmu.
9 miesięcy temu / Wojciech
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.