DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Jerozolima: błogosławieństwo relikwiami Krzyża zamiast procesji Niedzieli Palmowej

Jerozolima: błogosławieństwo relikwiami Krzyża zamiast procesji Niedzieli Palmowej
fot. pixabay.com/Creative Commons CC0/pompi

W Niedzielę Palmową administrator apostolski łacińskiego patriarchatu Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa pobłogosławi z Góry Oliwnej Jerozolimę i cały świat relikwiami Krzyża Świętego. Wcześniej odmówi specjalną modlitwę o uchronienie przed pandemią koronawirusa.

 

Według tej informacji w wydawanym przez franciszkanów w Ziemi Świętej czasopiśmie „Terre Sainte Magazine”, uroczystość rozpocznie nabożeństwo Słowa Bożego w kaplicy „Dominus Flevit” (Pan zapłakał). To miejsce powyżej Ogrodu Getsemani na Górze Oliwnej opisuje Ewangelia św. Łukasza, gdy Jezus przybywszy do Jerozolimy zapłakał nad ludźmi, którzy nie rozpoznali łaski Bożej i przewidział zburzenie miasta. 

 

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa tegoroczna procesja Niedzieli Palmowej nie odbędzie się. Procesja, w której tradycyjnie uczestniczyły tysiące miejscowych chrześcijan oraz pielgrzymów z całego świata, prowadziła zazwyczaj z sanktuarium w Betfage przez Górę Oliwną do kościoła św. Anny na jerozolimskim Starym Mieście. 

 

Uroczystość błogosławieństwa, w której obok abp. Pierbattisty Pizzaballiego uczestniczyć będzie kilku franciszkanów i seminarzystów, będzie transmitowana na żywo m.in. przez Christian Media Center w Jerozolimie. Teksty pomocnicze do współuczestnictwa są dostępne na stronie internetowej terresainte.net.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-04-06 08:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Bolo- megalomania czy brak wiedzy historycznej??? A kiedy chrzescijanom bylo lepiej- na arenach Rzymu, w czasie najazdow Hunow, upadku Konstantynopola,Imperium Osmanskiego , nie mówiąc o Rzeziach Wandeii czy piekle na ziemii- bolszewizmie. Dla tamtych ludzi to też był czas Apokalipsy. Chrystus to Znak,któremu sprzeciwiać się będą!!!POkolenie ciepłej wody w kranie już robi za męczenników a to zwykły czas próby- każdego pokolenia
1 miesiąc temu / Darius
 
Można prosić o link do tej uroczystości ? Będę bardzo wdzięczna. Z Bogiem
1 miesiąc temu / mama
 
Poczatek Apokalipsy bedzie osadzany na tronie pomiot szatana i jemu oddadza poklon juz oddaja a nad Jerozolima zwiastun ciemnosci Bankierzy oglaszaja zwyciestwo nadzwyczajna kasta ma pelnie wladzy a u nas kto bedzie uciekal od wirusa 8 lat wiezienia glosza spikerzy nowoego swiatowego stanu wojennego w TV Info a na geby maseczki czyli kneble jak to Polakom do twarzy i odstep juz w planie 8 metrow chorych juz az 3 tys a internowanych na stale w domach 400 tysiecy ciekawe kto decyduje o areszcie ale w planie areszty na donos i fantazje nawet lokalnych notabli a i porachunki mozna zlatwic to nam zafundowano i nie protestujemy potulnie ale jak protestowac jak w sumie wyrzeklismy sie Boga a te bezkarne profanacje? To byl wstep do tego co jest i bedzie
1 miesiąc temu / Bolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.