DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Jemeńczycy na granicy! Imigranci próbowali nielegalnie przedrzeć się do Polski

Jemeńczycy na granicy! Imigranci próbowali nielegalnie przedrzeć się do Polski
By Beentree [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Wyposażeni w telefony komórkowe, kombinerki, noktowizor oraz zapasy żywności – tak dwóch obywateli Jemenu chciało przez Białoruś przedrzeć się do Polski. Zostali zatrzymani przez pograniczników.

 

Imigranci z Jemenu zostali zatrzymani w pobliżu wsi Kalety pod Grodnem przez białoruską Straż Graniczną. Próbowali nielegalnie przedostać się do Polski. Mieli ze sobą pienądze, telefony komórkowe, zapasy jedzenia, noktowizor i kombinerki.

 

To nie pierwszy taki przypadek, bo w poniedziałek, także w pobliżu Grodna białoruskie służby zatrzymały trzech obywateli Sri Lanki. Także zamierzających nielegalnie dotrzeć do Polski.

 

Imigranci – wedle białoruskiego prawa – odpowiedzą za naruszenie strefy nadgranicznej i próbę nielegalnego przekroczenia granicy. Jak poinformował Białoruski Komitet Wojsk Granicznych zatrzymanym grozi kara grzywny i deportacja z zakazem wjazdu na Białoruś na okres do pięciu lat.

 

Źródło: interia.pl

MA


DATA: 2018-08-14 19:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powinni zostać zastrzeleni przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy, w widowiskowy sposób, a wiadomość o tym powinna być wałkowana we wszystkich mediach jak ciasto na kluski. Skończyły by się "próby" z powodu braku chętnych kandydatów na sławnego nieboszczyka.
11 miesięcy temu / agricola
 
I ci doświadczeni przez los niby wyruszają w drogę z iPhonem, noktowizorem, niezłą sumką dolarów i prowiantem... Potrzebującym trzeba pomóc, ale też wedle prawa międzynarodowego uchodźcami nie byli..
11 miesięcy temu / @Michu.
 
Akurat Jemeńczycy są potwornie doświadczeni. Wojna domowa. Bombardowania i izolacja przez Arabię Saudyjską. Epidemia cholery. Im należy się pomoc. Jednak Arabia to sojusznik USA, poza tym biedny kraj, więc tragedia Jemenu świata nie interesuje.
11 miesięcy temu / Michu.
 
@tomek Mnie również się to podoba przecież to normalne że każdy posiada w domu lub przy sobie noktowizor.
11 miesięcy temu / tradi
 
tak na marginesie, noktowizory podobają mi się najbardziej...
11 miesięcy temu / tomek
 
Jak ktoś chce wejść bez Twojej zgody do domu to go nie witasz z otwartymi rękami - tak czy nie? Jak ktoś ucieka przed śmiercią i potrzebuje pomocy, to nie jest wyposażony i nie kryje się po nocach, by "włamać się" do Twojego domu - tak czy nie? A przepraszam. Trzeba ich nie sprawdzać, nie odsyłać, tylko wspierać. kasę dać, drzwi Ojczyzny szeroko otworzyć. Nie wolno mieć żadnych wątpliwości, bo ich zachowanie wcale nie wzbudza nieufności. Ostatecznie każdy, kto chce wejść do Twojego domu "po cichu" i bez Twojej zgody zasługuje na godne traktowanie i nie zadawanie pytań po co chce tu wejść. Nie wolno go o nic pytać i na 100% należy okazać mu miłość, szacunek i zaufanie. P.S. Tylko pamiętajcie, największe zagrożenie to ekstremizm katolicki przecież jest...
11 miesięcy temu / tomek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.