DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


POTĘŻNA NIEBIOS KROLOWO I PANI ANIOŁÓW. TY KTÓRA OTRZYMALAŚ POSŁANNICTWO I WŁADZE BY ZETRZEĆ GŁOWĘ SZATANA PROSIMY POKORNIE rozkaż HUFCOM ANIELSKIM ABY SCIGALY SZATANOW STLUMILY ICH zuchwalosc a ZWALCZAJAC ich wszędzie strącily do piekła. AMEN.
8 miesięcy temu / Wojtek
 
Maryjo, mistyczna Wodo miłosierdzia bożego wypływająca z serca Jezusowego szeroka rzeka łask Bożych,módl się za nami.Cytat z Apelowej modlitwy bp Pawła Sochy.
8 miesięcy temu / stan
 
Wielki jest Bóg, że dał nam Ciebie, Matko Boża! Każdemu, kto pragnie rozpalić w sobie większą miłość do Matki Bożej, mogłabym zarekomendować lekturę "Mistycznego Miasta Bożego" Marii z Agredy. Literatura bardzo pożyteczna dla duchowego postępu w miłości do Boga i Maryi.
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
I znowu to samo, czy ja mówię po hebrajsku? Mariam, czy w języku polskim można je inaczej wypowiedzieć, więc po co było to zmieniać i imię jakich wyższych konieczności, jakim prawem zmieniono biblijne Imię?! Proszę o odpowiedź a nie o pouczenia, czy to szkodzi czy nie szkodzi w jedzeniu eklerek, konkretnie: Kto , po co i kiedy? - a nie dywagacje o przypuszczeniach i że Pan nas kocha i nie słyszy wypaczeń. Egzorcyści by Pani pokazali, co się dzieje gdy coś przekręcą - nie chciałaby Pani tam wtedy być obecna . . .
8 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Najświętsza Maryja jest osłonięta majestatem boskiej miłości w sposób jedyny i wyjątkowy.Jest Matką Jedynego Zbawiciela i jest mocno osadzona w Jego dziele zbawczym. Jest Królową aniołów,a także z woli swego Syna wypowiedzianej na krzyżu Matką wierzących.Jej wstawiennictwo-orędownictwo jest wszechpotężne.A kult dla Jej imienia jest rzeczą jakże słuszną i zbawienną; praktyka Jej różańca św. jest młotem na upadłego anioła i uświęca duszę!
8 miesięcy temu / t
 
@AndrzejBR drogi Andrzeju, Święte Imię Jezus również wymawia się i pisze inaczej w różnych językach. Jezus, Jesus, Hesus, Isus, Gesu... są także jezyki, w których Imię Jezus ma inną liczbę sylab. Czy ujmuje Mu to czegoś jeśli Imię Jego wypowiadane jest z prawdziwą miłością i czcią? Czy różnice między językami sprawiają, że powinny być niedopuszczone do użytku podczas modlitw, bo byłyby dla Jezusa i Jego Matki znieważające i obraźliwe? Przecież etymologia Świętych Imion Jezusa i Maryi w różnych językach prowadzi do oryginalnego źródła...
8 miesięcy temu / Inna
 
Yeshua to inaczej Jezus. Tak brzmi po hebrajsku. Na Krzyżu prawdopodobnie był napis Yeshua HaNazaren Vet HaYahudim. YHVH.
8 miesięcy temu / Second
 
Beata-Obyczaj to nie Prawdy Wiary! Imię Święte musi być wypowiadane w każdym języku tak samo - Bo JEST ŚWIĘTE! Imię Jezus to jedyne imię, które nam zostało dane i tylko w Nim mamy Nadzieję! Te bujania w obłokach, że ktoś tam coś tam, nie maja nic do faktu, że Mariam jest w pełni i bez najmniejszych problemów do wymówienia przez każdego Polaka, więc po co te zabiegi?! Co innego szacunek dla Imienia, a co innego Jego Święta treść, nie nam jest ją oceniać. Ale twór ludzki, bo takim jest to sztuczne imię MARYJA! - jak najbardziej podlega krytycznej ocenie zwłaszcza, gdy ewidentnie jest obraźliwe! Historia Imienia Matki Bożej w RP to Hymn Bogarodzica i zapis Maria. Potem pisownia była zmieniona na Marya, bo fonetycznie było bardziej oddające brzmienie łacińskie. By wreszcie tak znikąd, pojawia się ten nowotwór MARYJA, zawierający nowy podział na sylaby, bo wprowadzając "J" wyraz zaczął być trzy sylabowy, więc akcent przeszedł automatycznie na Ma-RY'-JA, efekt powala!
8 miesięcy temu / AndrzejBR
 
@AndrzejBR: Spokojnie, Panie Andrzeju! W Polsce jest zwyczaj używania spolszczonych wersji imion zagranicznych i nikomu to nie uwłacza. Nie mówimy przecież: Królowa Wielkiej Brytanii Elizabeth II. Może są w Polsce historycy badający pochodzenie imion, którzy wyjaśnią Pana problem, ale czy to aż tak ważne? Może cieszmy się, że posługując się wersją imienia Maria: MARYJA, zapewne od staropolskiej wersji Marya, od razu wiemy, o Kogo chodzi, bo nikt nie ośmielił się jeszcze tej wersji imienia nadać swemu dziecku.
8 miesięcy temu / Beata
 
Właśnie dzisiaj, kiedy obchodzimy Święto Imienia Matki Bożej, Bogarodzicy, Mariam - narzuca się pytanie: jak można było dojść w języku polskim od aramejskiego Mariam, łacińskiego Maria, do MARYJA po polsku?! - oto jest pytanie! Każdy z ans pragnie aby nasze imiona wypowiadano prawidłowo, nawet za granicą cierpliwie tłumaczymy jak brzmi nasze imię, ale to Święte Imię Bogarodzicy, Królowej Polski, w sposób absurdalny zostało okaleczone! Po co? W imię czego? Kto to uczynił i kiedy - nikt, łącznie z Instytutem Maryjnym w Częstochowie, nie umieją mi odpowiedzieć! Otrzymuję tylko połajankę, że tak ma być bo tak postanowiono i milczeć w szeregu. To nie jest argument, to jest terror i nadużywanie urzędów. Nie ma najmniejszej konieczności zmieniania Świętego imienia, to wszystko jakaś mistyfikacja i ludzka pycha, a cel? - każdy może sobie sam dopisać!
8 miesięcy temu / AndrzejBR
 
jak to się ma do popularności imienia? u Latynosów to nawet Jezusów pełno
8 miesięcy temu / lil
 
"Słudzy Twoi zakochali się bardzo w Tobie" patrz: "Moje ŚWIADECTWO: Bóg powołuje nieudaczników" z Moc w słabości, Opublikowany 12 maj 2018
ponad 1 rok temu / Stefania
 
@ctrl_alt_del Zdjęcie zrobiono w Gietrzwałdzie 10.09.2017 roku podczas obchodów 140. rocznicy objawień gietrzwałdzkich oraz 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Pozdrowienia
ponad 1 rok temu / GG
 
Witam, czy ktoś może napisać gdzie znajduje się Matka Boża z powyższej fotografii ? Czy autor "malk" może coś na ten temat podać - skąd zaczerpnął foto ? Pozdrawiam...
ponad 1 rok temu / ctrl_alt_del
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.